Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

E. Stuglis: "Neesam vienā līmenī ar pundurvalstīm, esam pelnījuši tās uzvarēt"

Agris Suveizda

E. Stuglis: "Neesam vienā līmenī ar pundurvalstīm, esam pelnījuši tās uzvarēt"
Elvis Stuglis pret Sanmarīno. Foto: LFF

Latvijas futbola izlase rītvakar plkst. 19:00 "Daugavas" stadionā Rīgā pret Fēru salām aizvadīs pēdējo mājas spēli šogad. Preses konferencē pirms mača piedalījās valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs un "Riga" centra uzbrucējs Elvis Stuglis, kurš ir viena soļa attālumā no piektā Latvijas titula pēc kārtas.

Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs: "Vēlos pievienoties [preses sekretāra] Viktora [Sopirina] novēlējumam mūsu izlases kolēģiem, kuriem nometnē vai jau pirms nometnes radušās situācijas ar saslimšanu. Šajā ziņā izlases kolektīva vārdā novēlu, lai būtu iespējami mazāki un ne tik jūtami simptomi un lai tie kolēģi, kuriem šie simptomi ir, pēc iespējas ātrāk izveseļotos. Skaidrs, ka zināmā mērā šī situācija mazliet ietekmē arī mūsu sagatavošanās procesu spēlei, bet cerēsim, ka spēsim no tā norobežoties un koncentrēties tieši spēlei. Ja runā par spēli, tad rītdienas spēle pret Fēru salu izlasi, bez šaubām, mums ir ļoti gaidīta un, manuprāt, ļoti būtiska – spēlēsim pret mūsu grupas šā brīža līderiem. Ja ņem vērā pirmās spēles scenāriju Fēru salās, tad esam tiešām motivēti gan parādīt kvalitatīvu sniegumu, gan arī rītdien uzvarēt. Tas ir tas, kas mums neizdevās Fēru salās, un tā ir mūsu ambīcija rītdienas spēlei."

Latvijas izlases centra aizsargs Elvis Stuglis: "Protams, gribam beidzot uzvarēt Nāciju līgā, un pēc iepriekšējās savstarpējās spēles Fēru salās palika rūgtuma un nepabeigta darba sajūta. Gribas vienkārši iziet laukumā un beidzot uzvarēt, parādīt to, ka esam laba komanda. Padarīt savu darbu un izdarīt to, kas ir jāizdara, - uzvarēt spēlēs."

Kuri spēlētāji noteikti nevarēs piedalīties rītdienas spēlē un kuri ir zem jautājuma zīmes?
Kazakevičs: "Šobrīd situācija ir diezgan skaidra, ka šie divi spēlētāji, no kuriem vienam ir pozitīvas pārbaudes [Vladislavam Sorokinam] un vienam ir potenciāls risks [Vladislavam Fjodorovam], negatavojas spēlei. Tāpat spēlei negatavojas arī Artūrs Zjuzins un Igors Tarasovs. Ar visiem pārējiem spēlētājiem šobrīd rēķināmies, bet šī situācija (nopūta) ir diezgan nestabila. Pa dienu tiem, kuri tika identificēti kā kontaktpersonas mūsu kolēģiem, kuriem bija pozitīvs tests vai ir aizdomas par pozitīvu testu, tika veiktas atkārtotas pārbaudes. Un šodien pēc treniņa pārbaudes būs vēlreiz. Līdz ar to lielā mērā ar zināmu satraukumu gaidām gan šodienas, gan rītdienas rīta pārbaužu rezultātus, lai saprastu, vai visi spēlētāji būs pieejami. Bet, ja ņem vērā veselības stāvokli, visi pārējie spēlētāji šobrīd gatavojas spēlei, traumu nav, un mēs ceram, ka viņi visi rītdien arī būs pieejami."

