Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Kazakevičam prieks par Gutkovska vārtiem, Ontužāns sevi pierādījis treniņos

Agris Suveizda

Kazakevičam prieks par Gutkovska vārtiem, Ontužāns sevi pierādījis treniņos
Dainis Kazakevičs. Foto: LFF

Pirmo uzvaru pie Latvijas futbola izlases stūres izcīnījis Dainis Kazakevičs, kura vadībā komanda izbraukumā ar 3:0 pārspēja Sanmarīno. Piedāvājam trenera komentārus pēc spēles.

- Pirmām kārtām, mums bija būtiski caur šo pārbaudes spēli risināt vairākus uzdevums. Viens no būtiskākajiem bija beidzot uzvarēt un iegūt zināmu pārliecību. Tas arī izdevās, lai gan kopumā nevar teikt, ka visas spēles garumā viss izdevās tā, kā mēs plānojām, bet rezultāts ir pozitīvs. Vairākas lietas no tām, kuras mēs bijām plānojuši, arī paveicām, un tajā pašā laikā jācer, ka tas mums neprasīs atsevišķu spēlētāju traumas – pēc šīs spēles jau ir daži jautājumi, kas ir saistībā ar spēlētāju stāvokli, bet ceru, ka viss būs kārtībā un visi spēlētāji būs gatavi spēlei pret Fēru salām.

- Divi jautājumi par taktiku. Pirmkārt, vai Uldriķim bija uzstādījums tik dziļi nākt pakaļ bumbai? Otrkārt, kādēļ pat pret Sanmarīno neizmēģinājām spēli ar balsta pussargu un diviem uzbrūkošākiem centra pussargiem?
- Nē, Robertam tāda uzstādījuma nebija. Viņš tiešām intuitīvi diezgan bieži no savas centra uzbrucēja pozīcijas gāja pakaļ bumbai, kas arī mazliet sarežģīja mums spēli, jo tādā veidā ļāvām pretiniekiem pret mums spēlēt kompaktāk, kas nebija labi un kas sarežģīja mūsu iespējas centrālajā zonā spēlēt starp līnijām. Šajā situācijā bija konkrēti uzdevumi – ja Jānis Ikaunieks ir centra uzbrucēja pozīcijā un atstumj aizsardzības līniju atpakaļ, tikai tad Roberts, mainoties vietām, drīkst iet zemāk pēc bumbas. Jā, pirmajā puslaikā Roberts diezgan bieži gāja pārāk dziļi pēc bumbas: tāda uzstādījuma nebija. Kas attiecas uz shēmu ar vienu vai diviem balstiem, mums šajā spēlē uzdevums bija arī meklēt risinājumus nākamajai spēlei pret Fēru salām. Ņemot vērā, ka Zjuzins nedrīkstēs spēlēt [diskvalifikācijas dēļ] un vēl divu balsta pussargu nometnē nav [Kristeram Toberam un Eduardam Emsim ir Covid-19 – A.S.], mums bija būtiski tieši divu balstu shēmā paskatīties Alekseju Saveļjevu un Ritvaru Ruginu kā potenciālos variantus spēlē pret Fēru salām. Tas bija mūsu galvenais uzstādījums, kādēļ turpinājām spēlēt ar diviem balstiem.

- Ja nekļūdos, visas spēles līdz šim bijušas ar vienu shēmu. Vai jūsu bagāžā vispār ir variants ar vienu balsta pussargu – varbūt D līgā, kur varam vairāk kontrolēt bumbu, mums tieši skaitliski pietrūkst radošu spēlētāju?
- Izņemot spēli Maltā, kur spēlējām ar 4-4-2, pārējās spēles tiešām aizvadījām ar 4-2-3-1. Te vairāk ir taktiskais jautājums, kāds ir uzstādījums uzbrukuma grupā: vai malējos pussargus izmantojam ar iešanu starp līnijām vai arī viņus turam plašāk flangos? Lielā mērā no tā arī ir atkarīgs, vai shēma ir ar vienu vai diviem balsta pussargiem un kurā brīdī balsta pussargs iet augstāk. Variants, ka varam spēlēt ar vienu balsta pussargu, eksistē, bet pie noteiktu citu likumsakarību sakritības – atkarībā no spēles stila un tā, kā spēlē mūsu malējie pussargi, vai viņi spēlē vairāk frontāli vai iet vairāk starp līnijām, tādējādi šo zonu piesātinot uz malējo pussargu rēķina.

- Rezultāts ļoti labs, bet kā apmierināja spēles kvalitāte, īpaši pozicionālos uzbrukumos? Spēles viens pret vienu joprojām ļoti maz, centrējumu kvalitāte – zem katras kritikas.
- Skaidrs, ka nevarētu teikt, ka viss izdevās izcili, bet domāju, ka viss spiediens no tā, ka mums neizdodas gūt vārtus, neuzvaram un spēlējam pret FIFA ranga pēdējo komandu, radīja zināmu nervozitāti spēlētājos. Arī kopumā pozicionālā spēle ar bumbu mums ne vienmēr padodas ļoti kvalitatīvi. Arī šodienas spēle, kā jau teicu, nebija vienkārša. Pozitīva lieta, kuru varu atzīmēt, protams, ir tā, ka bijām diezgan disciplinēti pārejas fāzēs, neļaujot pretiniekiem īpaši ieskrieties un esot diezgan disciplinēti un organizēti cīņā par otrajām bumbām. Bet bija epizodes spēlē, kurās gan pozicionālā uzbrukumā varējām nospēlēt labāk, gan tieši spēles beigās pie rezultāta 3:0, kad ik pa brīdim atļāvāmies diezgan dezorganizētu spēli, kas neliecina par atbilstošām kvalitātēm.

