Viedoklis: Lūzuma punkts
Anglijas premjerlīgas 22. kārtu var atzīmēt kā sezonas lūzuma punktu. Tieši šajā kārtā noskaidrojās, ka reāli pretendenti uz titulu nu vairs ir tikai divi, turklāt – abi no vienas pilsētas. Lai kā arī citi klubi ir centušies un vēl centīsies ielikt kāju durvīs, tās tagad ir aizvērtas. Vai kādam tomēr būs pa spēkam atvērt?
Totenhemas divas lūzuma minūtes
Ja „Tottenham Hotspur” tiešām nopietni vēlējās iesaistīties cīņā par titulu, tad šī kārta bija vitāli svarīga. Izgāzuši sezonas sākumu, atlikušajā sezonas daļā viņi ir demonstrējuši viskvalitatīvāko futbolu. Komandas panākumu atslēga ir, lai cik tas dīvaini arī nebūtu, īsais rezervistu soliņš. Protams, komandā ir daudz meistarīgu futbolistu, taču Harijs Rednaps ir izveidojis ļoti mobilu kaujas vienību, kurā ietilpst 13 – 14 spēlētāji. Komandas saskaņa, ko pierāda filigrānās īsās piespēles, zibenīgie pretuzbrukumi, ir noslīpēta līdz maksimumam. Komandas smadzenes ir Luka Modričs, motors – Garets Beils, bet sirds – Ledlijs Kings. Apaudzējot šo trijotni ar pārējiem, ir izdevusies patiešām izcili saliedēta komanda.
Zaudējums „Manchester City” ir smags, nepelnīts trieciens, no kura nez vai šosezon izdosies atgūties – tieši punktu izteiksmē. Spēles kulminācija bija divi uzbrukumi, kuros izšķīrās 6 punktu liktenis. Kompensācijas laika beigās Defo brīnumainā kārtā bumbu raidīja garām vārtiem, bet „Manchester City” pretuzbrukumā nopelnīja tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu, ko arī realizēja. Tas viss notika burtiski 2 minūšu laikā!
Nu Totenhema atpaliek 8 punktus no „City”, piecus – no „Manchester United”. Vēl atlikušas 16 kārtas, it kā daudz, tomēr, paturot prātā Totenhemas profesionālo kaiti, proti, punktu zaudējumi pastarīšiem, šķiet, ka sapnis par zeltu ir izsapņots. Drīz jau tiks vērts ciet janvāra tirgus placis, bet „Spurs” pagaidām klusē. Komanda ir apmulsusi, jo it kā pastiprinājumu vajag, jo pašreizējais resurss ir iztikas minimums, taču – kāpēc mainīt zobratus mehānismā, kas darbojas ļoti labi. Tā var tikai sasmērēt rokas un kreklus, kuri Totenhemai kā reiz ir balti. Ja paskatās aiz muguras, tad zemāk par 4. vietu nez vai ir iespējams nokrist, bet 4. vietā esošajiem „Chelsea” vairāk ir jādomā par vietas saglabāšanu TOP 4, kas nodrošina iespēju spēlēt Čempionu līgā, nekā jāskatās medaļu virzienā.
Trīs smagsvari uz vienu krēslu
Kārta bija zīmīga arī ar to, ka trīs slaveni klubi – „Chelsea”, „Arsenal”, un „Liverpool” – turpināja savu stagnāciju, lieku reizi apliecinot, ka šī nav viņu sezona. Šobrīd izskatās, ka šie trīs klubi dalīs pēdējo biļeti uz Čempionu līgu. Katrai savi Ahileja papēži. „Chelsea” trepēm ļodzīgi ir palikuši kādreiz paši drošākie pakāpieni. Džons Terijs izceļas visur, bet vismazāk – ar labu sniegumu laukumā. Nestabili ir arī Čehs un Lampards, bet gados jaunais treneris Vilašs – Boašs atgādina biklu iesācēju, kurš vēl apgūst ne tikai lielkluba vadīšanas smalkumus, bet arī saziņu ar medijiem. Tieši ar mediju starpniecību uz viņu spiedienu izdara karojošās puses. Un viņš ar putojošām lūpām atbild uz katru provokāciju – gan Nevilam, gan Vengeram, gan pārējiem.
