LFF prezidents: "Strādājam, lai arī Baltkrievija netiktu pielaista pie turnīriem"
Pirms dažām dienām sācies Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas cikls, kurā piedalās arī Baltkrievijas izlase, kas pārstāv valsti, kas tiešā veidā sniedz veidu atbalstu Krievijas karam Ukrainā un no kuras Krievijas karaspēks realizē daļu no saviem iebrukumiem citā valstī. LFF prezidents Vadims Ļašenko portālam Sportacentrs.com norādīja, ka uzskata Baltkrievijas izlases dalību oficiālās spēlēs par šobrīd nepieļaujamu un ka LFF savu iespēju robežās strādā pie tā, lai tas netiktu pieļauts, un šajā sakarā Ļašenko par svarīgu uzskata pēc dažām dienām gaidāmo UEFA kongresu.
FIFA un UEFA par Krievijas izlašu un klubu izslēgšanu no sacensībām paziņoja 2022. gada 28. februārī, četras dienas pēc kara sākuma Ukrainā. Krievijas vīriešu izlasei martā bija paredzēts piedalīties Pasaules kausa kvalifikācijas pārspēlēs, attiecīgi ar šo lēmumu ilgi gaidīt nevarēja. Šis lēmums tā arī nav mainīts, taču nav arī papildināts, proti, starptautiskajās futbola sacensībās visas tiesības piedalīties ir arī Baltkrievijas komandām, lai gan vairāku citu sporta federāciju aizliegumi un rekomendācijas, ieskaitot arī Latvijas Sporta likumā minēto par šo tēmu, attiecas gan uz Krieviju, gan Baltkrieviju.
Kādēļ lielās futbola organizācijas nav izņēmušas Baltkrieviju no saviem turnīriem, kā praktiski vienīgo liegumu tai nosakot spēļu organizēšanu savā laukumā? Uz šo jautājumu atbildi nevarēja piedāvāt arī LFF prezidents, izsakoties, ka tas jāvaicā FIFA un UEFA vadībai. Arī aicināts tīri paspekulēt, kāds no tā futbola organizācijām ir labums vai motivācija, Ļašenko atturējās, taču norādīja, ka LFF no savas puses strādā aizkulisēs, lai tas tiktu mainīts un agresorvalstu futbola izlases starptautiskajā arēnā netiktu pielaistas, un gatava par to runāt arī gaidāmajā UEFA kongresā.
"Par šo Baltkrievijas jautājumu esam vairākkārt vērsušies pie FIFA un UEFA pārstāvjiem," norādīja Vadims Ļašenko. "Tagad arī tieši pēc dažām dienām gaidāms UEFA kongress 5. aprīlī Lisabonā, kur arī ir paredzēta tikšanās par šo jautājumu, tad arī redzēsim, kāda būs konkrēta reakcija."
Ļašenko neizslēdza iespēju, ka Baltkrievijas izlases statuss varētu mainīties, neskatoties uz to, ka EČ atlases cikls tikko sācies, komandas sadalītas grupās un visi grafiki sastādīti: "Tas tomēr atkarīgs arī no valstu likumiem. Piemēram, Rumānijas likums pieļāva, ka Baltkrievija varēja spēlēt arī tās laukumā, kamēr mūsu likums tādu iespēju nepieļautu, mums teorētiski būtu jāspēlē neitrālā laukumā."
"Taču varu pateikt, ka pavisam skaidri zinu, ka UEFA domā par šo situāciju un apsver iespējas," turpināja Ļašenko. "UEFA pārstāvji no mums ir lūguši detalizētu informāciju par Latvijas Sporta likumu, lai izpētītu, kāda ir mūsu situācija, proti, kuras spēles mēs nemaz neesam tiesīgi aizvadīt, un mēs to arī esam pārsūtījuši un zinām, ka UEFA par to interesējas. Bet nu tagad arī ir situācijas attīstība ar jaunu informāciju par kodolieročiem Baltkrievijā, un domāju, ka lietas var mainīties, un šajā ziņā ceru uz UEFA kongresu pēc dažām dienām."
"Ja tiek vaicāts tīri mans personīgais viedoklis par to, vai šobrīd ir pieļaujama Baltkrievijas izlases dalība Eiropas čempionāta atlases turnīrā, tad es saku noteiktu nē," norādīja LFF prezidents. "Nevajadzētu ne piedalīties kvalifikācijā, ne aizvadīt vispār kādas spēles pret Eiropas valstīm. Domāju, ka mums šeit visiem ir vienāda pozīcija - par to esam runājuši arī ar Lietuvas un Igaunijas futbola federāciju vadītājiem."