- Kāds priekšstats ir radies par Ontužāna spējām tieši tagad un tūlīt? Kāda bija doma Krolli vest tikt tālā ceļā un nedot spēlēt pārbaudes spēlē, kamēr viņš varētu spēlēt pie U21 izlases pret labu komandu Polijā?
- Ja runājam par Danielu, tas, ka devām viņam iespēju spēlēt pamatsastāvā, liecina par to, ka viņa perspektīvas ir pietiekami pozitīvas. Viņš progresē, un mēs ar viņu rēķināmies kā ar spēlētāju, kurš arī Nāciju līgas spēlēs var iziet laukumā. Domāju, ka debijai pamatsastāvā viņa sniegums nebija slikts. Skaidrs, ka ar savām niansēm. Ar Danielu reāli rēķināmies. Protams, vēlreiz atgādināšu, ka to ir ļoti būtiski sabalansēt ar regulāru spēļu praksi, lai viņš turpinātu progresēt arī kluba rindās – kaut vai otrajā komandā. Attiecībā pret Raimondu plāns bija tāds, ka viņu šodien izmantosim, bet izveidojās situācija, ka bijām spiesti veikt neplānotu maiņu – Ošu nomainīja Dubra. Raimonds jau iesildījās, un man bija izvēle starp to, vai šajā spēlē iedot minūtes Gutkovskim – ar domu, lai viņš, iespējams, gūst vārtus un pārkāpj pāri tai psiholoģiskajai barjerai, ka viņš Latvijas izlases sastāvā nav guvis nevienus vārtus, - vai arī izvēlēties Raimondu. Izvēlējos pirmo versiju, gatavojoties spēlei pret Fēru salām. Skaidrs ir viens – ja nebūtu plānots Raimondu šajā spēlē izmantot, tad tavs jautātais par iespēju spēlēt Polijā, nevis šeit sēdēt uz soliņa, būtu diezgan loģiski. Taču Raimondam nākamajās divās spēlēs noteikti ir izredzes, šobrīd vienkārši situācija izveidojās tāda, ka mums bija sešas maiņas, no kurām četras bija plānveida un divas atstājām atkarībā no situācijas – sanāca, ka viena bija jāizmanto centra aizsarga maiņai, kas nebija plānots.

- Kas notika Ošam? Vai arī Kamešs tika mainīts piespiedu kārtā vai arī neizmantoja savu iespēju?
- Ošs sajuta diskomfortu ceļgalā un paprasīja maiņu. Savukārt Kameša maiņa bija plānota, tur nebija ne izmantotas, ne neizmantotas iespējas – plānojām, ka viņš nospēlēs puslaiku un puslaiku nospēlēs arī Dāvis Ikaunieks, lai mums paliktu opcijas divu spēlētāju izvēlē nākamajai spēlei. Tā maiņa bija plānota, un tā nebija saistīta ar Vladimira sniegumu.

- Iepriekšējā sabraukumā minēji, ka Ontužāns netika pie minūtēm, jo tās nebija nopelnījis. Tas nozīmē, ka šoreiz viņš treniņā tās izcīnīja? Un kā viņam klājas ar sadzīvisku iejušanos komandā, jo esi pirmais treneris ilgā laikā, kurš izlasi vada latviski?
- Daniels tiešām pirmajos treniņos sevi parādīja ļoti labi, jo mums bija plāns, iespējams, viņu izmantot drīzāk uz maiņu, bet, pateicoties sniegumam treniņprocesā, viņš pārliecināja, ka ir pelnījis vietu pamatsastāvā. Šajā ziņā viņš šo posmu pirms pirmās spēles neapšaubāmi nostrādāja ļoti labi. Ja runā par komunikāciju, viņš runā krieviski un komunikācija lielas problēmas izlases iekšienē viņam nerada. Viņš arī saprot latviski. Kad runājam futbola pamatlietas, viņš tās saprot, bet, ja ir nepieciešamība angliski vai krieviski kaut ko paskaidrot detalizētāk, tā nav liela problēma.

- Gandrīz katrā spēlē mums ir ievērojami vairāk pārkāpumu nekā pretiniekiem. Tā ir taktika vai tikai nejaušība? Ja nejaušība, kādi ir iemesli – nespēja uzvarēt divcīņās bez pārkāpuma?
- Ja runā par pārkāpumiem un sodiem, ir būtiski, kādas ir situācijas laukumā. Ja runājam par situāciju, kad atrodamies augstā blokā un presingojam, bet pretinieks iet ārā no presinga, tad skaidrs, ka tā ir apzināta taktika, ka taisām sodu, lai mūs nenoķertu brīvās zonās – īpaši tādas komandas kā tā pati Sanmarīno, kuras ir orientētas uz pretuzbrukumu futbolu, lai tām nerastos iespējas pretuzbrukumiem, kad esam augstās pozīcijās. Bet, protams, tā ir ne vienmēr. Atsevišķiem spēlētājiem brīžiem ir problēmas ar pacietību nospēlēt epizodē līdz galam, nostrādāt kājās. Brīžiem tā vienkārši ir situācijas izpratne, par vēlu reaģējot uz situāciju un nokavējam momentu, līdz ar to esam spiesti pārkāpt noteikumus. Tādēļ viennozīmīgas atbildes nav. Skaidrs ir viens – mums ir jāprogresē šajā rādītājā, lai mūsu pārkāpumi būtu apzinātās situācijās, kurās tā ir jārīkojas no taktiskā viedokļa, bet ik pa brīdim mums pietrūkst labākas spēles lasīšanas un zināma kompaktuma distances ziņā līdz spēlētājam, kurš pieņem bumbu.

