"Chelsea" un "Arsenal" pirmais pusfināls bez gūtajiem vārtiem, Konte slavē video atkārtojumus
Anglijas līgas kausa pusfināla pirmajā mačā divām Londonas komandām uzvarētāju noskaidrot neizdevās – "Chelsea" un "Arsenal" cīnījās 0:0. Laukuma saimniekiem bija labākas iespējas, tāpat viņi divas reizes cerēja nopelnīt pendeli, tomēr komandas galvenais treneris Antonio Konte bija apmierināts ar tiesneša video asistentu.
Londonas "Chelsea" radās vairākas iespējas, lai pirms atbildes spēles iegūtu pārsvaru, tomēr "Arsenal" lielāko daļu uzmanības veltīja aizsardzībai un vairākas iespējas tika palaistas vējā. Pirmajā puslaikā ar galvu netrāpīja Sesks Fabregass, un viņa komandas biedri turpinājumā sekoja negatīvajam piemēram. Netrāpīja arī Andreass Kristensens, kamēr ar Viktora Mozesa un Alvaro Moratas sitieniem galā tika vārtsargs.
"Arsenal" pagājušās nedēļas nogalē apkaunojoši izlidoja no FA kausa izcīņas, tāpēc komandai spēle bija ļoti svarīga, un tā aizsardzībā darbojās dzelžaini. Mačā nebija pārāk daudz notikumu, tomēr "Chelsea" galvenais treneris Antonio Konte bija saskābis un pēc mača beigām iesaistījās diskusijās ar tiesnešiem.
Laukuma saimnieki arī divas reizes cerēja tikt pie 11 metru soda sitiena – soda laukumā krita Mozess, bet spēles beigās pēc sadursmes ar Deniju Velbeku uz zāliena nonāca Fabregass –, taču atbilde no arbitra Mārtina Atkinsona bija negatīva. Tomēr lēmumu nepieņēma viņš, jo talkā nāca tiesneša video asistents.
"Mana attieksme pret video asistentu ir pozitīva. Ja ir šaubas, ir pareizi, ka tiesneši var apskatīt video un pieņemt pareizo lēmumu," pēc spēles teica Konte. "Domāju, ka visi grib, lai tiktu pieļautas pēc iespējas mazāk kļūdas, tāpēc video asistents ir labs jaunievedums." Kad Fabregass krita soda laukumā, pats Konte vērsās pie spēles ceturtā tiesneša, ar rokām zīmējot televizora ekrānu jeb kustību, ar kuru tiesneši vēsta par atkārtojuma skatīšanos.
Tiesneša video asistents Anglijas futbolā debitēja pirmdien, kad FA kausa trešajā kārtā tikās "Brighton" un "Crystal Palace". Savukārt Premjerlīgā jaunievedums pagaidām nav sastopams.
Otrā pusfinālā "Manchester City" savā laukumā ar 2:1 izrāva uzvaru pret otrajā līgā spēlējošo "Bristol City", pateicoties Serhio Agvero realizētajai pendelei kompensācijas laika otrajā minūtē. Rezultātu atklāja viesi, pirmā puslaika izskaņā 11 metru sitienu realizējot Bobijam Rīdam, bet pēc desmit minūtēm neizšķirtu panāca Kevins de Breine. Jāatzīmē, ka viesi nebaidījās doties uzbrukumā pret Premjerlīgas vadošo komandu, nemaz necenšoties izveidot milzīgus aizsardzības vaļņus.
Izmantotie resursi:
bbc.com
+3 [+] [-]
+4 [+] [-]
+3 [+] [-]
Arī Championship saukt par otro līgu nav pareizi, jo pēc Championship vēl ir 1. līga un 2. līga.
+2 [+] [-]
https://www.transfermarkt.com/yerry...
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Vēl domāju, ka Championship ir labs nosaukums mārketingam, jo Championship raidtiesības pārdod vairākās valstīs. Ja turnīrs sauktos 2. līga, to būtu grūtāk pārdod. Reāli jau tā līga ir spēcīgākā 2. divīzija Eiropā, un spēcīgāka par daudzu valstu 1. līgu. Tādēļ var saprast vēlmi nesaukt turnīru par 2. līgu.
[+] [-]
Bet es rakstīju par League 1 = Tier 3 un League 2 = Tier 4..
Pašreizējā Football League struktūra ir spēkā no 2004./05. g. sezonas. Ne tik ļoti senas tradīcijas.
PL kopš 1992. g. ir atsevišķa struktūra no Football League, to gan jau Tu zini.
Bet tajā pašā 2004./05. g. Football League savus līmeņus nosauca šādi:
Championship (2. līga) = OK, saprotu Tavu pointu par mārketingu, BET
Tier 3 kļuva par League 1
un Tier 4 par League 2...
lūk, ar šito gan viņi zupu ievārīja. Kam tas toreiz šķita gudri un bija vajadzīgs ...
Pirms PL atdalīšanās augstākā līga bija 1st Division, tas, kas tagad ir Championship, bija 2nd Division, un tālāk bija 3rd Division, kam sekoja Conference. Visu var saprast, bez kādiem, es atvainojos, vikrutoniem.