"Jā, šī ir sarežģīta tēma, par ko runāt EČ kvalifikācijas cikla sākumā, taču arī saprotama," teica Ļašenko. "Man Ukrainā ir daudz radinieku, un šī tēma un jautājumi par to man ir ļoti labi saprotami, un arī mana pozīcija šajā sakarā ir skaidra. Šobrīd ir tā, ka likums ir likums, un mums nepieciešams to ievērot."
Jāatgādina, ka pirms dažām nedēļām Latvijas sportu saviļņoja valdības un LOK lēmums apturēt finansējumu sportistiem, kuri piedalās sacensībās, kurās ir arī Krievijas un Baltkrievijas sportisti, proti, tenisā un riteņbraukšanā. Šajos sporta veidos gan viņiem jāpiedalās kā neitrālajiem sportistiem, un šeit var salīdzināt ar situāciju futbolā, kur Baltkrievijas izlase uz savām EČ atlases spēlēm pret Šveici un Rumāniju spēlēja ar visu ierasto nacionālo simboliku, spēlējot tajā pašā turnīrā, kurā Latvijas izlase.
Lai arī šis IZM lēmums par finansējuma iesaldēšanu tika mainīts, principā šobrīd tas attiektos arī uz futbola izlasi. Vai LFF nepaspēja sākt satraukties, ka tas attieksies arī uz tās darbību? "Par šo tematu mums bija sarunas ar Komandu sporta spēļu asociāciju, kā arī ministres Andas Čakšas padomnieku Ainaru Bagatski. Likuma maiņa nav vienkārša lieta, bet esmu pārliecināts, ka visas iesaistītās personas šeit bija ar vienu kopīgu mērķi," teica Ļašenko.
[+] [-]
+8 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
+5 [+] [-]
[+] [-]
+5 [+] [-]
+8 [+] [-]
Loģiskā vieta Uzvaras parks, bet tur apkārtne nav tik smukas bildes. Kaut arī pēc loģikas vieta ideāla, visa Pārdaugava tiek bez problēmām, bet Purvciems, Pļavnieki, Ķengarags var tikt pāri Dienvidu tiltam, neradot traģiskus sastrēgumus. Plus lieliski braukt ar sabiedrisko - električkas līdz Torņakalnam + tramvaji, kuri var bez problēmām īsā laika aizvest cik vien vajag tautas no centra neradot korķus.
-3 [+] [-]
+5 [+] [-]
ieteiktu KNAB un Valsts kontrolei jau laiciigi saakt "pieveersties" shim kungam ...
+3 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Nedod tāpēc, ka futbols ir karalis, nekur citur tādas naudas nav.
Šis ir kopējam ieskatam: FIFA distributes a significant amount of money each year to its member countries to support the development of football. According to the most recent financial reports available, FIFA distributed over $1.5 billion in 2020 to its member countries. These funds were primarily used for investment in football development programs and infrastructure projects.
Ne basketbolam, ne hokejam $1.5 billion pat sapņos nerādās!
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
9 miljonus gadā no UEFA. Kopā no FIFA/UEFA gandrīz visu savu budžetu ikgadējo. Nevienai citai lv sporta federācijai sapņos nerādās 14 miljonu budžets, turklāt no kura absolūti lielāko daļu iešķinķo IIHF, FIBA/ULEB vai, kāda cita starptautiskā federācija
+2 [+] [-]
Infrastruktūras uzlabojumi vajadzīgi ir jebkurā no sporta veidiem, ņemsim par piemēru, kaut vai to pašu hokeju. Lai normāli rīkotu bez partneriem būtu vajadzīga otra arēna rīga. Nav dzirdēts, ka IIHF solītu izmaksāt daļu no jaunas arēnas celtniecības. Tāpat nav dzirdēts, ka, piemēram, IBSF palīdzētu uzlabot Siguldas trasi. Futenē naudas ir kā spaļu. Tur apzinās, ka ieguldot atpakaļ dalībvalstīs aug interese, līmenis un līdz ar to paši nopelna vairāk. Ne velti futene ir arī vienīgais sporta veids, kur klubi saņem piķi par to, ka viņu sportisti piedalās pasaules vai eiropas čempionātos.
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]