Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 3

Kalns aizstāv sniegumu Eirokausos: "Kas ir "Shkëndija", un kas esam mēs?!"

Agris Suveizda

Kalns aizstāv sniegumu Eirokausos: "Kas ir "Shkëndija", un kas esam mēs?!"
Jubilārs Tomislavs Stipičs un Jurģis Kalns. Foto: Kristians Putniņš/FK Auda

"Optibet" Latvijas futbola virslīgas līdere "Valmiera" vakar izbraukumā parakstīja mierizlīgumu ar "Audu" (1:1). Kaut gan abas komandas varēja izvirzīt pretenzijas uz trim punktiem - "Auda" iesita pirmā, bet "Valmiera" galotnē dominēja, abi treneri Tomislavs Stipičs un Jurģis Kalns preses konferencē pauda gandarījumu ar vienu punktu. Pilnu konferences ierakstu varat noskatīties zemāk, bet šajā rakstā piedāvājam Kalna četru minūšu monologa atreferējumu par valmieriešu sekmēm Eirokausos (1:2, 1:3 pret ZIemeļmaķedonijas "Shkëndija").

"Grūti pateikt, kas neizdevās. Paši redzējāt tās muļķīgās kļūdas, šķidro spēli aizsardzībā – tas arī bija tas, kas neizdevās. Domāju, ka mēs daudzi neapzināmies, kas ir "Shkëndija", kas esam mēs un kas ir Latvija. Kāpēc mums būtu jābūt favorītiem? Kāpēc visiem liekas, ka, oi, vilšanās, ārprāts – "Valmiera" zaudēja "Shkëndija", oho, kā tas ir iespējams?! Tā nemaz nav! Paskatieties, kādi tur ir spēlētāji (iesmejas)! Tas 14. numurs [kreisais spārns Ļupčo Dorievs], kurš pavazāja Alvi [Jaunzemu], Toņiševu - visus, tūliņ pāries uz "Lazio". Tā ir komanda ar pieredzējušiem spēlētājiem vecumā no 24 līdz 28 gadiem. Hasani Volfsburgā, Bundeslīgā ir 100 spēļu (izteiksmīgi izpleš rokas), izlasē cik spēļu!

Tur ir tādi spēlētāji! Un ko mēs? Mums tādas pieredzes nav – ne personālam, ne spēlētājiem. Nav! Tāpēc uzskatīt, ka mēs esam favorīti un izgāzuši Eirokausus? Diletanti, lūdzu, uzskatiet, protams, jā, bet mani visvairāk uztrauc, ka futbola cilvēki saka: "Esmu vīlies, tā nedrīkstēja būt…" Jo?! Kāpēc?! Kurš ir teicis, ka mums tai "Shkëndija" bija vienkārši jāpārbrauc pāri? Nu, nē! Kurš teica, ka mums šodien "Audai" jāpārbrauc pāri? Nu, nē! Mēs esam priecīgi arī par punktu. Mēs esam parasti cilvēki ar kāpumiem un kritumiem. Ceru, ka beigās viss būs kārtībā, un es tam ticu – mēs visi tam ticam. Bet tas, ka mums būtu obligāti [jāuzvar]? Protams, mēs gribējām Eirokausus, mēs gribējām uzspēlēt pret AIK – lai arī AIK pārvar to "Shkëndija"! Un, iespējams, tādā veidā cilvēki padomās, vai tiešām tā "Shkëndija" bija normāla.

Tas, ka es pārliecināti runāju, ka nospēlēsim ar 70% sava maksimuma, man vajadzēja čaļiem iedvest pārliecību. Iedomājies, mēs ejam pret "Shkëndija" un esam favorīti. Cik bieži Latvijas klubi ir tādā situācijā? Nu, cik bieži? Un cik bieži tādās situācijās ir viņi ["Valmieras" spēlētāji] – pirmo reizi? Pat nebijām mēs favorīti – kāpēc, kurā vietā mēs bijām favorīti? Cilvēku galvās visur apkārt – ar tām 15 uzvarām un līderpozīciju jau esam uzlikuši augstu latiņu. Visiem tik šķiet, ka nu tik viņi lidos. Nē! Arī mēs esam cilvēki, arī mēs kļūdāmies. Mēs spējam pieņemt zaudējumus un no tiem mācāmies. "Shkëndija" uzvarēja pelnīti un bija labākā komanda laukumā.

Un domāju, ka "Shkëndija" bija labākā komanda arī uz papīra. Ar to visu CV, kas viņiem ir, - dod Dievs, lai kādam no šā divdesmitnieka, kas mums tagad ir, būtu tāds CV kā Hasani. Dod Dievs! "Wolfsburg", kur tur vēl bija – "Cercle Brugge"? Kur tikai viņš nebija spēlējis – dod Dievs, lai tāds CV kādam būtu. Dod Dievs, lai kādam no viņiem savā nacionālajā izlasē būtu 78 spēles! Apmēram 78 – varbūt kļūdos [precīzā skaitlī]. Nav ko brīnīties – tas ir mūsu līmenis, tieši psiholoģiskais līmenis, ka neesam gatavi. Daudzi spēlētāji domā: "Kā – "Riga" pagājušajā gadā uzvarēja "Shkëndija", bet mēs netikām tai pāri?!" Un?! Komandas taču mainās, tās ir pilnīgi citas komandas, viss mainās, laiks rit uz priekšu. Tad jau arī "Riga", kad mēs to apspēlējām, būtu jādomā, ka 2018. gadā taču "Valmieru" piesitām ar 6:1 – kā varējām atļauties tai zaudēt?! Arī ar šādu domāšanu ikdienā mums jāstrādā un jāmaina. Tādas matemātikas – oi, viņi vinnēja, bet mēs zaudējām. Tā nav – tas ir futbols, laiks rit, komandas mainās, gūst pieredzi, spēlētāji kļūst pieredzējušāki. Ar to ir jārēķinās. Viss, neatgriežamies vairs pie Eirokausiem – sarunāts?!" noslēdza Kalns.

