LFF vēl uz trim Virslīgas sezonām saglabā esošo leģionāru definīciju un kvotu
Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde arī nākamajām trim Virslīgas sezonām jeb līdz 2027. gadam (ieskaitot) lēmusi par nemainīgām federācijas sagatavoto spēlētāju prasībām.
Līdz ar to saglabāsies esošā kārtība - vienlaikus laukumā ir jāatrodas vismaz trim spēlētājiem, kuri ir federācijas sagatavoti spēlētāji. Par tādiem tiek uzskatīti tie spēlētāji, kuri vecumā no 12 līdz 21 gadam ir bijuši reģistrēti kādā no LFF klubiem vismaz trīs pilnas sezonas. Par federācijas sagatavotiem spēlētājiem tiek uzskatīti arī spēlētāji, kuri ir piedalījušies vismaz trijās Latvijas izlašu spēlēs.
"Šī pieeja ir stratēģisks solis, kas jau nesis augļus un nākotnē var nodrošināt vēl lielāku attīstību. Kā zinām, līdzekļi no citās valstīs sagatavoto spēlētāju reģistrācijas tiek ieguldīti klubu jaunatnes sistēmās. Šis modelis stiprina jaunatnes futbolu, jo ieguldījumi tiek novirzīti jauno talantu attīstībai. Redzam, ka esošās prasības veicina ne tikai vietējo talantu izaugsmi, bet arī sekmē Latvijas jaunatnes izlašu snieguma uzlabošanos. To redzam arī Latvijas U-21 izlases veikumā, kas šobrīd aizvada pēdējo gadu veiksmīgāko kvalifikācijas ciklu," pauž LFF prezidents Vadims Ļašenko. "Ir jāizceļ arī šajos gados pieredzētie Latvijas klubu panākumi UEFA turnīros, kas ir jau visas valsts sporta visaugstākā līmeņa sasniegumi. LFF mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu attīstību, un saglabātās prasības spēlētāju izmantošanai ir svarīgs solis šajā virzienā. Šo gadu pieredze apliecina, ka mēs esam uz pareizā ceļa."
Atgādinām, ka Virslīgas klubiem par pirmo astoņu spēlētāju, kuri nav federācijas sagatavoti spēlētāji, iekļaušanu čempionāta pieteikumā ir jāveic dalības maksa 3000 EUR apmērā par katru, bet par katru nākamo – 8000 EUR. Līdzekļi tiek izlietoti Latvijas jaunatnes spēlētāju atbalsta sistēmas īstenošanai, kura tiek izstrādāta, pamatojoties uz U-21 vecuma un jaunāku spēlētāju aizvadīto spēles laiku katrā Virslīgas komandā.
Izmantotie resursi:
https://lff.lv/zinas/17791/federaci...
+1 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Un vai ja ārzemju spēlētājs pāriet starp komandām, vai šī iemaksa ir jāveic otrreiz (par cik tā ir jauna komanda) vai tas ir tāds vienreizējs maksājums?
+4 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
2004. gadā dzimušais futbolists mūsu akadēmijai pievienojās 9 gadu vecumā, pārnākot no JFC Skonto. FS Metta akadēmijā jaunais futbolists aizvadīja vairāk nekā 7 gadus. ( https://www.fsmetta.lv/aktualitates... )
-4 [+] [-]
Krievelis pat neko nepaskaidrojot mierīgi var arī no komandas
izmest jebkuru, piem no U 21 , jo šim nepatīk otra krieveļa
spēles plāns, t.i. spēlēt uz minimālu zaudējumu...
+2 [+] [-]
+5 [+] [-]
Bet kā LFF palīdzējusi attīstīt jaunatnes futboola sistēmu, lai LV "produkts'' ietu līdzi tai klubu augšanai uz leģionāru rēkina?
Gribētos kādu padziļinātāku viedokli vai paintervēt, lai man kā cilvēkam no malas neliktos, ka valde atnāk, pasaka, ka turpinam veco un aiziet pa mājām.
+4 [+] [-]
Tiesa arī nolēma, ka ES pamatlīgumi nepieļauj kādas citas ES dalībvalsts pilsoņu - profesionālo spēlētāju skaita ierobežošanu otrā dalībvalstī. Lieta C-415/93.
Katra valsts iestājoties ES piekrīt pildīt tajā skaitā arī normu par brīvo darba spēka pārvietošanos un sportisti arī ir darbaspēks.
+2 [+] [-]
+4 [+] [-]
+5 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
Tiem, kas te joprojām čīkst par to, ka esot par daudz leģionāru, tad iesaku pasekot līdzi Tallinn Flora klubam kur 100% visi ir igauņi un to kā šims klubam sokas eirokausos un arī izlasei. Jēgas nekādas!
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+5 [+] [-]
Vienīgais risinājums ir taisīt komandu U21, līdzīgi kā meta, atbalstīt no LFF, strādat ar jauniešiem un celt līmeni. Vai arī otrs samazināt leģionāra skaitu.
[+] [-]
+1 [+] [-]
Otrkārt - ir vesela virkne LV jauno spēlētāju, kas spēlē visas 90.min. Virslīgā - tādos klubos kā FK Tukums, FK Metta, BFC Daugavpils, FS Jelgava utt. līdz ar to spēļu prakse nav problēma.
Treškārt - lai radītu top spēlētājus jeb kādā komandā ir jāmaina bērnu un jauniešu treniņu sistēma un procesi - cik zinu, tad daudzi jau to ir sākuši darīt, bet jāpaiet ilgākam laikam, lai mēs sāktu redzēt darba augļus.
Izlases spēlētājus kam nav spēļu prakses lika Dainis Kazakēvičs, kā piemēru varu nosaukt Dāvis Ikaunieks, kas pat savā klubā Čehijā ne tikai netika laukumā, bet vispār pat nebija spēļu pieteikumos, bet tika regulāri saukts uz izlasi un tika bieži laukumā vismaz no soliņa. Pie Nikolato tomēr tiek izsaukti spēlētāji ar regulāru spēļu praksi un viņš uzticās jaunajiem vairāk nekā Dainis - Varslavāns, Vapne un Meļņiks tam ir piemērs.
Ko gan varētu spēcīgāk darīt LFF - ieguldīt vairāk līdzekļus infrastruktūrā, lai uzlabotu jauniešu, bērnu un arī klubu kvalitatatīvāku treniņu un izaugsmes iespējas.
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]