Britu prese decembrī sakūra pamatīgu pirtiņu attiecībā uz Vilaša – Boaša vēstuli Ziemassvētku vecītim, kuru „Chelsea” klubā sauc par Дед Мороз vai vienkārši Romānu. Daudz slavenu spēlētāju, taču pagaidām – klusums. Ir pilnīgi skaidrs, ka nepastiprinot sastāvu, ir muļķīgi cerēt uz krasiem uzlabojumiem sastāvā, taču ir arī jāseko līdzi tam, ko tu pērc. Citādi sanāks kā pirms tam – sapirktas visādas dārgas rotaļlietas, bet mazais rakaris (Vilašs – Boašs) spēlējas ar kasti (Staridžu)...
Spīdoša situācija nav arī ap „Arsenal”, kuri pagaidām stabilā 5. vietā. Sezona tika iesākta vāji, taču pēdējā brīdī no tirgus letes pagrābtie tomāti, lai arī mazliet puvuši, deva kaut kādu grūdienu. Lai nopietni apdraudētu pirmo trijnieku, vajadzīgas lielākas investīcijas, īstenībā – pavisam cita transfēru politika. Taču Arsēns Vengers ir pieradis strādāt tā, kā viņš strādā, bet iespēja, ka viņš varētu tikt aizstāts, nav nopietni apspriežama. Uz ko gan klubs var cerēt, ja sezonas sākumā pārdod divas lielākās zvaigznes? Tikpat piesardzīgi, cik klubs izturas pret sastāva jautājumiem, ir jāizturas pret ambīcijām uz kāroto TOP 4, lai arī šobrīd, ja par atskaites punktu tiek ņemta spēles kvalitāte, „Arsenal” tur ir jāatrodas. Tiesa, 5 punkti pagaidām šķir.
Komandas stūrakmens ir kapteinis Van Pērsijs, kurš aizvada savu labāko sezonu, kas „Arsenal” komandā nozīmē – pēdējo. Skaidrs, ka agrāk vai vēlāk viņš tiks pārdots. Tāpat atzīmēšanas vērti ir Songs un Džervinjo, bet britu spēlētāji, lai cik maz arī būtu, ir iestrēguši progresā. Iespējams, ka Vengera pārrēķināšanās ar progresu bija pamatā haotiskajam sezonas sākumam, kurā šķībi iedzītās naglas tiek vilktas ārā vēl joprojām.
Tikmēr „Liverpool” ir nopietni jāpadomā par „dzīvi pēc Džerarda”, jo bez viņa tā ir vāji organizēta komanda, kura nespēj likt lietā savu potenciālu. Emocijas ir vārds, kas saistās ar sezonas labākajām un sliktākajām spēlēm. „Liverpool” pārlieku bieži nonāk to varā, iekrītot paši savās lamatās. Šovasar klubs centās izpatikt, jo tirgū sāka skatīties arī angliski, nevis spāniski runājošu spēlētāju virzienā. Pagaidām – bez taustāma labuma, taču jādod laiks. Iespējams, nākamsezon, taču šosezon griesti būs 5. vieta. „Liverpool” panākumi ir iespējami, ja pozitīvu savstarpējo mijiedarbību piedzīvo divi augstāk minēti faktori – Džerards un emocijas. Tad uzvarēt var jebkuru pretinieku. Tikai kā lai to panāk?
Vai „Manchester City” ir nobrieduši?
Izskatās, ka pēc šīs kārtas ir palikuši vairs divi nopietni titula pretendenti, kuri abi pārstāv vienu pilsētu. Par „Manchester United” rakstīju jau iepriekš, taču arī „Manchester City” nemaz nav tik spoža komanda, cik var noprast pēc turnīra tabulas. Starts Čempionu līgā uzskatāmi parādīja, ka šķietami stingrajam mugurkaulam ir diska trūces pazīmes. Minhenes „Bayern” un „Napoli” pārliecinoši norādīja uz komandas mīnusiem, kurus uztvert ir spējušas tikai dažas angļu komandas. Pirmie bija „Fulham” 17. septembrī 5. kārtā, parādot, ka piespiežot šo zvaigžņoto komandu spēlēt bez bumbas, ir izredzes. Arī jau pieminētā Totenhema norādīja uz mīnusiem. Uzvaras receptes patiesībā ir tikai divas. Recepte Nr. 1: Minhenes recepte, pilnībā pārņemot iniciatīvu laukuma centrā. Recepte Nr. 2: Neapoles taktika, spēkus mobilizējot asiem pretuzbrukumiem.