Kalna argumentu būtību tas gan nemaina, tomēr maza atkāpe par izmantotajiem faktiem. 32 gadus vecais zemuzbrucējs Ferhans Hasani "Wolfsburg" rindās Bundeslīgā ir aizvadījis nevis 100 mačus, bet gan tikai četras spēles un 181 minūti – par 310 minūtēm mazāk nekā Vladlens Jurčenko, kurš netiek "Riga" Eirokausu pieteikumā, vai par 53 spēlēm mazāk nekā "Riga" savainotais centra pussargs Tanoss Pecoss. Tāpat Hasani, kuram ir lielākā izlašu pieredze klubā, Ziemeļmaķedonijas izlasē ir aizvadījis 42 spēles, nevis 78, un spēlējis Dānijas "Brøndby", nevis Beļģijas "Cercle Brugge". Arī "Shkëndija" pamatsastāvā pret "Valmieru" bija attiecīgi pieci un seši spēlētāji, kuri pirms gada sāka vismaz vienu spēli pret "Riga", - ieskaitot vienu no uzbrukuma līderiem Dorievu. Savukārt pretstatītajos "Valmieras" modeļos no 2018. gada palicis vienīgi Alvis Jaunzems.

  +1 [+] [-]

, 2022-08-02 13:53, pirms 2 nedēļām
Nu, nu!
Protams, jebkuram gribās aizstāvēt savus spēlētājus un klubu, un tas ir tikai normāli, bet....der paturēt prātā, ka "Shkëndija" ne tuvu nav Ziemeļmaķedonijas stiprākais futbola klubs, cik nu vispār šis čempionāts ir augsta līmeņa, un šis klubs ne tuvu nebija savā labākajā kondīcijā, jo Ziemeļmaķedonijas futbola čempionāta 2022/2023. sezona vel šobrīd nav sākusies.

  +1 [+] [-]

, 2022-08-02 14:18, pirms 2 nedēļām
Re kā apgriezis kažoku uz otru pusi! Pirms abām spēlēm pret Škendiju pārliecinoši stāstīja - piesitīsim, dominēsim u.t.t.

  +1 [+] [-]

, 2022-08-02 14:41, pirms 2 nedēļām
Kaut kādi attaisnojumi jāmin , tas ir fakts , nevar tač teikt ir mums tādi spēlētāji kuri nevar iesist 100 % izdevības . Nevar teikt aizsardzība šķidrāka par škidru , ko spēle pret Audu arī daļēji pierādīja . Tas kad viņus varēja uzvarēt arī fakts . Liepājniekiem tādā ziņā 10x stiprāks pretinieks gadījās un vismaz mājas spēlē cienījami izskatījās . Un Liepājniekiem neviens neko nepārmet , jo pretinieks tik tiešām no augstiem plauktiņiem . Vienīgo ko piekrītīšu Kalnam nav starptautisko spēļu pieredzes

     [+] [-]

, 2022-08-02 14:43, pirms 2 nedēļām
Nokia5030 rakstīja: Re kā apgriezis kažoku uz otru pusi! Pirms abām spēlēm pret Škendiju pārliecinoši stāstīja - piesitīsim, dominēsim u.t.t.
Tu lēkā, sprēgā..atraujies pa degli, pēc tam nerunā citu valodu??

     [+] [-]

, 2022-08-02 14:45, pirms 2 nedēļām
Skaisti jau Kalns norunāja par tām 100 spēlēm wolfsburgā un brugge, žēl ka tik tā nav patiesība

Valmierai šāda līmeņa duēļi jāsāk uzvarēt, ja grib cerēt uz ko vairāk. Tomēr tādas lietuvas un ziemeļmaķedonijas komandas nav pat tuvu eiropas viduslīmenim, lai sāktu runāt par k-kādām lielajām līmeņa starpībām. Valmiera nospēlēja vāji un nesavākti pret apmēram sava līmeņa komandu, nekas traks, bet nu nesāksim pārspīlēt shekndijas līmeni.

     [+] [-]

, 2022-08-02 14:47, pirms 2 nedēļām
Nokia5030 rakstīja: Re kā apgriezis kažoku uz otru pusi! Pirms abām spēlēm pret Škendiju pārliecinoši stāstīja - piesitīsim, dominēsim u.t.t.
Viņš arī minēja kāpēc tā teica.

  +1 [+] [-]

, 2022-08-02 14:51, pirms 2 nedēļām
sigurdssau rakstīja: Viņš arī minēja kāpēc tā teica.
Tāpēc ka pēc panākumu sērijas Latvijā trenerītim ļoti ļoti bija sakāpis galvā.

  -2 [+] [-]

, 2022-08-02 14:54, pirms 2 nedēļām
Nokia5030 rakstīja: Tāpēc ka pēc panākumu sērijas Latvijā trenerītim ļoti ļoti bija sakāpis galvā.
Vinš gan minēja, ka lai paceltu psiholoģisko stāvokli

     [+] [-]

, 2022-08-02 15:20, pirms 2 nedēļām
Namej, kā Tavas pilsētas klubam iet? Arī hokejā un basketbolā? No savulaik labākās vietas (vidēji pētot rezultātus dažādos sporta veidos) nekas nav palicis. Biji tak ūber Liepājnacionālists.

     [+] [-]

, 2022-08-02 16:21, pirms 2 nedēļām
Nu izskatās pēc... tādas kā... emmm.... taisnošanās.....?