Iepriekš treneris teica, ka uzvara ir ļoti svarīga no psiholoģiskā viedokļa. Vai tas tagad ir transformējies ģērbtuvē un ir jūtamas pārmaiņas, būs vēl lielāka motivācija?
E. Stuglis: "Protams, kad vairākās spēlēs pēc kārtas ir nepārliecinošs rezultāts, iekšā ir rūgtuma sajūta un varbūt dažreiz kaut kur zūd ticība gan komandai, gan arī sev pašam, ka kaut kas nav kārtībā. Šādas spēles pret Sanmarīno, kurās gūstam vārtus un ne tikai vienus, bet vairākus, tas dod pārliecību un atjauno ticību, ka mēs to varam un viss ir kārtībā – ka iepriekšējie rezultāti varbūt bija tikai apstākļu sakritība."

Ko labāk izvēlētos - sliktu sniegumu un uzvaru vai labu sniegumu un zaudējumu?
E. Stuglis: "Pat nezinu. Protams, patīkami uzvarēt arī sliktās spēlēs, pēc kā visi atcerēsies tikai trīs punktus, bet, ja runājam par nākotni, gribas labu spēli. Šajā ciklā, kā jau zinām, pirmie vairs nevaram būt, un tagad galvenais būtu sakārtot spēli – lai tās uzvaras nāk pēc tam, nākamajā ciklā."

Cik liela iespēja blakus sēdošo Elvi Stugli redzēt pamatsastāvā, ņemot vērā viņa trumpjus – kreiso kāju un labu spēli ar bumbu?
Kazakevičs: "Šī iespēja ir reāla, ņemot vērā, ka Elvis man sēž blakus, trenēsies un gatavosies rītdienas spēlei. Tāpēc iespēja ir reāla. Šobrīd gala lēmumu par trim četrām pozīcijām vēl neesam pieņēmuši. Lai arī pirmsspēles, bet šodien mums būs pilnvērtīgs treniņš, kurā pirmoreiz pēc Sanmarīno spēles piedalīsies visi futbolisti. Balstoties tai skaitā uz informāciju, ko dos šodienas treniņš, tālāk pieņemsim gala lēmumu par rītdienas sastāvu."

Cik daudz atbilžu uz neskaidrajiem jautājumiem deva Sanmarīno spēle? Un vai Tarasovs pirms savainojuma tika izskatīts kā viens no kandidātiem uz Tobera vietu balsta zonā vai arī tika saukts tikai kā centra aizsargs?
Kazakevičs: "Runājot par jautājuma pirmo daļu, informāciju mēs ieguvām. Vai mēs ieguvām viennozīmīgas atbildes, tā pateikt nevaru, jo gan spēles ritējums, gan pretinieku spēles stils, gan pretinieku spēlētāju līmenis ir mazliet atšķirīgs. Bet spēle pret Sanmarīno iedeva zināmas atbildes gan par atsevišķu spēlētāju fizisko stāvokli, gan deva iespēju atsevišķus spēlētājus iemēģināt pozīcijās, kurās mēs potenciāli viņus redzētu tuvākajās spēlēs, bet kurās viņi nav spēlējuši pēdējā laikā savos klubos. Tā ka informācija tika saņemta. Cik tā bija pietiekama vai objektīva… Domāju, ka, liekot kopā ar treniņprocesā redzēto, tā bija pietiekami objektīva. Ja runā par Igoru, tad pirms nometnes bija tāda iespēja, ka vairākus spēlētājus no citām pozīcijām izskatām balsta pussarga pozīcijai, tai skaitā arī Igoru, taču viņa situāciju sarežģīja bažas par Igora funkcionālo stāvokli, jo viņš satraumējās posmā starp abām izlases nometnēm un iepriekšējās spēlēs klubā nemaz nepiedalījās vai arī pašā sākumā tika nomainīts traumas dēļ. Tā ka šāda opcija bija, bet tā nebija pirmā izvēle."

