Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:119, Did:0, useCase: 3

Plašāku šova iespēju dēļ izskatīs ierosinājumu pagarināt finālspēļu pārtraukumus

Rolands Eliņš

Plašāku šova iespēju dēļ izskatīs ierosinājumu pagarināt finālspēļu pārtraukumus
Euro 2020 atklāšanas ceremonija. Foto: Zumapress/Scanpix

Starptautiskā futbola asociāciju padome (IFAB), kas ir atbildīga par futbola noteikumu uzturēšanu un izmaiņām, pavēstījusi, ka darba grafikā iekļāvusi Dienvidamerikas futbola konfederācijas ierosinājumu par puslaika pārtraukuma pagarināšanu noteiktās spēlēs, lai radītu iespējas izveidot līdzīgas pārtraukuma izrādes kā "Super Bowl" amerikāņu futbolā.

Pašreizējie futbola noteikumi paredz, ka futbola spēlē starp abiem puslaikiem spēlētājiem ir tiesības uz pārtraukumu, kas nav ilgāks par 15 minūtēm. Šobrīd tiek piedāvāts puslaika pārtraukumu pagarināt līdz maksimāli 25 minūtēm.

Ierosinājumu oficiāli iesniegusi Dienvidamerikas futbola konfederācija (CONMEBOL), norādot, ka šādu formātu varētu izmantot lielo turnīru finālspēlēm, kurām ir daudz lielāka auditorija, piemēram, CONMEBOL tādu iecerējusi sava klubu turnīra "Copa Libertadores" finālam.

IFAB norāda, ka šo ierosinājumu izskatīs oktobra beigās. Tāpat IFAB darba kārtībā ir ierosinājumi par atļauju veikt īslaicīgas spēlētāju maiņas, ja ir bažas par galvas savainojumu, kā arī izmaiņas aizmugures stāvokļa fiksēšanā.

2009. gadā FIFA bija ierosinājusi pagarināt puslaika pārtraukumu no 15 līdz 20 minūtēm, taču IFAB šo piedāvājumu noraidīja un noteikumus nemainīja. FIFA piedāvājums tika kritizēts kā pārāk komerciāls, lai gan FIFA kā argumentu piedāvāja arī to, ka mūsdienu stadionos spēlētājiem gluži vienkārši nepieciešams ilgāks laiks, lai no laukumu aizietu līdz ģērbtuvēm.

Arī šis CONMEBOL ierosinājums saistīts ar komerciāliem apsvērumiem, jo ilgāks spēles pārtraukums sniegtu jaunas iespējas piedāvāt citu izrādi skatītājiem, piemēram, muzikālus priekšnesumus kā amerikāņu futbolā "Super Bowl" spēlē.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/soccer/fifa-wo...