Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:124, Did:0, useCase: 3

Komandā vidēji pieci afrikāņi

Agris Suveizda

Komandā vidēji pieci afrikāņi
Viens no labākajiem ārzemniekiem Francijā
Foto: AFP

Publiskotajā statistikā var lieliski ieraudzīt Francijas futbola tirgus lielākos virzienus. Kā jau vienmēr, pieprasīta prece ir dienvidamerikāņi, taču leģionāru vidū neapšaubāmi dominē franču mēlē runājošie futbolisti no bijušajām Francijas kolonijām Āfrikā.

Domājams, ka daudziem nav noslēpums franču īpatnējā nostāja pret svešvalodām, jo īpaši angļu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc tad Francijas "Ligue 1" čempionāta komandu pieteikumos jaunajai sezonai ļoti liela daļa leģionāru nāk tieši no Āfrikas valstīm, lielākoties, bijušajām Francijas kolonijām, kā arī no franciski runājošās Šveices un Beļģijas daļas.

Eiropā pieprasītākā prece no citiem kontinentiem noteikti ir brazīlieši, savukārt otro vietu ieņem argentīnieši. Bez viņiem neiztiek arī Francijā. Kopskaitā argentīniešu un brazīliešu ir 40, tomēr liela daļa no viņiem ir komandas līderi vai vismaz pamatsastāva spēlētāji. Tieši lielākoties uz brazīliešu pleciem Francijas čempionāts sāka attīstīties gadus desmit atpakaļ. Savukārt, futbolistu skaits ar Marokas, Kotdivuāras, Tunisijas un citu Āfrikas valstu pasēm sniedzas jau otrajā simtā, kas nozīmē, rupji rēķinot, vidēji piecus afrikāņus katrā komandā.

Tāpat vairums citvalstu futbolistu no Eiropas valstīm arī prot runāt franču mēlē, kas noteikti ir milzīgs pluss, spēlējot Francijā. Šā gada Eiropas čempionāta finālā spēlēja Spānija un Vācija, kuras noteikti var uzskatīt par futbola lielvalstīm. Kā vēsta līgas mājaslapa, "Ligue 1" nav pieteikts neviens spānis, bet vācietis ir tikai viens. Tāpat pēdējā transfēru dienā tika pieteikts aizsargs Tairons Mīrss, kurš ir vienīgais anglis čempionātā. Noteikti viens no iemesliem tam ir franču valoda, tomēr arī Francijas čempionāts nav tik pievilcīgs eiropiešu acīs. Ja jāizvēlas starp Francijas vidusmēra un Anglijas Premjerlīgas apakšgala komandu, gandrīz visi noteikti izvēlēsies braukt uz Britu salām. Tam izskaidrojums noteikti varētu būt finansiālā puse, jo nevar salīdzināt algas čeka lielumu, ko var piedāvāt, piemēram, "Lille" un 'Sunderland". Par spīti lielajam ārzemnieku skaitam, Francijas čempionāta līmenis no tā tikai iegūst, un vietējie spēlētāji noteikti nav zaudētāji.

Valstu pārstāvji "Ligue 1"

VietaValstsSkaits
1. Francija 378
2. Brazīlija 29
3. Senegāla 16
4. Kamerūna 13
5. Mali 12
6. Argentīna 11
Maroka 11

Izmantotie resursi:
frenchleague.com

  +2 [+] [-]

, 2008-09-02 23:57, pirms 16 gadiem
Interesanti ar tām valodām, bet ko padarīsi.

Bez āfrikāņiem laikam jau Francijas līga nebūtu iespējama un tik baudāma.

  +1 [+] [-]

, 2008-09-03 12:10, pirms 16 gadiem
Alžīrija?

  +1 [+] [-]

, 2008-09-03 22:23, pirms 16 gadiem
Ja ir arii paris no Alzhirijas bet vinji nav pat demit! Pilniiigi piekriitu Barcam7 bez afrikaanjiem ta franchu liiga nebuutu pat uz pusi tik pieviilciiga tieshi shie atleetiskie afrikaanji padara sho franchu liigu tik interesantu un aizraujoshu, jo ka zinaams afrikaanju futbols tiesham ir iecienits! Un man pasham ljoooti priecee fakts ka Francijas liga nav var teikt ne anglju ne spaanju ne vacieshu shos visus mes jau redzam La liga vai EPL ar to arii franchu liiga atskjiraas! Un man tas patiik ka vinja tik ljoti atskjiraas gan no La liga gan no EPL