Vai esat apmierināts ar Sanmarīno parādīto sniegumu, jo vieni vārti savos, vieni – no stūra sitiena un vieni ar pendeli, bet no spēles atkal neiesitām?
Kazakevičs: "Pirmām kārtām gribas teikt, ka pašlaik uzvaras mums nedodas viegli nedz atlases, nedz pārbaudes spēlēs, tādēļ negribētu šo pozitīvo rezultātu novērtēt par zemu kaut vai no psiholoģiskā viedokļa. Skaidrs, ka ne mēs, ne Sanmarīno šajā spēlē neizmantoja primāro, visoptimālāko sastāvu. Mūsu spēlētāju resurss bija lielāks, labāks, līdzvērtīgāks, to varēja just. Runājot par spēles kvalitātēm, domāju, ka šis psiholoģiskais spiediens uz spēlētajiem ir jūtams. Kamēr nebijām guvuši otros vārtus un uz pagurušo mājinieku fona nepastiprinājām spēli, momentu un sitienu pa vārtiem nebija tik daudz, bet teikšu tā – šī bija tā spēle, kurā bija ļoti būtiski uzvarēt. Un arī neteikšu, ka sniegums bija katastrofāls, bet skaidrs, ka bija daudz elementu, kuros mēs nepalikām apmierināti un par kuriem arī diskutējām ar komandu. Šorīt bija komandas sapulce, kurā analizējām spēles konkrētos blokus, kas bija saistoši gatavojoties nākamajām divām spēlēm, un izrunājām skaidri arī tās lietas, kuras mums neizdevās. No parādītās spēles kvalitātes viedokļa skaidrs, ka varējām gaidīt stipri labāku spēli."

Virslīgā tiec uzskatīts par vienu no tehniskākajiem centra aizsargiem. Cik brīvi ar bumbu vari spēlēt izlasē vai te galvenais tomēr ir izdarīt darbu aizsardzībā?
E. Stuglis: "Ja godīgi, atšķirību nejūtu – jāiet laukumā un jādara savs darbs, tas arī viss. Šis darbs klubā īsti neatšķiras no darba izlasē – futbols ir futbols. Galvenais ir izdarīt savu darbu aizsardzībā un palīdzēt arī uzbrucējiem un pussargiem."

Sanmarīno uzvarēt izdevās, bet Nāciju līga joprojām vērtējama kritiski. Kāds būtu jūsu vēstījums spēlētājiem pirms spēles pret Fēru salām?
Kazakevičs: "Nekāda atsevišķa vēstījuma pirms kādas konkrētas spēles no manas puses nebūs. Par šo tēmu jau esmu diezgan daudz runājis. Arī runājot par atsevišķām spēles kvalitātēm iepriekšējās spēlēs, tās bija stipri labākas nekā pret Sanmarīno, bet rezultāts izpalika – tā ka neapmierinošs bija tieši rezultāts. Skatāmies uz priekšu, gatavojamies katrai konkrētai spēlei, un neredzu jēgu dot kādu papildu vēstījumu. Būtiskākais ir gatavoties katrai konkrētai spēlei un rīt saprast, cik ļoti esam atraisījušies. Mūs noteikti gaida sarežģīta spēle, jo mums pretī būs ļoti motivēts pretinieks un pietiekami kvalificēts pretinieks, kas mūsu grupā cīnās par pirmo vietu, - rīt viņiem tā būs diezgan izšķiroša spēle. Tāpat kā ļoti būtiska spēle būs arī mums – neskatoties uz to, ka nevaram ieņemt pirmo vietu, mums ir būtiski mājās apspēlēt Fēru salu izlasi. Labu komandu, labi mobilizētu komandu ar pietiekami spēlētājiem, kuri diezgan ilgstoši spēlē kopā. Mūsu sniegums Fēru salās ļāva cerēt uz kaut ko vairāk par tikai neizšķirtu, tāpēc rītdien būs svarīgi izdarīt to, ko neizdevās izdarīt tur. Bet viegli tas nebūs."