Gan „Fulham”, gan „Sunderland”, gan pārējie ir pierādījuši, ka ievērojot kādu no šiem diviem principiem, paveras iespējas, kuras jāprot realizēt. Vai „Manchester City” ir gatavi kļūt par premjerlīgas čempioniem? Kādā citā premjerlīgas sezonā nez vai, bet viņiem par laimi, konkurenti šosezon ir vēl negatavāki. „Manchester United” atpaliek tieši par vienu uzvaras tiesu, kuru viņi noteikti vēlēsies gūt 27. aprīlī viesos, 36. kārtas ietvaros. Noteikti abi klubi paspēs izsēt punktus vēl pirms tam, tāpēc var gadīties, ka atstatums tabulā būs mainījies uz vienu vai otru pusi? Sers Alekss Fērgusons noteikti ir apņēmības un inovatīvu ideju pārpilns, taču sajūtas un novērojumi saka priekšā – „Manchester City” savus sīvākos konkurentus, kuri spēlēja baltos kreklos un bija no Londonas, nevis Mančestras, uzveica svētdien, kompensācijas laika 5. minūtē. Citiem klubiem ir dotas 16 kārtas, lai šo hipotēzi apgāztu.
-3 [+] [-]
-2 [+] [-]
Esmu runājis
+6 [+] [-]
Man gan gribētos piebilst, ka Totenhema šķiet tomēr šosezon vairs neslimo ar pērnā gada kaiti regulāri zaudējot punktus vidusmēra klubiem. Šeit gan jāpiezīmē, ka stabilais 13-14 spēlētāju sastāvs sezonas otrajā pusē var nospēlēt negatīvu lomu. Pat ne drusku nebrīnīšos, ja Totenhema pēkšņi kādā brīdī nolūzīs, jo no sezonas sākuma pamata spēlētājiem nav bijusi faktiski nekāda atpūtas brīža.
MU savukārt briesmīgi ir ietekmējusi nenormālā traumu lēkme. Grūti saskaitīt vai vispār ir bijušas divas spēles pēc kārtas ar vienādu aizsardzības četrinieku. Nu laikam jau tikai pašā sezonas sākumā! Ar tādām problēmām aizsardzībā, vairumā gadījumu, čempionāti netiek uzvarēti. Un tam vel jāpiepluso nopietnās problēmas arī pussargu pozīcijā un divus jaunus vārtsargus - rezultātā jābrīnās kā vispār komanda var atrasties tikai 3 punktu atstatumā no līdera.
City tiešām izskatās pēc stabilākās EPL komandas, līderu gods uz doto brīdi nav apspriežams un ir pilnībā pelnīts. Bet nu vel ir 16 kārtas, un arī Mančīni man šķiet drusku aizkavējās ar līderu rotāciju. Tagad diez vai tam vairs būs kāds piemērots brīdis. Bet nu tie tikai mani minējumi
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
11:30 GMT Manchester City, Chelsea, Reading? You heard it here first folks. Thames Sports Investment, the group founded by Russian business tycoon Anton Zingarevich have confirmed that they are to take control of the club in March after "acquiring a significant holding" and have set aside funds for Brian McDermott to spend this January. Royals indeed.
+1 [+] [-]
Protams jāatzīmē, ka labi vien ir, ka MU nevar atļauties pirkt spēlētājus kam jāmaksā miljons mēnesī par to, ka viņš negrib spēlēt komandā, kā arī nav jāmaksā lielākā algas daļa spēlētājiem, kas tajā laikā spēlē un sit golus konkurentu komandas sastāvā
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
kam tad City maksā par neko nedarīšanu, ja spēlētājs ir izīrēts citam klubam, tas nenozīmē, ka viņam maksā neparko. Vai MU nevienu neizīrē, piemēram, jauno Brazīļu talantu par kuru tika izlikti 10 mio pat SAF nenoskatoties nevienu viņa spēli?
