Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

LFF ģenerālsekretārs neizslēdz varbūtību nepielaist "Noah" startam Virslīgā

Almants Poikāns
Almants Poikāns

LFF ģenerālsekretārs neizslēdz varbūtību nepielaist "Noah" startam Virslīgā
Edgars Pukinsks. Foto: LFF

Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks sarunā ar portālu Sportacentrs.com neizslēdz varbūtību, ka "Noah" klubs no Jūrmalas varētu arī netikt pielaists startam jaunās sezonas Virslīgas turnīrā. Tiesa, tas ir tikai viens no potenciālajiem scenārijiem.

Jau ziņojām, ka "Noah" klubs pēkšņi palicis bez armēņu investoriem un lielas daļas futbolistu, tāpēc šobrīd – vien nepilnu nedēļu pirms Virslīgas sezonas sākuma – notiek aktīva sastāva komplektēšana. Neskaidrību ap komandas finansiālo segumu šobrīd ir daudz, un arī LFF pieprasīs skaidrojumu par tās nodrošinājumu. Lēmumi var sekot pēc tam, turklāt nevar izslēgt varbūtību, ka "Noah" paliek bez licences dalībai Latvijas spēcīgākajā futbola čempionātā. Pirms sezonas "Noah" to ieguva, kamēr atteikumus saņēma tādi zināmi pašmāju klubi kā "Auda" un "Jelgava".

"Personīgi uz šo skatos ļoti negatīvi, man nepatīk šādas situācijas. Tas nozīmē, ka klubā nav nekādas stabilitātes un skaidrības, kā sezona tiks aizvadīta un kas ar klubu notiks ilgtermiņā. Tik straujas izmaiņas pārvaldē liecina, ka tur viss viennozīmīgi nav sakārtots," norāda Pukinsks. "Licencēšanas pirmā instance atzina, ka ar klubu viss ir kārtībā, arī eksperti sniedza pozitīvu slēdzienu, bet šobrīd notiekošais nozīmē, ka mums ir jāpārliecinās, vai līdz ar izmaiņām pārvaldē nav būtisku izmaiņu arī garantijās attiecībā un finanšu kritērijiem. Tas liek arī pastiprināti padomāt arī par juridisko kritēriju izpildi."

Par izmaiņām "Noah" klubā LFF uzzinājusi neoficiāli, tāpēc tā pieprasījusi oficiālu informāciju, un pirmdien jau saņemti pirmie dokumenti.

Pēc uzvaras pagājušās sezonas pirmajā līgā vietu šīs sezonas Virslīgā ieguva Daugavpils "Lokomotiv", kuru starpsezonā pārņēma armēņu investori un, to pārdēvējot, pārcēla komandu uz Jūrmalu. Tika izveidota pavisam cita vienība, kas nu atkal izformējusies un jāveido no jauna, turklāt realitātē neatbilst tai komandai, kas bija licences saņemšanas brīdī.

"Ja skatāmies juridiski – tā joprojām ir tā pati organizācija. Vienīgais, kas ir pamainījies, ir viņu pārstāvēt tiesīgā persona. Attiecībā uz pārējiem kritērijiem ir jāpārliecinās, vai visas garantijas un dokumentus, kas licencēšanas procesā tika iesniegti par finansējumu, klubs spēs izpildīt arī šobrīd," pauž LFF ģenerālsekretārs. Šobrīd "Noah" no starta Virslīgā nekas neattur, "ja vien pēc papildus dokumentu pieprasīšanas nepierādīsies, ka kaut kādas lietas šajā laikā ir mainījušās, kā dēļ nevar izpildīt licencēšanas prasības."

Šajā brīdī neesot iespējams pateikt, vai "Noah" nevar izpildīt šīs prasības, bet Pukinsks uzsver, ka tāds nav pašmērķis. "Tas ir gūt pārliecību, ka ar šīm izmaiņām netiek būtiski apdraudēta komandas eksistence vai iespēja piedalīties čempionātā."

Uz jautājumu, vai "Noah", šī brīža situācijā jau vairs neizpildot atsevišķas licencēšanas prasības, varētu netikt pielaista startam Virslīgā, Pukinsks nevēlējās atbildēt kategoriski, taču sacīja, ka tāds ir viens no potenciālajiem scenārijiem. "Tas būs Klubu licencēšanas komisijas lēmums. Ja netiek izpildīti kritēriji, var būt tāds scenārijs, ka viņi čempionātam netiek pielaisti. Tomēr šobrīd scenāriju ir pārāk daudz, lai iezīmētu kaut ko konkrētu."

Labu laiku tika runāts, ka ap "Noah" priekšgājēju "Lokomotiv" ēnu meta bēdīgi slavenā Oļega Gavrilova aura, tāpēc pastāvēja bažas, ka ar šī kluba ienākšanu Virslīgā varētu atsākties negodīgas spēles.

