Islandes treneris: "Latvija progresē, tai ir labs uzbrukums"
Viens no diviem Islandes futbola izlases galvenajiem trenerim Heimirs Halgrīmsons pēc izlaistā pārsvara pret Latviju (2:2) piekrita, ka viņu otrais puslaiks bija sliktākais visā ciklā.
Islandes treneris Heimirs Halgrīmsons: "Domāju, ka tā varētu būt [ka otrais puslaiks bija sliktākais ciklā]. Marians Pahars ar savu komandu dara labas lietas, un viņi progresē. Spēlējām stilā, kādā neesam pieraduši. Spēlējām pārāk individuāli, bet futbols ir komandu sporta veids un tāda komanda kā Islande nevar uzvarēt, ja spēlējam individuāli. Paši zaudējām trīs punktus. Esam pazīstami kā organizēta komanda, taču latvieši nebija tālu no tā, lai uzvarētu spēli."
"Ar pirmo puslaiku bijām priecīgi. Uzbrukums bija starp labākajiem, kāds mums bijis šajā ciklā. Darījām tieši to, ko bijām plānojuši. Spējām izveidot daudz iespēju un varējām gūt trešos vārtus un izšķirt spēles likteni. Tas [negūtie trešie vārti] pirmajā puslaikā bija vienīgais negatīvais," Halgrīmsons turpināja.
"Pārtraukumā runājām par labāku spēles līdzsvaru," sacīja Halgrīmsons. "Latvijai ir labs uzbrukums, un mēs viņiem pirmajā puslaikā nedevām iespējas. Taču otrā puslaika piektajā minūtē ielaidām pretuzbrukumā, un pēc tam komandas struktūra sabruka. Nezinu, kāpēc. Otrajā puslaikā spēlējām ļoti atšķirīgi no tā, kā bijām spēlējuši līdz šim. Gan spēles struktūras, gan komandas balansa ziņā. Otrajā puslaikā darījām daudz lietu, pie kurām neesam pieraduši."
Arī kreisās malas pussargam Birkiram Bjardnasonam nav atbildes, kas notika pēc pārtraukuma: "Spēli sākām ļoti labi, un pirmais puslaiks bija labs. Spēlējām ar atdevi, spēle gāja labi, bet nezinu, kas notika otrajā puslaikā. Vajag noskatīties video, lai to redzētu. Iespējams, bijām pārāk atbrīvoti, lai gan nedomāju, ka tā bija. Latvija otrajā puslaikā spēlēja labi. Viņiem nebija nekāda spiediena, viņi labi darbojās ar bumbu, bija mierīgi vidējā līnijā un ieguva pārāk daudz otro bumbu. Viņiem otrais puslaiks bija labs."
Izmantotie resursi:
„Svona er þetta bara stundum“ - mbl.is
Fótbolti.net
+1 [+] [-]
+10 [+] [-]
tu esi dunduks! Islande, atskiribaa no Maķedonijas, Kazakstanas un Luksemburgas braus uz eiropas chempi! Ja neredzi atskiribu ,labak neraksti
+5 [+] [-]
Lieta ir tāda ka mēs 15 gadus strādājām lai tiktu uz čempi mēģinājām attīstīt futbolu valstī un tad nolikām rokas un skatāmies atpakaļ domājot vot tas tik bij chempis. Pavisam nepievēršot uzmanību to ka pārējās valstis attīstās un strādā tālāk un arī brauc uz chempiem. Mēs izņemot izbraukāt visu pasauli neko neesam izdarījuši pēdējos 10 gados tikai noskatamies uz visam pāreja progresējušām valstīm un tik sākam bet viņi taču brauc uz čempi!
Tur jau tā lieta. Es nerunāju ne par ko citu kā par to ka Latvijai nav bijis nekāds progress nevis par to kas brauc uz chempi.
+5 [+] [-]
+7 [+] [-]
Tas, kas ir kopīgs, ir fakts, ka mazās valstīs ļoti daudz ko nosaka viena paaudze - ir viena laba futbolistu paaudze un, re, futbola lielvalsts. Aiziet paaudze, un ne vienmēr ir ko likt vietā. Tā var notikt gan ar Islandi, gan Latviju, gan pārējām nosauktajām.
