Pols Skoulzs tieši un atklāti par Anglijas futbolu: "Visi labākie spēlē citur"
Leģendārais "Manchester United" pussargs Pols Skoulzs Īena Māršala grāmatā "Class of 92" izteicis savas domas par futbolu savā dzimtenē, uzskatot, ka visu nosaka nauda, futbolam paliekot otrajā plānā.
Grāmatā stāstīts par futbola kluba "Manchester United", iespējams, talantīgāko paaudzi, kuru pārstāvējuši tādi spēlētāji kā Deivids Bekhems, Raiens Gigss, Fils un Gerijs Nevili, kā arī Pols Skoulzs.
"Manuprāt, elites līmeņa futbolu vairs nav tik interesanti skatīties, it īpaši Anglijā. Daudzi cilvēki saka, ka Anglijā tiek spēlēts labākais futbols pasaulē, bet es uzskatu, ka uz doto brīdi labākā ir Spānijas līga. Arī Vācijā ir labākas komandas nekā Anglijā. Itālijas līgu angļi bieži vien neuztver pārāk nopietni, sakot, ka tā ir garlaicīga. Nekā tamlīdzīga - "Juventus" varētu pārspēt jebkuru Premjerlīgas komandu."
"Tie ir meli, ka Itālijas A Sērijā komandas tikai aizsargājas. Pagājušā Čempionu līgas sezonā "Juventus" bez lielām grūtībām apspēlēja "Manchester City". Spānijas līga pagaidām ir labākā pasaulē. Ja paskatāmies uz pagājušās sezonas Čempionu un Eiropas līgas ceturtdaļfinālistēm, sešas no sešpadsmit komandām bija no Spānijas, kamēr no Anglijas - tikai divas," realitāti, runājot par Anglijas futbolu uz Eiropas fona iezīmē Skoulzs.
"Anglijā nopietni jāuzlabo futbola kvalitāte. Premjerlīgā nespēlē daudz tāda līmeņa spēlētāju kā Agvero, De Broine vai Davids Silva. Visi labākie spēlētāji spēlē citās valstīs. Labākie spēlētāji atrodas Spānijā, Minhenes "Bayern" vai "Juventus"."
"Mēs, angļi, esam saistīti ar superzvaigznēm - velsietis Gerets Beils tāds ir - bet viņu šeit nav! Mēs nekad neredzam mesi vai neimārus pārceļamies spēlēt futbolu uz Angliju. Premjerlīgā ir daudz labu spēlētāju, bet vai tas nozīmē labu spēles kvalitāti? Jautāju sev, vai pēdējo divu gadu laikā esmu redzējis kādu patiešām kvalitatīvu Premjerlīgas spēli? Ticiet vai nē, man bija grūti kādu atcerēties," skarbi futbola kvalitāti Anglijā novērtē leģendārais pussargs.
"Es nevarētu iedomāties situāciju, ka "Real", "Barcelona", "Bayern", "Borussia" spēlētāji mūsu komandu spēles skatās ar tikpat lielu interesi kā mēs skatāmies viņu derbijus. Pirms 10 gadiem, "Bayern" un "Juventus" nerādīja neko īpašu. Nepārprotiet mani, tās bija labas komandas, bet mēs bijām vienā līmenī ar viņiem. Nu tie laiki ir pagājuši."
Kā vienu no galvenajām problēmām Anglijas futbolā, Pols Skoulzs iezīmē dažbrīd šķietami kosmiskās naudas summas, kuras tiek izmaksātas par spēlētāju iegādi. Piemēram, Pols Pogbā no daudzkārt Skoulza pieminētā "Juventus" uz Skoulza reiz pārstāvēto "Manchester United" pārnāca par 145 miljoniem eiro.
"Nauda un sponsorlīgumi pamazām ņem virsroku pār futbolu, pār patiku to spēlēt. Tā tas ir ne tikai top komandās. Treneri baidās zaudēt savus darbus. Ja pēc 3 zaudētām spēlēm treneris jūt, ka var tikt atbrīvots, tas liek viņam domāt - tā, spēlēsim, lai uzvarētu, vai izklaidētu skatītājus? Tas ir stulbi un sabojā futbolu."