"Jebkurā sporta veidā, arī futbolā visai federācijai un tās biedriem ir svarīgi, lai līga būtu stabila, sabalansēta, lai klubi, kas tajā startē, ir ilgtspējīgi un prognozējami un lai nebūtu ar integritātes lietām saistītu problēmjautājumu, skandālu. Tas viss ne tikai ietekmē reputāciju, bet reāli sit pa līgas, sporta veida dzīvotspēju un stabilitāti. Mums ir svarīgi, lai komandas atbilst visiem labajiem principiem. Esam vērtējuši un analizējuši visus riskus, bet galējais arguments jebkam – lēmumus nedrīkst balstīt uz baumām vai pieņēmumiem. Visus lēmumus var balstīt faktos un pierādījumos. Jebkurām baumām veicam divkāršu pārbaudi. Līdzīgi kā šobrīd, kad pieprasām papildus informāciju, dokumentāciju un pierādījumus, ka viss ir kārtībā. Citu rīku nemaz nav," atzīmē Pukinsks.

  +7 [+] [-]

, 2021-03-08 17:10, pirms 5 mēnešiem
Virslīgai jāstartē pēc piecām dienām.Te nav laika ilgi čammāties.Galu galā spēļu kalendārs ir jāpārtaisa,ja Noah atkrīt.Labi,pirmajā kārtā Noah nespēlē,bet vienalga,kalendāram jābūt gatavam,jo ātrāk ,jo labāk.Komandu sastāviem jābūt nopublicētiem,bet mēs vēl nezinam,cik komandas spēlēs.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-08 17:32, pirms 5 mēnešiem
Strana uspeha tovarisċi! Zimbabve 2

  +3 [+] [-]

, 2021-03-08 18:07, pirms 5 mēnešiem
Citāts no raksta: "Labu laiku tika runāts, ka ap "Noah" priekšgājēju "Lokomotiv" ēnu meta bēdīgi slavenā Oļega Gavrilova ēna".
Kā tas fiziski ir vispār iespējams, ēnai mest ēnu?

  +5 [+] [-]

, 2021-03-08 18:24, pirms 5 mēnešiem
Klauni. Uzrodas kaut kāds armēņu Noah nez no kurienes - lūdzu, virslīgā! Kādiem no LFF par to acīmredzot kontiņos kaut kas iekrita... Bet stabilam klubam Audai - nē! Līdz sezonas sākuma - dažas dienas. Cik būs virslīgā komandu - nav zināms. Izsmiekls vienkārši, tāds cirks...

  +1 [+] [-]

, 2021-03-08 18:36, pirms 5 mēnešiem
Algunam
Tāda NIHNAH vairs nav,jo armēņi saprata ar ko darīšana un aizgāja.Tātad ir LOKOMOTĪVE kura nevar iziet licenzēšanas prasības..Līgumu ar DINAMO akadēmiju noslēdza NIHNAH,vai slēgs arī ar LOKO ,kurai vējš svilpo kabatās,pagaidām kamēr...

     [+] [-]

, 2021-03-08 19:10, pirms 5 mēnešiem
8 komandas un bez čakara!

  +2 [+] [-]

, 2021-03-08 19:20, pirms 5 mēnešiem
Latvijas Futbola D*rslīga

  +2 [+] [-]

, 2021-03-08 19:21, pirms 5 mēnešiem
Parasts Futbola līdzjutējs rakstīja: Citāts no raksta: "Labu laiku tika runāts, ka ap "Noah" priekšgājēju "Lokomotiv" ēnu meta bēdīgi slavenā Oļega Gavrilova ēna".
Kā tas fiziski ir vispār iespējams, ēnai mest ēnu?
Ļoti vienkārši, kad LOKO prezidents iet kopā ar Gavrilova Kungu un aiz abiem ir ēnas un tad kad viņi sarokojās tad arī ēna met ēnu. Iebrauci

     [+] [-]

, 2021-03-08 20:22, pirms 5 mēnešiem

     [+] [-]

, 2021-03-08 21:07, pirms 5 mēnešiem
Pirms nedelas redzeju Gavrilovu pie kempinski tie cilveki vinam blakus...Nelabi palika, tur acis redzams slepkava un ari Gavrilovs pats patiesiba diezgan baiss cilveks...

  +1 [+] [-]

, 2021-03-08 21:22, pirms 5 mēnešiem
arī eksperti sniedza pozitīvu slēdzienu

nemuld, es tā nav teicis!

     [+] [-]

, 2021-03-08 21:30, pirms 5 mēnešiem
Labs, Canterano! Kā kulaks uz acs.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-08 22:50, pirms 5 mēnešiem
Noasa šķirstā vai slazdā...

     [+] [-]

, 2021-03-09 00:04, pirms 5 mēnešiem
Tā ir,ka skatās uz grabuļiem, nevis darbiem.

     [+] [-]

, 2021-03-09 08:44, pirms 5 mēnešiem
Tas tikai kartējo reizi parāda,kāds haoss valda.gan lff,gan Latvijas futbolā kopumā.