- Arī vaicājot par pārkāpumiem, kādēļ ir tik maz pārkāpumu pret mums – abās iepriekšējās spēlēs pirmais pretinieku sods bija tikai 37. minūtē? Un kādēļ pirmajās 60 minūtēs bija tikai trīs sitieni, kaut gan bumbas kontrole bija iespaidīga – vairāk nekā 70%? Jāspēlē vēl vertikālāk?
- Ir vairākas lietas. Pirmkārt, mums pietrūkst agresijas, kad atrodamies ar seju pret vārtiem – ļoti reti mēģinām apspēlēt, ļoti reti metam bumbu garām un provocējam pārkāpumus. Un tas ir jautājums gan par izprovocētiem pārkāpumiem, gan stūra sitieniem, kuru mums nebija tik daudz, kaut arī bumbas kontroles pārsvars bija diezgan nospiedošs. Tieši šī agresija īpaši laukuma malās, kā arī spēlē starp līnijām nepietiekami spēlējam pusppagriezienā, ar pieņemšanu un aiziešanu provocējot pretiniekus reaģēt uz šīm darbībām. Diezgan daudz, ja pieņemam bumbu ar muguru pret vārtiem, vienkārši atspēlējam un mēģinām apspēlēt ar piespēlēm. Šis agresijas jautājums ir diezgan būtisks, un šajā ziņā, īpaši pirmajā puslaikā, nepietiekami daudz mēģinājām apspēlēt un arī centrējumi no malām ne vienmēr bija savlaicīgi – pārāk pārturējām bumbu ar īsām piespēlēm. Neteikšu, ka ir nepieciešama vertikālāka spēle vai lielāka bumbas kontrole, bet gan tieši aktīvi darbība bumbas pieņemšanas brīdī un aktīva darbība, kad esam ar seju pret vārtiem, mēģinot pretinieku apspēlēt. Tās ir divas galvenās lietas, kas vairotu izprovocēto pārkāpumu un standartsituāciju skaitu.

- Vai šāda centra aizsargu izvēle liecina, ka Fēru salām gatavo pāri Dubra-Černomordijs? Ja tā ir, vai Oša pozīcijas sašķobījās pēc galotnes pret Maltu? Un otrs jautājums par Jāņa Ikaunieka lomu – vairāk nekā 60 minūšu ir saistītas ar vēlmi līdzsvarot jaunpienācēju īpatsvaru vai arī viņa pozīcijas pirms Fēru salām ir mazinājušās?
- Pirmkārt, gribu teikt, ka iespējamo slodzi rēķinām divu, nevis trīs spēļu kontekstā. Ja ir spēlētāji, kuri šodien nospēlējuši 90 minūšu, tas noteikti nenozīmē, ka viņi netiek izskatīti spēlēšanai pret Fēru salām. Tādi varianti eksistē kā Mārcim, tā arī Elvim Stuglim – arī tas nav izslēgts. Jāņa gadījumā bija vairāki momenti. Jā, gribējām sabalansēt sastāvu un uzbrūkošā pussarga pozīcijā izlaist pieredzējušāku spēlētāju, kurš var organizēt spēli, ja ņem vērā, ka otrs šīs pozīcijas spēlētājs, kuru parasti izmantojam, Mārtiņš Ķigurs [kausa finālā] nospēlēja 120 minūtes – redzam, ka viņš fiziski vēl nav atjaunojies, mums priekšā ir divas būtiskas spēles, kurās gribam viņu izmantot. Tas bija iemesls, kādēļ viņš spēlēja nedaudz ilgāk, bet mēs arī ļoti rūpīgi sekojam līdzi funkcionālajam stāvoklim un šodienas spēlē ātruma un spēka darbs, kas prasa diezgan lielu noslodzi, pēc visiem mūsu programmatūru rādītājiem Jānim nebija ļoti augsts un bija adekvāts vienam pilnam puslaikam, tādēļ slodzi sabalansējām un izvēlējāmies viņam iedot vēl 15 minūtes otrajā puslaikā, jo diskusija bija starp mainīšanu pārtraukumā vai vēl 10-15 minūšu iedošanu.

- Vēl divi jautājumi par Ontužānu. Pirmkārt, cik daudz tiek runāts par viņa labāko pozīciju – man radās iespaids, ka viņš drīzāk ir desmitnieks? Otrkārt, kāda ir viņa gaidāmā nākotne kluba karjerā – vai ir gaidāms kāds progress?
- Viņa pamatpozīcija, kur viņš visbiežāk ir spēlējis, ir labais insaids, kad komanda šajā zonā spēlē ar diviem spēlētājiem. Līdz ar to mūsu izšķiršanās ir meklēt pozīciju, kurā viņš mums varētu būt noderīgs visvairāk, un šobrīd to meklējam flangā, jo desmitnieka pozīcijā redzam Jāni Ikaunieku un Ķiguru. Arī treniņprocesā liekot šajā pozīcijā, viņš, godīgi sakot, treniņos izskatījās pat labāk nekā šodien spēlē, bet to var saprast – viena lieta ir treniņprocess, bet otra lieta ir spēlēt kaujas apstākļos. Ja runā par viņa situāciju, mēs to apspriežam, bet skaidras atbildes pašlaik nav. Līdz ziemas pārtraukumam viņš paliks "Bayern" sistēmā. Kad būs iespējami kādi varianti, viņš tos izskatīs, bet pagaidām konkrētas atbildes no viņa nav. No viņa puses ir versijas, kādēļ viņš nespēlē, bet vienreiz preses konferencē to jau teicu, ka es negribētu šīs versijas izpaust un daudz lietderīgāk būtu, ja jūs parunātos ar viņu pašu. Manā skatījumā viņš neapšaubāmi ir talantīgs spēlētājs, kurš nacionālajai izlasei var būt ļoti noderīgs, un noteikti esam ļoti ieinteresēti, lai viņa situācija klubā un spēļu prakse iespējami ātrāk atrisinātos, lai progress būtu straujāks un varētu ar viņu jau kā pamatsastāva spēlētāju. Mēs to noteikti ļoti gribētu.

