Togo tiek diskvalificēta no nākamajām divām ĀNK izcīņām
Āfrikas Futbola asociācija diskvalificējusi Togo izlasi no nākamajām divām Āfrikas Nāciju kausa (ĀNK) izcīņām. Iemesls tam ir Togo izstāšanās no turnīra īsi pirms tā sākuma.
Neilgi pirms ĀNK izcīņas sākuma sporta pasauli pāršalca ziņa, ka Kabindas provincē, Angolā,tika uzbrukts Togo delegācijas autobusam. Uzbrukumā mira autobusa šoferis, bet pēcāk no gūtajiem ievainojumiem dzīvību zaudēja arī galvenā trenera asistents un preses pārstāvis. Tāpat ļoti smagā stāvoklī bija viens no valstsvienības vārtsargiem. Lai arī vairāki mediji pat izplatīja ziņas par viņa nāvi, Kodžovi Obilale tika nogādāts Johanesburgā, Dienvidāfrikā, kur viņam tika veikta veiksmīga operācija. Par uzbrukumu atbildību uzņēmās vietējie seperātisti, kas cīnās par Kabindas anklāva neatkarību.
Drīz pēc tam Togo izlase oficiāli atteicās no dalības turnīrā, taču pēc pavisam neilga laika futbolisti vienbalsīgi nolēma par spēlēšanu, lai pieminētu kritušos biedrus. Tomēr ar viņiem vienisprātis nebija Togo valdība, kas pavēlēja izlasei atgriezties mājās. Beigu beigās ĀNK izcīņas B apakšgrupā laukumā devās tikai trīs komandas. Āfrikas Fubola asociācijas (CAF) prezidents Isa Hajatu lēmumu izslēgt Togo no nākamajām divām ĀNK izcīņām pamatoja ar Togo valdības iejaukšanos, kas ietekmēja galējo lēmumu un aizliedza futbolistiem pārstāvēt valsti finālturnīrā.
"Spēlētāji publiski izteica vēlmi atgriezties ĀNK izcīņā un piedalīties tajā. Taču Togo valdība izlēma atsaukt valsts nacionālo izlasi," teikts CAF oficiālajā paziņojumā. "Politisko autoritāšu lēmums pārkāpj CAF un Nāciju kausa reglamentu. Tādēļ izpildkomiteja diskvalificēja Togo no nākamajām divām ĀNK izcīņām un piesprieda Togo Futbola federācijai 50 tūkstošu ASV dolāru lielu naudas sodu."
Jau nākamajā dienā pēc uzbrukuma turnīra rīkotāji centās pierunāt Togo neizstāties no turnīra, pieminot arī ar draudošajām sankcijām, kas saskaņā ar nolikumu pienākas, ja izlase atsakās no dalības mazāk nekā 20 dienas pirms ĀNK finālturnīra sākuma. Angolas valdība izpildīja izlašu prasību paaugstināt drošību, un līdz šim nopietni incidenti nav atkārtojušies.
Izmantotie resursi:
lequipe.fr
espn.com
+47 [+] [-]
+33 [+] [-]
kura izlase vērtē turnīru augstāk par drošību?
+14 [+] [-]
+9 [+] [-]
+2 [+] [-]
bet no Āfrikas puses- uzbrukumi tur laikam normāli un cilvēciskais aspekts diezgan niecīgs vienmēr bijis,tāpēc nav brīnums!
-2 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Galīgi aplams lēmums.
-3 [+] [-]
-2 [+] [-]
Kurš gan grib spelet ka knapi esi izbedzis no nāves.
-2 [+] [-]
+7 [+] [-]
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-3 [+] [-]
-2 [+] [-]
turniira saimnieki kas nevar nodroshinaat droshiibu tik bargus sodus nesanjem
a komanda kuru apshauda un kura pat zaudeeja dazhus savus cilveekus taa soda (n)
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Spēlētāji pateica, ka spēlēs. Togo valdība aizliedza.
Iepazīstaties cik stingri FIFA vēršas visā pasaulē pret valstīm, kuru valdības iejaucas nacionālo federāciju darbība.
-2 [+] [-]
-2 [+] [-]
Stulbi... tagad vēl nevarēs spēlēt nākamajos 2 Nāciju kausos.
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Šajā situācijā futbolisti patiešām ir vairākkārtēji zaudētāji. Vispirms uz viņiem šauj, tad aizliedz piedalīties turnīrā un beigās viņi nevarēs piedalīties arī nākamajos divos turnīros. Nedomāju, ka piespriestais sods Togo izlasei būtu tik bargs, ja tieši futbolisti būtu pateikuši nē dalībai turnīrā. Tas būtu cilvēcīgs lēmums, kura sodīšana būtu patiešām nosodāma. Bet futbolisti teica jā. Nē teica valdība. Tikai ideālisti šajā lēmumā saskata to, ka tam par iemeslu bija cenšanās pasargāt futbolistus no atkārtota uzbrukuma. Šim lēmumam bija arī politiski zemteksti un politiski zemteksti arī tika sodīti.
+1 [+] [-]