[+] [-]
+2 [+] [-]
Lielākoties tie ir komandu sporta veidi vai daži individuālie, kur viņi startē...
Pārējie ir hobijsporti, kuri netiek stutēti no valsts, bet paši sportisti- meklē sponsorus...
Latvijā esam izvēlējušies 100 sporta veidus un visur grib, lai valsts ko iedod, vai lai pievērš uzmanību.
Mēs esam pilnīgi atšķirīgas valstis, tā kā nav ko salīdzināt...
Mediju arī raksta visādus brīnumus: Piemēram, ka tāds un tāds izcīnījis 100- vietu pusprofesionālā vai amatieru sportā, bet bieži neraksta par tiem, kuri izcīna vietu top10 vai arī konkrētais(profesionālais) sportists ar savu komandu- izcīna uzvaru kādā čempionātā. Arī pašmāju futbola, hokeja, basketbola čempionāti- bieži netiek atspoguļoti, lai gan tie ir profesionāļi vai nākotnē būs profesionāļi.
[+] [-]
Reāli, lai tiktu līdz profesionālam sportam- vajag daudzus gadus, bet lai tiktu līdz 50-vietai amatieru sportos ir vajadzīgs gads, daži gadi...
+3 [+] [-]
Tad mums sakrita daudz maz ok pretinieki, tas ka bija pieredzējusi Skonto paaudze, kas sitās ar Barcelona kādreiz līdz pēdējam un zaudēja 2:3 izbraukumā viņiem, un galvenais iemesls Māris kas otrajā pusē tam ciklam uzspīdēja... Ja nebūtu Verpakovska zvaigznes uzspīdēšanas, nebūtu EURO 04.
Jā, nevar noliegt mums tur bija laba izlase, bet tā nebija tik laba kā Islande tagad un 4:2 un 4:0 pret Islandi toreiz drīzāk rādīja relatīvo Islandes vājumu kā mūsu spēku. Islande šajā ciklā ar spēli nopelnīja vietu tur, kur tā ir. Mums tomēr veiksme arī bija zināms faktors. Un darbs tur bija primāri tas, ko Skonto bija veikuši ar Starkovu un Indriksonu, arī Māris no Skonto kļuva par to, kas viņš tajā ciklā bija, kaut izaudzis Liepājā. Ne jau nu kāda valsts programma vai kas, kura bija mērķēta uz tādu mērķi. Da pat ne Skonto un Starkovam nebija tādu mērķu, zvaigznes sakrita
+2 [+] [-]
The FIFA/Coca-Cola World Ranking - Associations...
22 gadu laikā- Mēs no viņiem jau atpaliekam par 8 vietām, ja runājam par vidējo ranga vietu, kas atspoguļo spēku samērus...
The FIFA/Coca-Cola World Ranking - Associations...
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Tā nav tikai futbolā, bet ļoti daudzos sporta veidos un ar ļoti daudzām izlasēm...
[+] [-]
Daudzi vairs pat nebrauc uz izlasēm... Arī mums ir daži piemēri...
[+] [-]
Arī basketbolā ir laba situācija...
Hokejā traucē tas, ka ir milzīgas izmaksas, bet starptautiskā federācija un finanses...
Volejbols, handbols, kas tur notiek?
Vismaz uz kādu turnīru jau vajadzēja aizbraukt, ja salīdzina resursus...
Handbols, volejbols tomēr nav tik daudz valstu, kas to spēlētu augstā līmenī, bet kā netiekam nekur, tā netiekam...
[+] [-]
[+] [-]
Regbijam pietrūkst valstis, kas vilktu šo sporta veidu augšā.
Handbolā- vilcējs ir Vācija, bet handbola līga zaudē pat Vācijas 3 futbola līgai, savukārt volejbolā- neatradīsi vispār to vilcēju. Visur spēlē, bet nav valstis, kas gribētu vilkt šo sporta veidu...