- Kuriem vēl spēlētājiem bez Oša ir veselības problēmas? Un vai Gutkovska iesistā pendele nozīmē, ka viņš tagad ir primārais štata sitējs vai abu pozīcijas ar Jāni ir vienlīdzīgas?
- Mikrosavainojums vai diskomforts ir vēl dažiem spēlētājiem. Viens no viņiem, kurš šodien nemaz nespēlēja, ir Igors Tarasovs, kurš guva savainojumu pirmsspēles treniņā, un ir jautājums, vai viņš paspēs atjaunoties. Plus vairākiem spēlētājiem, arī Krišam Kārkliņam, ir darba savainojumi, bet vēl lielus secinājumus nevaram izdarīt, jo parasti tas ir skaidrs nākamajā rītā pēc spēles, kad saprotam, kāda ir situācija. Tādēļ konkrētas atbildes pašlaik vēl nebūs. Runājot par štata vienpadsmit metru soda sitienu izpildītāju, to jūs redzēsiet nākamajā reizē, kad būs jāsit. Šodien bija būtiski, lai Gutkovskis izpildītu šo sitienu un gūtu vārtus – lai tas viņam netraucē, nesēž galvā. Ceru, visi jau nākamajā spēlē sagaidīsim, ka spiediens no viņa būs noņemts un viņš būs spējīgs mūs priecēt ar vārtiem arī no spēles.

1 2 46 komentāri

     [+] [-]

, 2020-11-12 00:49, pirms 9 mēnešiem
Spēle paiet, rezultāts paliek.
Kas gan pēc 1:0 Andorā 2016. gadā varēja paredzēt, ka būs tik ilga bezuzvaru sērija...

  +6 [+] [-]

, 2020-11-12 05:13, pirms 9 mēnešiem
Krīze Latvijas futbolā ir beigusies. Atšķirībā no Francijas, Latvija atkal ir Eiropas futbola lielvalsts un var doties uz Nāciju līgas slaktiņiem ar paceltu galvu. Spēlētāji ir pelnījuši atpūtu ar šampanieti un džakūzi, bet futbola amatpersonas ir pelnījušas kongresu kaut kur Kanāriju salās.

  +4 [+] [-]

, 2020-11-12 07:12, pirms 9 mēnešiem
😃😁😃Uzvarējām pundurvalsti. Nu tagad esam zirgā 😁

  +5 [+] [-]

, 2020-11-12 07:48, pirms 9 mēnešiem
Kaza lepns..pat gaita..un bazars mainījies

  +6 [+] [-]

, 2020-11-12 08:14, pirms 9 mēnešiem
Tik vāju pretinieku līdz šim vēl nebiju redzējis,Latvijas čempionāta pirmās līgas līmenis,vai vērts bija tērēties un braukt tādu gabalu,ja nu vienīgi izrāpties no psihologiskās bedres.Redzēs,kāds sniegums būs oficiālās spēlēs.

  +4 [+] [-]

, 2020-11-12 08:39, pirms 9 mēnešiem
Vāji jau nospēlēja. Kustība laukumā vispār nebija. Katru bumbu saņem stāvot ar muguru pret pretinieka vārtiem.Prieks ka kādu laiku neizskatās ka būsim pēdēja komanda reitingā.

  +6 [+] [-]

, 2020-11-12 08:43, pirms 9 mēnešiem
Igauņi spēlē pret Itāliju, Andora pret Portugāli, mēs pret Sanmarino kur iedzīvotāji ir 34 000 cilvēki, pārēķinam vīriešus vecumā no 18 līdz 35 gadiem, tie būs kādi 4 000, no kuriem futbolu daudzmaz amatieru līmenī spēlē labi ja 500, un mēs priecājamies kā kāds tur iesitis.. Praktiski mēs spēlējām līdzīgi, somiem pret Franciju arī nebija bumbas kontrole vairāk par 30%, un.. Kamēr Kazakēvičs ar Starkovu netiks izlikti reāli ais federācijas durvīm, attīstība pat teorētiski nav iespējama.

  +5 [+] [-]

, 2020-11-12 08:52, pirms 9 mēnešiem
''Ar Danielu reāli rēķināmies. Protams, vēlreiz atgādināšu, ka to ir ļoti būtiski sabalansēt ar regulāru spēļu praksi, lai viņš turpinātu progresēt arī kluba rindās – kaut vai otrajā komandā''

Kaut vai otrajā komandā? Mums lielākajai daļai spēlētāju būtu sapnis spēlēt kaut vai Bayern otrajā komandā. Vērojot Daniela spēli, var manīt, ka laiks starp bumbas pieņemšanu un nākošās piespēles atdošanu ir krietni vien mazāks nekā tas ir citiem izlases futbolistiem.. un tas noteikti ir nopelns tam, ka treniņi tiek aizvadīti augstā līmenī Bayern skolā - nav muļļāšanās, nav pārturēšana, ik pa brīdim pamēģina kaut ko kreatīvāku, tas ir ļoti patīkami!