+2 [+] [-]
[+] [-]
Turpini vien cerēt, ka tiksiet vaļā no Bridža, kurš vairāk kā gadu nespēlē, bet katru nedēļu saņem ja nemaldos 80k Gan jau atrastu vel tādus eksemplārus City sastāvā, ja sāktu pie tā piedomāt! Bet rezultātā Tu atkal sāksi čīkstēt par to, ka redz tie jau esot iepriekšējā trenera nedarbi un klubam ar to nav nekāda sakara Paturpini vien vel pastāstīt pasakas par MU rezerves vārtsargu un es Tev pastāstīšu par City rezervistiem
[+] [-]
[+] [-]
Bridžš tiešām ir visneveiksmīgākais piemērs. Lai pilnībā saprastu viņa un kluba situāciju jāpadomā nedaudz plašāk, nekā izskatās tu spēj. Brīdī, kad MC parādījās līdzekļi, lai varētu piesaistīt top spēlētājus MC bija viņiem jāpārmaksā, gan transfēros, gan algās, jo tobrīd MC bija viduvēja EPL komanda, un, lai piesaistītu klubam top spēlētājus, vajadzēja atrast motivāciju un lielā mērā tā motivācija bija nauda. Turklāt, plāns bija attīstīties cik ātri vien iespējams, kas loģiski nozīmē pieļaut vairākkļūdas. Strādājot šādos apstākļos tika pieļautas daudzas kļūdas un daudzi nopirktie spēlētāji sevi neattaisnoja (tā tas bija ar Chelsea, tā tas būs ar PSG, Anži un visiem citiem, kas izies attiecīgu attīstības posmu). Bridžš, kā arī daži citi bija neveiksmīgi darījumi kam, protams, ar klubu ir sakars, tomēr, tam nav sakars ar Mančīnī.
Tomēr arī strādājot šādos apstākļos, City nenopirka rezerves vārtsargu par 20 mio. De Hea tagad ir otrā izvēle MU, to tu nevari apstrīdēt, ja nevari to pieņemt vari turpināt rakstīt par City neveiksmīgajiem pirkumiem (es nenoliedzu, ka tādi bija).
[+] [-]
City transfēri tak ir pilnīgs izsmiekls, un ar DeHea piemēru to tev neizdosies atmazgāt
[+] [-]
Tie nav attaisnojumi, bet biznesa realitāte, kuru tu acīmredzami nespēj saprast. Daudzi City transfēri bija neveiksmīgi, es taču pats to rakstu, ko tu gribi vēl pierādīt? Tāpat kā De Gea transfērs ir neveiksme.
[+] [-]
Un jā, es neko negribu pierādīt, es tikai smejos Un pirmkārt smejos jau par to, ka DeHea transfēru varot nosaukt par neveiksmi, ja runa ir par vārtsargu, kas ir 21 gadu vecs, tika pirkts ar skatu nākotnē un nevienam MU komandā pat prātā nenāk apšaubīt šī pirkuma vērtību! Tas tev nav Robinjo, Tevezs, Bridžs, Santa Kruzs, Belamijs, Adebajors un kas tik vel nē! Pāris gadu laikā DeHea būs MU pamatvārtsargs nešaubīgi, bet tas ka būs vajadzīgs adaptācijas laiks lai pierastu spēlei EPL līmenī, tāpat visiem bija skaidrs! Bet to jau tu nevari saprast, jo City naudu neiegulda nākotnē, viņi tikai tērējas Brīnums ka vismaz neturpini stāstīt par Džounsa un Janga transfēriem, tie taču tev arī likās neveiksmes
-1 [+] [-]
City iegulda naudu nākotnē vairāk nekā jebkurš cits EPL klubs, tas, ka tu to nezinu ir tava problēma. Vai esi dzirdējis par jaunās akadēmijas celtniecību, kas jau ir uzsākta un cik tā izmaksās? Vai zini kas ir pēdējie spēlētāji, ko City nopirka un cik viņiem gadu? Vai zini cik City ir skauti, kas darbojas ar talantīgu jauniešu meklēšanu? Esmu pārliecināts, ka nē, vieglāk jau ir dzīvot steriatipos ar pārliecību, ka šeihi izklaidējas.
+1 [+] [-]
Un tu jau nu pilnīgi noteikti esi gaišreģis, nosaucot 21 gadu veca VĀRTSARGA transfēru par neveiksmi, kad nav pagājis vel gads no 5 gadu līguma Āksts
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Raksts, labs, bet diez vai šī kārta bija, kad kāda no komandām nolika pilnavars kļūt par čempioni.
Atliek kādai komandai zaudēt divas spēles pēc kārtas (kas premjērlīgā nav nekas ārtkārtējs), un turnīra tabulā jau būs pavisam cits skats.
Premjērlīgā čempiona tituls tiek izcīnīts pavasarī, nevis janvārī.
[+] [-]
[+] [-]