Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 3

Kazakevičs par Emša traumu, Ikaunieka iešanu uz maiņu, Cigaņika pozīcijām

Agris Suveizda

Kazakevičs par Emša traumu, Ikaunieka iešanu uz maiņu, Cigaņika pozīcijām
Dainis Kazakevičs. Foto: Sanita Ieva Sparāne/LFF

Latvijas futbola izlase piektdien pārbaudes spēlē Maltā neizmantoja lielu pārsvaru pret Kuveitu (1:1), bet otrā pārbaudes spēlē rīt plkst. 14:00 pēc Latvijas laika tiksies ar Azerbaidžānu. Preses konferencē pirms rītdienas mača piedalījās valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs un Polijas Ekstraklases vicelīderes Čenstohovas "Rakow" uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis.

Pirms Azerbaidžānas spēles
Kazakevičs: "Turpinām ļoti produktīvu treniņnometni, kurā mums radīti ideāli apstākļi, - izlasē tiešām reti gadās, kad ir iespējams veikt tik produktīvu treniņdarbu. Kā jau teicu iepriekš, mūsu uzdevums šajā nometnē ir piestrādāt pie tiem spēles elementiem, kuri mums būs kritiski būtiski Nāciju līgas spēlēs jūnijā. To arī darām. Izanalizējām spēli pret Kuveitu un paņēmām tos momentus, kurus gribam turpināt realizēt tuvākajā spēlē.

Kopā ar visu treneru štābu apmeklējām Azerbaidžānas spēli pret Maltu (0:1). Skatījāmies no profesionālā, nevis emocionālā viedokļa: pētījām spēles stilu, pretinieku darbības dažādās fāzēs un ieguvām papildu informāciju tai, ko guvām vēl pirms nometnes. Redzējām pretinieku iestrādnes, lai gan, skaidrs, tas negarantē, ka viņi tāpat spēlēs arī pret mums. Jebkurā izlases spēlē uzdevums ir uzvara – neatkarīgi, vai tā ir sacensību vai pārbaudes spēle. Un uzdevums ir arī progresēt un parādīt labu līmeni."

Gutkovskis: "Gatavojamies labā noskaņojumā un mēģināsim rīt pierādīt, ka varam uzvarēt. Skatījāmies Azerbaidžānas video – ļoti tehniska komanda, kas labi darbojas ar bumbu un kuru būs grūti uzveikt, ja ļaus tai noķert ritmu. Jāspēlē iespējami cieši, iespējami stingri."

Trūkumi sastāvā
Kazakevičs: "Eduards Emsis [kurš pret Kuveitu savainojuma dēļ tika nomainīts pirmā puslaika beigās] spēlei negatavojas un nebūs pieejams. Ir vēl 2-3 spēlētāji, kuriem ir zināmas problēmas ar veselību, varbūt vēl kāds spēlētājs varētu iztrūkt. Domāju, ka lielākā daļa no viņiem būs gatava spēlēt, bet pamatinformāciju gūsim šīs dienas laikā. Kamēr nav simtprocentīgas skaidrības, uzvārdus negribētu saukt, jo vairākiem spēlētājiem šodien vēl tiks veiktas padziļinātākas medicīniskās pārbaudes, pēc kurām tad arī varēsim saprast situāciju. Arī katra diena ir no svara, tādēļ galīgā informācija, ja vien pārbaudes neuzrādīs ko ļoti nopietnu, būs tikai rīt no rīta. Ar traumētajiem ir problēmas, tostarp ar potenciālajiem pamatsastāva spēlētājiem, un šie lielie iztrūkumi mani uztrauc, tomēr jau esam pieraduši, ka neesam labākajā sastāvā. Mums ir pietiekami konkurētspējīgs un kaujasspējīgs sastāvs."

Rotācija
Kazakevičs: "Rītdienas spēlē noteikti izmantosim labāko pieejamo pamatsastāvu – tos spēlētājus, kuri šajā konkrētajā brīdī spēlei būs vislabāk gatavi. Tā ka, jā, sastāvs būs potenciāli labākais, ņemot vēl vērā veselības un funkcionālo stāvokli. Ja salīdzinām ar kvalifikāciju, tad šeit starp spēlēm ir par divām dienām vairāk, kas pamatsastāva spēlētājiem dod lielāku iespēju atjaunoties. Šodienas treniņš parādīs īsto, reālo bildi, jo vakardienas vakarā vēl nevarējām simtprocentīgi pārliecināties par atjaunošanās tempiem. Noteikti būs kādi spēlētāji, kuri nesāka pirmo spēli, bet būs pamatsastāvā rīt. Ja runājam par debitantiem [Emīlu Birku, Danielu Balodi, Iļju Korotkovu], viņi treniņprocesā atstāj ļoti labu iespaidu un šajā situācijā ir iedevuši pozitīvu iekšējo grūdienu, pozitīvas emocijas un no rezervistu puses parādījuši labas ambīcijas. Debijas ir iespējamas, bet pašlaik nevaru pateikt, ka tādas noteikti būs, - skatīsimies, kāds būs rītdienas spēles raksturs. Bet pēc treniņos redzētā noteikti nenožēloju neviena pirmo izsaukumu – viņi rada gan labu fonu, gan labu konkurenci."