     [+] [-]

, 2020-11-12 09:31, pirms 9 mēnešiem
bac.22 rakstīja: Kamēr Kazakēvičs ar Starkovu netiks izlikti reāli ais federācijas durvīm, attīstība pat teorētiski nav iespējama.
Atvainojos, bet attīstība un pieaugušo izlase pilnīgi noteikti nav viens un tas pats.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-12 10:19, pirms 9 mēnešiem
''Ar Danielu reāli rēķināmies. Protams, vēlreiz atgādināšu, ka to ir ļoti būtiski sabalansēt ar regulāru spēļu praksi, lai viņš turpinātu progresēt arī kluba rindās – kaut vai otrajā komandā''

Vot te Dainis atkal pierāda kāds ietiepīgs un iedomīgs cilvēks viņš ir. Ontužāns reāli ar savu spēli, tehniku, domāšanu pierāda, ka ir iespējams viens no labākajiem komandā, bet treneris atkal meklē argumentus kāpēc iespējams neliks viņu sastāvā. Te var vilkt paralēles ar Karašauska gadījumu! Manuprāt LV izlases sastāvā ir jādodas spēcīgākajiem, meistarīgākajiem spēlētājiem. Ontužāns, Gutkovskis ir klasi augstāki spēlētāji par pārējiem. Piedāvāju malās likt cigaņiku, ontužānu, uzbrukumā gutkovski, krolli, centrā jāni ar krišu(zjuzinu)

  +4 [+] [-]

, 2020-11-12 10:19, pirms 9 mēnešiem
Nesaprotu, kā iespējams runāt, ka Ontužāns nopelnījis iespēju treniņos. Ja viņš ir galvas tiesu pārāks, tad viņam jāspēlē, nevis jāpelna iespēja. Rūnijs sāka 16 gados sist iekšā un neviens viņu nemarinēja uz soliņa, jo "par jaunu un jāpelna iespēju".

Uzvara laba lieta, bet pret nākamajiem pretiniekiem vajadzēs stiprākus argumentus par futbola teoriju Daiņa gaumē.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-12 10:38, pirms 9 mēnešiem
Par šādu uzvaru var būt tikai kauns , ne lepnums.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-12 10:39, pirms 9 mēnešiem
Pretinieks bija ļoti vājš... Izcelt sevi uz viņu fona manuprāt nav adekvāti. Ja tā būtu Nāciju līgas spēle tad OK 3 punkti ir un miers, bet tā bija pārbaudes un te gan jautājumu vairāk nekā atbilžu. Ko īsti mēs te pārbaudījām??? Domāju ka Kazakevičs īsti gudrāks pēc šīs pārbaudes nekļuva. Ja galvenais mērķis bija uzvara jebkādām metodēm lai paceltu savu pašapziņu tad te komentāri lieki....

  +2 [+] [-]

, 2020-11-12 10:50, pirms 9 mēnešiem
imils rakstīja: Pretinieks bija ļoti vājš... Izcelt sevi uz viņu fona manuprāt nav adekvāti. Ja tā būtu Nāciju līgas spēle tad OK 3 punkti ir un miers, bet tā bija pārbaudes un te gan jautājumu vairāk nekā atbilžu. Ko īsti mēs te pārbaudījām??? Domāju ka Kazakevičs īsti gudrāks pēc šīs pārbaudes nekļuva. Ja galvenais mērķis bija uzvara jebkādām metodēm lai paceltu savu pašapziņu tad te komentāri lieki....
Reizēm to uzvaru (vai kaut vai spēju iesist vārtus) vajag pārliecības iegūšanai, tā kā tas nav nekas tik traģisks.. Traģiski ir tas, ka, manuprāt, spēles kvalitātes ziņā šī bija Daiņa sliktākā spēle - ja neskaita Gutkovska sitienu pa stabu un Cigaņuka sitienu 9niekā spēles beigās, citu vārtu gūšanas iespēju nemaz nebija (pie 70% bumbas kontroles!!!). Un, labi, ka pretī bija Sanmarino, kas negribēja uzbrukt - 3 epizodes pie mūsu vārtiem un visās aizsardzībā bija haoss

  +2 [+] [-]

, 2020-11-12 10:52, pirms 9 mēnešiem
Spēlēja Latvija švaki, lēni, maz sita pa vārtiem, kad bija izdevība, kā spēles beigām Dāvim, tad mu''lļājas kad zibenīgi jāšauj pa vārtiem.
Ontužāns labs un jāliek pamatsastāvā, nav ko marinēt.
Vienīgi attaisnojums švakai saspēlei , ka tomēr Latvija nespēlēja labākā sastāvā(nebija Ķigurs, Tobers, Savaļnieks. . . Gutkovskis un Dubra uznāca stipri vēlāk) Uldriķi jānosēdina tālāk rezervē. . .
Pozitīvais moments, ka beidzot dzird latviešu valodu!

  +1 [+] [-]

, 2020-11-12 11:03, pirms 9 mēnešiem
...nu tiešām nav pārliecības par šito treneri. Nepietiekoša kvalifikācija pasaules mērogam, pašķidra stāja un komunikācija. Katrā ziņā vājākais treneris salīdzinot ar pārējo Latvijas sporta spēļu komandu galvenajiem treneriem.