Kā vari raksturot Fēru salu stiprās un vājās puses?
E. Stuglis: "Stiprā puse noteikti būtu tas, ka viņi ļoti ātri cenšas pāriet no aizsardzības uzbrukumā ar tālām piespēlēm aiz aizsargu mugurām, kas aizsargiem sagādā grūtības. Vājās puses? Ja godīgi, pat īsti vēl neesam tikuši līdz Fēru salām, jo sapulcēs gājām cauri mūsu iepriekšējām spēlēm un vairāk skatāmies uz savu spēli, ko varam koriģēt, lai mēs būtu labāki. Fēru salām vēl īsti neesam pieķērušies."

Fēru salām nebūs trīs labāko laukuma spēlētāju [Edmundsona, Hendriksona un Hansona]. Cik sabalansēts ir Fēru salu sastāvs, kurus spēlētājus no pārējiem redzi kā stiprākos?
Kazakevičs: "Vērtējot Fēru salu sastāvu, no trim trūkstošajiem stabili pamatsastāva spēlētāji rudenī laikam bija tikai divi, jo Edmundsons šoruden spēlēja ne tik daudz un pašlaik izlasē vairāk ir maiņas spēlētājs. Domāju, ka tas radīs zināmu nevis problēmu, bet izaicinājumu, ņemot vērā, ka tie ir tieši centrālās zonas spēlētāji, kuri veido spēli. Līdzīgi izaicinājumi ir arī mums, jo no trijiem spēlētājiem ar lielāko spēles laiku šajās Nāciju līgas spēlēs arī mums nav pieejami centra pussargi un arī mēs meklējam risinājumus. Šajā ziņā esam diezgan līdzvērtīgā situācija, kad komandas spēlē ir jāatrod risinājums atsevišķu spēlētāju aizstāšanai. Domāju, ka tas būs viens no būtiskiem faktoriem: kura komanda rīt pārliecinošāk spēlēs laukuma vidusdaļā, tā komanda spēs pārņemt iniciatīvu. Jo arī Fēru salās, kad zaudējām iniciatīvu laukuma vidusdaļā, pretinieki uzbruka ļoti kvalitatīvi, izveidoja diezgan daudz bīstamu momentu, tika pie standartsituācijām. Savukārt, kad mums izdevās iegūt kontroli pār centrālo zonu, mēs sagriezām spēli par labu sev un scenārijs mums jau bija pieņemamāks un ērtāks. Tādēļ abām komandām rīt ļoti būtiska būs risinājuma atrašana centrālajā zonā."

Pēc Sanmarīno spēles sacīji, ka Ķigurs un Jānis Ikaunieks ir pirmās divas izvēles iespējas zemuzbrucēja pozīcijā, bet cik lielas ir iespējas viņus pamatsastāvā redzēt vienlaicīgi – visdrīzāk ar Jāni flangā? Un cik labi pēc fināla atjaunojušies liepājnieki?
Kazakevičs: "Domāju, ka pamatsastāva vienlaicīgi rītdienai nav lielu izredžu, bet vienlaicīgi atrasties laukumā spēles laikā – tādas izredzes ir. "Liepājas" spēlētāji spēlei gatavosies pilnvērtīgi, un domāju, ka viņi ir atguvušies, lai būtu spējīgi kā būt pamatsastāvā, tā arī iet uz maiņu."

Starp medijiem bieži runājam par to, cik bieži neuzvaram pundurvalstis. Skaidrs, ka treneris runā ļoti skaisti, bet vai starp pašiem spēlētājiem ir ticība, ka mēs esam labāki par šīm izlasēm, nevis vienā līmenī ar tām?
E. Stuglis: "Protams, ka ticam! Katrs spēlējam kaut kādos klubos ļoti labā līmenī pret ļoti labām komandām – gan tie, kuri ārzemēs, gan tie, kuri vietējā čempionātā. Ja godīgi un man pavisam atklāti jautā, tad es neticu, ka esam tāda līmeņa izlase, kurai ar Andoru jāspēlē neizšķirti. Mums ir ļoti labi spēlētāji, kuri var spēlēt ļoti labi, un mēs esam pelnījuši uzvarēt šīs komandas."

