Pētījums: Eiropas klubi izvēlas pieredzējušus ārzemniekus, nevis pašmāju talantus
Kādas Šveices universitātes pētījumā noskaidrots, ka Eiropas klubi arvien labprātāk sastāvos iekļauj pieredzējušus ārzemju futbolistus, samazinādami vietējo audzēkņu devumu. Pētījumā tika iekļautas 36 Eiropas valstu 534 augstāko divīziju komandas.
Tipiskā komandā ir vairāk nekā astoņi ārzemnieki, turklāt viens no tiem ir brazīlietis. Komandās paliek arvien mazāk U-21 spēlētāju, kā arī klubu sistēmās arvien mazāk audzēkņu, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, liecina Neišateles Universitātes aizvadītā gada oktobrī veiktais pētījums un ikgadējā spēlētāju uzskaite.
"Šāda tendence tiek novērota arī Eiropas piecās lielākajās līgās – Anglijā, Spānijā, Vācijā, Itālijā un Francijā,” teikts ziņojumā. Pašmāju spēlētāju loma komandās samazinās, par spīti tam, ka UEFA plāno vērienīgas finansiālas reformas, un to neievērošanas gadījumā klubiem draud izslēgšana no Čempionu līgas un Eiropas līgas. Tiesa, UEFA atļauj neierobežotus ieguldījumus akadēmijās, lai iedrošinātu klubus audzināt vietējos talantus.
Tomēr ārzemnieku transfēri joprojām ir cieņā – no pētījumā iekļautajiem 13 108 aktīvajiem futbolistiem gandrīz puse vismaz reizi karjerā spēlējuši ārpus dzimtenes. Piemēram, Anglijas Premjerlīgā 20 komandu pirmajos sastāvos bija 320 ārzemju spēlētāju. Proporcionāli visaugstākais rādītājs ir Kiprā – vidēji 72 procenti spēlētāju ir ārvalstnieki. Tālāk seko Anglija (58 procenti), un arī Portugālē, Grieķijā un Beļģijā vairāk nekā puse futbolistu ir internacionāli. Tikmēr Serbijā fiksēts zemākais rādītājs, mazāk par trim procentiem.
Pašreizējās Čempionu līgas kausa īpašnieces Milānas "Inter” sastāvā 99,8 procentus no spēļu kopējā laika laukumā bija ārvalstu futbolistu, "Arsenal" šis rādītājs ir 89,6 procenti. Tikai divos klubos no piecām spēcīgākajām līgām, spāņu "Athletic Bilbao” un "Real Sociedad”, vairāk nekā pusi no spēļu laika laukumā atradās vietējie spēlētāji.
"Inter” ir pieredzējušākais spēlētāju sastāvs Eiropā – futbolistu vidējais vecums (pagājušā gada 1.oktobrī) bija 29,61 gads. Spēcīgāko līgu apkopojumā trīs "vecākās” komandas ir "Inter”, "AC Milan” un "AS Roma”, un tās visas ir no A Sērijas, kur spēles temps ir nedaudz lēnāks. Eiropas līgas fināliste "Fulham" bija vecākā komanda Premjerlīgā – vidēji 28,89 gadi.
Anglijas klubos, kuriem ir visdāsnākie TV translāciju noteikumi, spēlē visvairāk nacionālo izlašu futbolistu. Eiropā pirmajā vietā bija "Tottenham" ar 22 valstsvienību spēlētājiem, un augšgalā atradās arī "Manchester City”, "Arsenal” un "Fulham”. Pirmais klubs ārpus Anglijas Premjerlīgas ar 19 aktīviem izlašu futbolistiem bija Minhenes "Bayern" no Vācijas Bundeslīgas.
Izmantotie resursi:
The Canadian Press
+2 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Lielajās izlasēs kaut vienu spēli nospēlējuši Buts, Brāfheids, van Buitens, Lāms, Badštūbers, Riberī, Altintops, Robens, van Bommels, Pranjičs, Švainštaigers, Kross, Timoščuks, Oličs, Kloze, Millers un Gomess. Jau sanāk 17. Varbūt pieskaitīti arī Ekidži un Alaba, kuri ir izīrēti. Ja tā, tad sanāk tieši 19.
[+] [-]
jāņem vērā, ka pētījums veikts uz pag.gada oktobri, tāpēc dati var nedaudz mainīties, es tagad neatceros, vai vārtsargs Sattelmaier jau bija lielajā komandā vai nē. vēl pag.gada otrajā pusē Bayern bija Alaba, kurš pārstāv Austriju, Braafheid - Nīderlandi. Gustavo ieradās tikai šogad, viņš neskaitās.
bet nevienā izlasē nespēlē Contento, Breno, Haas, Kraft (nu jā, arī Sattelmaier uz jautājuma zīmes) un Ottl.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]