     [+] [-]

, 2020-11-12 11:07, pirms 9 mēnešiem
Bzh rakstīja: Reizēm to uzvaru (vai kaut vai spēju iesist vārtus) vajag pārliecības iegūšanai, tā kā tas nav nekas tik traģisks.. Traģiski ir tas, ka, manuprāt, spēles kvalitātes ziņā šī bija Daiņa sliktākā spēle - ja neskaita Gutkovska sitienu pa stabu un Cigaņuka sitienu 9niekā spēles beigās, citu vārtu gūšanas iespēju nemaz nebija (pie 70% bumbas kontroles!!!). Un, labi, ka pretī bija Sanmarino, kas negribēja uzbrukt - 3 epizodes pie mūsu vārtiem un visās aizsardzībā bija haoss
Jā bet ko te īsti pārbaudīja??? Kāpēc ņemt līdzi spēlētājus, kurus tāpat nepārbauda spēlē, bet liek satāvā tos par kuriem tāpat nav šaubu, ka viņi būs pamatsastāvā???

  -3 [+] [-]

, 2020-11-12 11:09, pirms 9 mēnešiem
Palasot komentārus pie pirmsspēles apskatā, un pie šīs intervijas, rodas aizdomas, ka dažs labs, kurš lika toto uz neizšķirtu, vai pat LV izlases zaudējumu, ir pakāsuši nesliktu naudiņu. Kur tad savādāk tāda žults gāztos arā?

  +2 [+] [-]

, 2020-11-12 11:11, pirms 9 mēnešiem
Un vispār sanāk, ka pie Daiņa jābūt čempionam tajos dažos treniņos savādāk spēlēt netiksi pat pārbaudē pret Sanmarino!!!

  -1 [+] [-]

, 2020-11-12 11:11, pirms 9 mēnešiem
imils rakstīja: Jā bet ko te īsti pārbaudīja??? Kāpēc ņemt līdzi spēlētājus, kurus tāpat nepārbauda spēlē, bet liek satāvā tos par kuriem tāpat nav šaubu, ka viņi būs pamatsastāvā???
Ja tu nesaproti pārbaužu spēļu jēgu, un neredzēji ka LV izlases treneri šai pārbaudes spēlei bija izlikuši nekad nebijušu sākumsastāvu, tad ir iespēja arī neko nerakstīt.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-12 11:16, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Ja tu nesaproti pārbaužu spēļu jēgu, un neredzēji ka LV izlases treneri šai pārbaudes spēlei bija izlikuši nekad nebijušu sākumsastāvu, tad ir iespēja arī neko nerakstīt.
o jā... izlikuši nekad nebijušu sākumsastāvu... tas bija spēcīgi D)

     [+] [-]

, 2020-11-12 11:21, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Ja tu nesaproti pārbaužu spēļu jēgu, un neredzēji ka LV izlases treneri šai pārbaudes spēlei bija izlikuši nekad nebijušu sākumsastāvu, tad ir iespēja arī neko nerakstīt.
Kad ir trīs spēles tik neilgā laikā un ar pārlidojumiem turp atpakaļ tu domā ka noteikti lietderīgi ir pārbaudīt tos par kuru pašreizējām spājām un kivalitātēm šaubu nav???

  +2 [+] [-]

, 2020-11-12 11:27, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Palasot komentārus pie pirmsspēles apskatā, un pie šīs intervijas, rodas aizdomas, ka dažs labs, kurš lika toto uz neizšķirtu, vai pat LV izlases zaudējumu, ir pakāsuši nesliktu naudiņu. Kur tad savādāk tāda žults gāztos arā?
žulti gāž ārā, jo pat pret pasaules vājāko izlasi mūsējie parādīja neskatāmu, garlaicīgu un vāju futbolu :/

  -2 [+] [-]

, 2020-11-12 11:30, pirms 9 mēnešiem
imils rakstīja: Kad ir trīs spēles tik neilgā laikā un ar pārlidojumiem turp atpakaļ tu domā ka noteikti lietderīgi ir pārbaudīt tos par kuru pašreizējām spājām un kivalitātēm šaubu nav???
Kad tu sapratīsi, ka pārbaudes spēlēs netiek pārbaudīts tikai katra spēlētāja individuālais sniegums un varējums, bet izmēģinātas arī citas izlases vajadzības, piemēram, spēlētāju savstarpējā ''ķīmija'' laukumā utt., tad esmu gatavs turpināt ar tevi diskusiju par pārbaužu spēļu jēgu.

  +3 [+] [-]

, 2020-11-12 11:31, pirms 9 mēnešiem
imils rakstīja: Jā bet ko te īsti pārbaudīja??? Kāpēc ņemt līdzi spēlētājus, kurus tāpat nepārbauda spēlē, bet liek satāvā tos par kuriem tāpat nav šaubu, ka viņi būs pamatsastāvā???
Piemēram, kā var nospēlēt Saveļjevs un Rugins kā balsta pussargi, ko var tas pats Ontužāns, arī spēlētāju dažādos fiziskos datus (piemēram, cik ātri nogurst, kā spēj atjaunoties pēc dažādām noguruma fāzēm u.c., jo viens ir treniņi, bet spēles ir pavisam savādāk). Ir ļoti daudzas lietas, ko šādās spēlēs var pārbaudīt un tiek pārbaudītas.
Otrs - kaut kādu spēlētāju komunikāciju laukumā uzlabošanu - teiksim, Cigaņuks/Gutkovskis vai D.Ikaunieks/Gutkovskis.

     [+] [-]

, 2020-11-12 11:54, pirms 9 mēnešiem
Number 0 rakstīja: žulti gāž ārā, jo pat pret pasaules vājāko izlasi mūsējie parādīja neskatāmu, garlaicīgu un vāju futbolu :/
Dažiem nekad nav labi. Latvija nespēlēja labākā sastāvā, Dainis izmēģināja vairākus rezervistus, vairākiem lideriem iedeva atpūtu, vai tie slimi.
Spēle nebija nekāda labā, pat manuprāt sliktākā no pēdējām četrām, bet sastāvs arī bija vššķidrākais.
Jā, varbūt Karašausks noderētu!