Spēle pret Kuveitu
Kazakevičs: "Ja runājam par pozitīvo, diezgan labi spēlējām gan presinga, gan pretpresinga fāzē. Šīs lietas vēl mazliet jāuzlabo un jācenšas rītdienas spēlē izmantot. Joprojām ir nepieciešams nopietns darbs pie pozicionālo uzbrukumu organizācijas un maksimāli labvēlīgu vārtu gūšanas iespēju izveides. Jāprogresē gan pozicionālajā uzbrukumā, gan rītdienas spēlē, iespējams, radīsies arī vairāk pretuzbrukuma situāciju, kuras jāprot izmantot ne tikai pret augstākā līmeņa komandām, bet arī spēlēs, kurās bumbas kontrole ir mainīga. Un standartsituācijas – gan aizsardzībā, gan jo īpaši uzbrukumā, kur mūsu komandai, manuprāt, ir labs potenciāls, no kura vēl ne tuvu neesam izspieduši maksimumu."

Gutkovskis: "Domāju, ka nospēlējām labu spēli. Daudz kas izdevās, ko runājām pirms spēles un ko treneris no mums gaidīja. Drusciņ nepaveicās pēdējās fāzēs, vārtu gūšanas situācijās, bet domāju, ka ejam labā virzienā. Laukumā darām to, ko treneris grib. Protams, pēdējā fāzē vēl drusciņ jāpiestrādā, un tad viss būs kārtībā. Esam gatavi rītdienas spēlei, un rīt būs labāk."

Jāņa Ikaunieka netikšana pamatsastāvā pret Kuveitu
Kazakevičs: "Runājot par iemesliem, pirmām kārtām – konkurence. Jāņa kādu laiciņu nebija ierindā, tas bija viens moments. Ļoti būtisks vai viens no būtiskākajiem momentiem, ka pirms nometnes Jānis diezgan ilgu laiku kluba treniņprocesā bija izlaidis traumas dēļ un pilnvērtīgi trenēties sāka tikai pēdējā nedēļā, nospēlēja tikai vienu savstarpējo spēli kluba rindās. Un arī taktiskais moments – šajā spēlē gribējām nospēlēt ar diviem uzbrucējiem, gatavojot dažādus variantus jūnijam. Šie visi trīs faktori ietekmēja izvēli."

Cigaņiks kreisā aizsarga pozīcijā otrajā puslaikā pret Kuveitu
Kazakevičs: "Tas nebija mirkļa lēmums, bet tā nebija arī konkrēta plānveida maiņa. Pirms spēles bija gan variants A, gan variants B, un variants B, kuru bijām izrunājuši arī ar Andreju, pastāvēja pie zināmas spēles attīstības un loģikas. Ja Nāciju līgā kādā brīdī būsim spiesti nonākt pie šāda risinājuma, bija svarīgi to pamēģināt spēlē un paskatīties, kā tas strādā un kādi ir plusi un mīnusi. Tas nebija emocionāls lēmums, tā bija plānota kā viena no iespējamajām iespējām, taču arī nebijām izlēmuši, ka Andrejs noteikti vienu puslaiku aizvadīs vienā pozīcijā un otru – otrā. Lēmumu pieņēmām pēc pirmajā puslaikā redzētā. Tas ir kā viens no variantiem nākotnei. Pašlaik man vēl grūti pateikt, vai tas var kļūt par pamatvariantu, bet man šķiet, ka ne – šobrīd tas nav pamatvariants. Bija jautājums Vladam, kā pietrūka. Pa drusciņai no visa – arī spēles organizācijas pozicionālā uzbrukuma fāzē, lai uzbrucēji bumbu dabūtu vēl drusku labākās situācijās. Var pielikt arī uzbrukuma noslēgumā, un pie tā visa strādājam. Pagājušajā gadā nebija tik daudz iespēju spēlēt ar pirmo numuru, tādēļ tagad ir jāsaprot, ko varam izdarīt un kādi ir labākie taktiskie risinājumi."

  -1 [+] [-]

, 2022-03-28 16:14, pirms 3 mēnešiem
pagaidām pārsvarā vārdi iet pa priekšu darbiem

     [+] [-]

, 2022-03-28 20:12, pirms 3 mēnešiem
Pēc komentāriem var redzēt, ka Latvijā futbols nevienam neinteresē. Mums pilsētā jau paklīda baumas, ka Rīgai, Valmierai un mūsu Liepājai budžets beidzies. Mūsējam maksājot 50% mazāk. Rīgai vispār nav skaidrs, kas būs, bet Valmierai jau nemaksā. Domāju drīz nevienam arī čempionāts vairs neinteresēs

     [+] [-]

, 2022-03-28 20:18, pirms 3 mēnešiem
soccerlover rakstīja: Pēc komentāriem var redzēt, ka Latvijā futbols nevienam neinteresē. Mums pilsētā jau paklīda baumas, ka Rīgai, Valmierai un mūsu Liepājai budžets beidzies. Mūsējam maksājot 50% mazāk. Rīgai vispār nav skaidrs, kas būs, bet Valmierai jau nemaksā. Domāju drīz nevienam arī čempionāts vairs neinteresēs
atkarībā no konteksta. Izlases spēļu sakarā interese ir pietiekami liela:

https://sportacentrs.com/futbols/la...

Trenera komentāri izraisa mazāku ažiotāžu, tas gan.