  +6 [+] [-]

, 2020-11-13 22:48, pirms 10 mēnešiem
Uz laukuma redzēsim, ko esiet pelnījuši. Savās galvās jau cilvēki sev var uzlikt karaļa kroni.
Nopelna ar darbu un treniņiem - rezultāti parāda, kā esiet strādājuši.

  +3 [+] [-]

, 2020-11-13 23:20, pirms 10 mēnešiem
Tad parādiet ar savu darbu (spēli) un attieksmi laukumā ka esat pelnījuši

     [+] [-]

, 2020-11-13 23:20, pirms 10 mēnešiem
Varbūt vienu reizi pirms spēles mini treniņu un aiziet paēst burgeri, domāju, ka treniņos kāds pārāk daudz atdod un tad uz spēles 90 min. nepietiek spēka

  +1 [+] [-]

, 2020-11-13 23:48, pirms 10 mēnešiem
Čempiontitulu vairāk kā Dubram un Ošam kopā.

  +4 [+] [-]

, 2020-11-14 00:13, pirms 10 mēnešiem
Lai varētu teikr, ka esam pelnījuši, tad pierādiet to, strādājiet, vairojiet un izkopiet savu meistarību, uzvariet šīs komandas un kāpjiet augstāk! Neviens cits jūsu vietā to neizdarīs. Tad varēs teikt, ka esam pelnījuši. Viss jānopelna pašiem.

     [+] [-]

, 2020-11-14 00:20, pirms 10 mēnešiem
crosbijs87 rakstīja: Čempiontitulu vairāk kā Dubram un Ošam kopā.
Un?

  +2 [+] [-]

, 2020-11-14 06:16, pirms 10 mēnešiem
Ar gribēšanu par maz. Vēl ir jāvar.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-14 07:20, pirms 10 mēnešiem
Vai tad kāds liedz uzvarēt? Uzvarat, mēs neesam pret!

     [+] [-]

, 2020-11-14 08:55, pirms 10 mēnešiem
Tā ir šās paaudzes lielākā problēma (manuprāt) ,visi grib (domāju,ka tā arī ir) bet neviens nav gatvs nomirt (pārnestā nozīmē) uz laukuma ,nav līderu , tikai tagad sāk veidoties kolektīva iedīgļi !
Tieši šās mentālās atšķirības ir visbūtiskākās , slīdzinot ar 2004 gada modeli!

  -1 [+] [-]

, 2020-11-14 09:47, pirms 10 mēnešiem
Ar brāķa treneri un ne ideālu komplektāciju esat punduru līmenī. Pie tam ne vadošo punduru.

  -2 [+] [-]

, 2020-11-14 11:21, pirms 10 mēnešiem
Eu a kāds ir pamanijis ka namejs nav neko komemtējs. Varbūt covid ir izdarījis tomēr labu darbu.Ceram.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-14 12:15, pirms 10 mēnešiem
Esam gan.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-14 12:25, pirms 10 mēnešiem
Man ar virsrakstu pietika.. man jau bija aizdomas, ka dažiem tajos vilkos ir nepamatoti sakāpis galvā..

  +4 [+] [-]

, 2020-11-14 13:42, pirms 10 mēnešiem
Melnajiem ir viens labs sakāmvārds. BALL DON'T LIE.

Var argumentēt, ka virslīgu profesionāļiem parasti būtu jāuzvar sesto līgu amatieru vienības. Nevar un nedrīkst (!!!) teikt, ka esam PELNĪJUŠI uzvarēt, ja rezultāti ir bijuši tādi, kādi tie ir bijuši. Nav tiesību lietot vārdu "PELNĪJUŠI".

     [+] [-]

, 2020-11-14 18:57, pirms 10 mēnešiem
Eu, Stugli, tu glups esi? Paskaties kur spēlē izlase un kur tu? Tas ir tavs līmenis pagaidām!

     [+] [-]

, 2020-11-14 21:21, pirms 10 mēnešiem
Nē bratān - šovakar tieši Farēru salas izskatījās galvastiesu pārāki par savu pretinieku. Tīri pēc spēles. Mini nu ,kuri tie bija ! ))))