  +5 [+] [-]

, 2020-11-12 12:10, pirms 9 mēnešiem
Ar nākamās dienas atmiņām:
Ozols - tajās dažās epizodēs, kur bija jāiesaistās, laba spēle.
Fjodorovs - ja nebūtu 11m nopelnīšanas epizode, tad teiktu, ka nekā īpaša
M. Ošs - centīgs, bet nav tas kas pagājušogad, laikam spēļu prakses deficīts un savainojums liek manīt.
Dubra - izskatījās stabili
E. Stuglis - pārsteidza, ka dažbrīd iekrita aizsardzībā. FK Riga dominances efekts izlasē kā defekts?
Sorokins - bija labas epizodes un bija kļūdiņas.
Saveļjevs - bija tīri laba spēle
Kārkliņš - palicis atmiņā ar sasteigtām epizodēm
Rugins - nepamanīju...
Kamešs - galva bieži netiek līdzi kājām , bet dažbrīd labi saasināja uzbrukumus
D. Ikaunieks - nebija tā labākā spēle, jāsaka šī rudens līmenis
J. Ikaunieks - aktīvs, vektors augšupejošs
Jaunzems - nepamanāms
Ontužāns - redzams, ka domāšanas ātrums izceļas!
Cigaņiks - bija kļūdiņas, bet neslikti uz fona
Uldriķis - ehh, vāji vāji
Gutkovskis - patika aktivitāte un tas, ka ir vārti!

Visiem labu veselību!

  +1 [+] [-]

, 2020-11-12 12:21, pirms 9 mēnešiem
Number 0 rakstīja: ''Ar Danielu reāli rēķināmies. Protams, vēlreiz atgādināšu, ka to ir ļoti būtiski sabalansēt ar regulāru spēļu praksi, lai viņš turpinātu progresēt arī kluba rindās – kaut vai otrajā komandā''

Kaut vai otrajā komandā? Mums lielākajai daļai spēlētāju būtu sapnis spēlēt kaut vai Bayern otrajā komandā. Vērojot Daniela spēli, var manīt, ka laiks starp bumbas pieņemšanu un nākošās piespēles atdošanu ir krietni vien mazāks nekā tas ir citiem izlases futbolistiem.. un tas noteikti ir nopelns tam, ka treniņi tiek aizvadīti augstā līmenī Bayern skolā - nav muļļāšanās, nav pārturēšana, ik pa brīdim pamēģina kaut ko kreatīvāku, tas ir ļoti patīkami!
Bayern II komanda spēlē 3. līgā. Trešās līgas futbola komandu gada algu budžets ir apmēram desmitā daļa no Rīgas Dinamo algu budžeta. Viņi mēnesī uz rokas saņem varbūt tūkstoti, pusotru. Līdz ar to - nē, labākie nesapņo tur spēlēt. Bayern II ir vēl tas mīnuss, ka viņi ne par ko necīnas, t.i., komanda, pat uzvarot 3. līgas turnīrā, nevar pakāpties uz augšu. Arī nākotnes pirmās komandas spēlētāji tur nespēlē. Tā ir komanda ķeksīša dēļ.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-12 13:06, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Kad tu sapratīsi, ka pārbaudes spēlēs netiek pārbaudīts tikai katra spēlētāja individuālais sniegums un varējums, bet izmēģinātas arī citas izlases vajadzības, piemēram, spēlētāju savstarpējā ''ķīmija'' laukumā utt., tad esmu gatavs turpināt ar tevi diskusiju par pārbaužu spēļu jēgu.
Skaidrs, ka ne tikai spēlētāji tiek pārbaudīti.... Tikai lieta tāda, ka var iespēlēt pārbaudes spēlē kaut kādu noteiktu sastāvu, kurš ir domāts kā pamatsastāvs un atsevišķās pozīcijās izmēģināt kādu spēlētāju, bet kā tu domā cik no šī pamatsastāva izies spēlē ar Fērām??? Viss jau būtu ok, ja mums piemēram pēc nedēļas būtu viena vienīga spēle ar Fērām un šēit mēs iespēlētu prognozējamo sākumsastāvu plus pāris spēlētājus. Jā tad mēs varētu runāt par to, ko saki tu. Bet dotajā situācijā tam nebija jēgas, jo grafiks ir pārāk saspringts.

     [+] [-]

