Moldovas čempionāts jūk pa vīlēm, arī A.Višņakova klubs varētu izstāties
Moldovas futbola čempionātā iestājusies ievērojams krīzes brīdis - turnīru jau pametušas divas no 11 komandām, bet vēl viena varētu to izdarīt tuvākajā laikā. Tā ir Alekseja Višņakova pārstāvētā "Zimbru", ko jau atstājis galvenai treneris Oļegs Kubarevs.
Kamēr Latvijā bija valsts dzimšanas dienas svētku nedēļa, Moldovas Nacionālajā Divīzijā, kā dēvē futbola čempionāta augstāko līgu, piedzīvoja pirmās komandas izstāšanos. Tā bija "Costuleni", un kluba prezidents Jurijs Kirinčuks atklāja, ka galvenais iemesls ir finansiāli neefektīvā darbība: "Cilvēki nogurst investēt peļņu nenesošā biznesā. Labāk to naudu dot veciem cilvēkiem un bērniem, nevis vienkārši izmest vējā. Tagad klubam ir jauna vadība. Es investēju futbolā, jo mīlu to, bet tādu cilvēku nav daudz."
Kluba vadība gan sola nepadoties, celt jaunu stadionu, kur spēlēt bērniem. Kirinčuks, kurš atklāja, ka turpinās atbalstīt kluba bērnu komandas, norādīja, ka vairāk nekā pusei čempionāta klubiem ir finansiālas problēmas un spēlētājiem nav maksātas algas. Arī "Costuleni" vienībā pēdējās algas spēlētāji saņēmuši 15. oktobrī.
Nākamais trieciens sekoja aizvadītajā nedēļā - piektdien no čempionāta aizgāja arī komanda "Veris", kas pagājušajā sezonā izcīnīja bronzu un šogad startēja UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā. Formālais iemesls komandas aiziešanai no turnīra ir kluba vadības neapmierinātība ar tiesāšanu Moldovas kausa izcīņas ceturtdaļfināla mačā, bet klīstot runas arī par cita veida kluba darbības problēmām. Klubam būs aizliegts startēt čempionātā trīs gadus, sākot no nākamās sezonas. Pēc soda izciešanas klubs drīkstēšot atsākt darbību ar komandas pieteikšanu B divīzijā, kas ir pēc spēka trešā līga.
Vakar pēc kārtējās spēles un zaudējuma čempionātā arī valsts vecākā kluba "Zimbru" direktors Igors Opre, paužot neapmierinātību ar tiesāšanu, paziņoja, ka klubs izstāsies no turnīra. "Zimbru" klubs dibināts pirms 67 gadiem, tas izcīnījis astoņus čempiontitulus, bet piecas reizes palicis otrajā vietā. 1996. gadā "Zimbru" aizkļuva līdz UEFA kausa 1/16-finālam.
Klubu pametis galvenais treneris Oļegs Kubarevs, kurš 2013. gadā strādāja Jūrmalas "Spartakā". Arī "Zimbru" spēlētāji neesot saņēmuši algas un tiek vēstīts par spēlētāju došanos prom. Starp citu, arī Alekseja Višņakova vārds tiek minēs starp tiem, kas atstājuši komandu. Latvijas pussargs bija viens no pieciem leģionāriem komandā. Šajā sezonā 30 gadus vecais futbolists laukumā devās 14 spēlēs (divas no tām Eiropas līgas kvalifikācijā), gūstot vienus vārtus un saņemot vienu dzelteno kartīti.
Izmantotie resursi:
moldfootball.com
Интернет-телевидение SPORTS.md – сайт №1 о...
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Kas attiecās uz kvalitātes celšanu un labāka līmeņa spēlētāju piesaisti, tad jāsaka, ka tad klubiem ir jāspēj maksāt spēlētājiem vismaz 1,5 - 5 tūkstošus eiro mēnesī. Tas nozīmē, ka vismaz 36 000 - 120 000 EUR gadā ar visiem nodokļiem. Tādas naudas mums te nav.
Ok, var arī atrast kvalitatīvus jaunos spēlētājus par mazakām naudām, bet viņi nebūs tik spilgti un tik spēcīgi kā Polijā, Zviedrijā, Vācijas 2. un 3. Bundeslīgas, Anglijas 2.līgas (nejaucam ar Championship - te doma par kārtu zemāk) limenī utml.
Lai vispār klubi būtu spējīgi uzturēt labu sastāvu, labu sistēmu, treniņbāzes un visu pārējo - nebaidos teikt, ka gada budžetam tad jābūt vismaz kā pats minimums - 1 milj. EUR. Cik mums tādu sponsoru ir, kas spēj kaut vai nolikt 50-200 kilo par sezonu? Nav daudz.
Tāpēc būsim reālāki un piezemētāki - mīlēsim savu čempionātu, vairosim skatītāju skaitu un centīsimies sasniegt kaut vai klubu budžetu iztikas minimuma slieksni - 500 000 EUR sezonā. Un tālāk z augšu. Tad jau tas būtu vērā ņemams sasniegums, ka nav klubi ar neskaidru naudas izcelsmi un nav tik ārprātā amatieriski ar 100-200 tūkstošu eiro budžetiņu, ar ko var nomaksāt pašu minimumu - treneriem algas, stadionu īri, treniņbāzes īri, formas, medicīnu un autobusu uz spēlēm, kā arī nodevas par viesspēlētāju piesaisti.