, 2020-11-12 13:17, pirms 9 mēnešiem
Bzh rakstīja: Piemēram, kā var nospēlēt Saveļjevs un Rugins kā balsta pussargi, ko var tas pats Ontužāns, arī spēlētāju dažādos fiziskos datus (piemēram, cik ātri nogurst, kā spēj atjaunoties pēc dažādām noguruma fāzēm u.c., jo viens ir treniņi, bet spēles ir pavisam savādāk). Ir ļoti daudzas lietas, ko šādās spēlēs var pārbaudīt un tiek pārbaudītas.
Otrs - kaut kādu spēlētāju komunikāciju laukumā uzlabošanu - teiksim, Cigaņuks/Gutkovskis vai D.Ikaunieks/Gutkovskis.
Tu redzēji kādas maiņas veica Kazakevičš? Viņš tur vienā brīdī tādu putru ar spēlētājuiem un viņu pozīcijām sataisīja. Tur varēja skaidri redzēt, ka neviens īsti nesaprot kur viņš spēlē (pozīcija) un kas viņam īsti par pienākumiem. Vienīgais kas to putru tajā brīdī spēja saturēt kopā bija Cigaņiks, kurš būtībā bija visur. Ja jau bija doma par Ruginu postā tad vajadzēja to darīt jau no spēles sākuma. Un man jau nav nekas pret to ka spēlēja Ontužāns vai Saveļjevs....tieši otrādi, labi ka spēlēja. Man ir pretenzijas pret to vai vajadzēja mocīt spēlētājus, kuri pamatā būs tā vai tā.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-12 13:24, pirms 9 mēnešiem
sinajs rakstīja: Dažiem nekad nav labi. Latvija nespēlēja labākā sastāvā, Dainis izmēģināja vairākus rezervistus, vairākiem lideriem iedeva atpūtu, vai tie slimi.
Spēle nebija nekāda labā, pat manuprāt sliktākā no pēdējām četrām, bet sastāvs arī bija vššķidrākais.
Jā, varbūt Karašausks noderētu!
Tu pats atzīsti ka spēle nebija laba! Es neko sliktu nerakstīju, jo rezultāts labs. Bet spēle....bez rokraksta! nebija labāko? Ok! Man domāt, ka ja spēlē sliktāki, tāpat ir jāredz zīmējums, vnk sliktāki izpildītāji to sliktāk realizētu, biežak kļūdītos. Tāpēc arī nav labi, bet es neberu kritiku, jo 3:0 arī Āfrikā ir 3:0. Bet nu nav jāsatraucas, ja citi atzīst acīmredzamus faktus. Pat mūžam optimistiskie spēles komentētāji secināja ka kopumā sniegums vājš. Tā ka šoreiz kritika ir pamatota, nevis "vienmēr viss slikti"!

     [+] [-]

, 2020-11-12 13:30, pirms 9 mēnešiem
M rakstīja: Bayern II komanda spēlē 3. līgā. Trešās līgas futbola komandu gada algu budžets ir apmēram desmitā daļa no Rīgas Dinamo algu budžeta. Viņi mēnesī uz rokas saņem varbūt tūkstoti, pusotru. Līdz ar to - nē, labākie nesapņo tur spēlēt. Bayern II ir vēl tas mīnuss, ka viņi ne par ko necīnas, t.i., komanda, pat uzvarot 3. līgas turnīrā, nevar pakāpties uz augšu. Arī nākotnes pirmās komandas spēlētāji tur nespēlē. Tā ir komanda ķeksīša dēļ.
Totāli suņa murgi.. No kurienes tu kaut ko tādi vispār izvilki?
Vācijā, kur algas un visi pārējie cipari klubos ir diezgan caurspīdīgi pārskatāmi, iegūglējot piecās sekundēs var atrast, ka vidējā spēlētāja alga, izdalot uz 12 mēnešiem, ir 10k mēnesī..

Par komandu ķeksīša dēļ, kā arī par to, ka tur nākotnes spēlētāji nespēlē? Apskaties Bayern II sastāvu kaut vai pēdējā spēlē.. Izņemot vienu kadru, kuram ir 30 gadi, pārējie 17 gab., kuri bija pieteikumā, ir vecuma robežās starp 17-21 g.v.. Tie ir tie spēlētāji, kuri ir izgājuši cauri Bayern jauniešu sistēmai un spēlējusi iepriekš U19 komandā, tagad vecuma dēļ ir jāspēlē otrajā komandā, un izredzes uzspēlēt pēc pāris gadiem lielajā komandā ir ļoti augstas!!!

Tavs sacerējums ir kaut kāds puņķēdāja Gobzema fanu kluba cienīgs vervelējums.

  +3 [+] [-]

, 2020-11-12 13:57, pirms 9 mēnešiem
M rakstīja: Bayern II komanda spēlē 3. līgā. Trešās līgas futbola komandu gada algu budžets ir apmēram desmitā daļa no Rīgas Dinamo algu budžeta. Viņi mēnesī uz rokas saņem varbūt tūkstoti, pusotru. Līdz ar to - nē, labākie nesapņo tur spēlēt. Bayern II ir vēl tas mīnuss, ka viņi ne par ko necīnas, t.i., komanda, pat uzvarot 3. līgas turnīrā, nevar pakāpties uz augšu. Arī nākotnes pirmās komandas spēlētāji tur nespēlē. Tā ir komanda ķeksīša dēļ.
Mazāk par Vācijas minimālo?

     [+] [-]

, 2020-11-12 14:03, pirms 9 mēnešiem
flipsider rakstīja: Mazāk par Vācijas minimālo?
flipsi, ievies skaidrību šajā jautājumā!

  -1 [+] [-]

, 2020-11-12 14:19, pirms 9 mēnešiem
imils rakstīja: Tu redzēji kādas maiņas veica Kazakevičš? Viņš tur vienā brīdī tādu putru ar spēlētājuiem un viņu pozīcijām sataisīja. Tur varēja skaidri redzēt, ka neviens īsti nesaprot kur viņš spēlē (pozīcija) un kas viņam īsti par pienākumiem. Vienīgais kas to putru tajā brīdī spēja saturēt kopā bija Cigaņiks, kurš būtībā bija visur. Ja jau bija doma par Ruginu postā tad vajadzēja to darīt jau no spēles sākuma. Un man jau nav nekas pret to ka spēlēja Ontužāns vai Saveļjevs....tieši otrādi, labi ka spēlēja. Man ir pretenzijas pret to vai vajadzēja mocīt spēlētājus, kuri pamatā būs tā vai tā.
Izlases treneri stādā arī uz perspektīvu, un nevis tikai uz kādām konkrētām spēlēm.
1 2 46 komentāri