"Nauda ir galvenais, jo vairums no klubu īpašniekiem domā tikai par to, kā nopelnīt naudu savam futbola klubam. Viņiem vienalga, ko viņi sestdienā redz uz laukuma. Tas ir tīrs bizness."
Kā pozitīvo piemēru Pols minēja "Barcelona": "Protams, arī viņi vēlas nopelnīt, taču tas ir klubs, kooperatīvs, kas pieder faniem, nevis kādam vienam indivīdam. Tātad, viņi grib gūt peļņu, bet tas nav primāri. Primārais ir uzvarēt Čempionu līgā, nacionālajā čempionātā. Tāpēc viņiem ir paši labākie spēlētāji. Un tāpēc tādas komandas ir labākās."
Izmantotie resursi:
https://www.theguardian.com/footbal...
-4 [+] [-]
+3 [+] [-]
drīzāk to, vai kāda līga ir spēcīga un laba, nosaka vienlīdzīgu komandu skaits līgā, nevis līga, kurā ir 20 komandas un tikai 3 spēcīgas, bet pārējās nekad un neko
[+] [-]
Un par Spāniju - jā tur ir divi, komats, pieci pasaules līmeņa klubi. Vācijā to ir vel mazāk (viens, komats, pieci). Toties visi ar solīdu vēsturi un bez milzīgiem, nedabiskiem lēcieniem finanšu injekciju dēļ. Tie ir elitē tāpēc, ka piesaista šaušalīgi milzīgu naudu, bet naudu piesaista ar panākumiem. Nevis "vispirms nauda, tad panākumi".
-2 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
problēma drīzāk tajā visā ir tieši, tas ka Anglijā ir pārāk daudz šie vienlīdz spēcīgie klubi, kas uz Eiropas nemaz nav tik stipri.. pēdējo 4 gadus neviens ČL finālā nav spēlējis, pat īsti ne tuvumā.. un lets be fear ne Man City, ne Arsenal tā arī neko nav parādījuši Eiropā nekad!!...nemaz nerunājot par citiem "stiprajiem" Totenham, Everton utt..
neteikšu, ka personīgi man ir super interesanti PL skatīties, jo es katru nedēļu varu redzēt derbiju/spēcīgo klubu satikšanos kā MU vs Man City, bet kas par to?! nākamajā nedēļā būs Chelsea vs Liverpool vai Arsenal vs MU.. tajā pašā laikā, šaubos ka kāds futbola cienītājs kaut reizi izlaiž El Classico..
tīri personīgais viedoklis
[+] [-]
Galvenā problēma: ar milzīgu naudu šo atpalicību ir iespējams likvidēt, un to jau cenšas darīt. Piekrītu Skoulzam, ka tas nav pareizais ceļš. Angļiem vajadzētu samierināties ar to, kas viņi ir. Pavisam parasta zeme, kurā kopš seniem laikiem cenšas spārdīt bumbu.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-4 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
Mans viedoklis- šitos futbola veterānu tekstus pārsvarā neklausos.
Par daudzām frāzēm vnk jāpabrīnās. Un Skoulzs uz mutes točna nav kritis un tv bieži vien ir izcēlies ar provokatīviem un pārspīlētiem tekstiem.
LaLiga aizstāvji vienmēr bāž un bāzīs acīs CL rezultātus. EPL aizstāvji norādīs uz daudz līdzīgāku spēku samēru kur katrs var zaudēt katram, itāļi, vācieši un francūži turpinās klusēt. Un tā visu laiku. Bezjēdzīgi.
Lai spāņi onē pie clasico, man daudz aizraujošāki liekas epl augšgala dueļi. Katram savs.
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Atpalicību komandu absolūtajā meistarībā Premjerlīga kompensē ar mārketingu, pasniegšanas veidu, atmosfēru un neprognozējamību.
+1 [+] [-]
Publicējis 24 rakstus, bet komentārus principiāli neatstāj.
Te pat nav vairs ko piebilst
+2 [+] [-]
Lai neutver kā apvainojumu, bet drīzāk mazgadīgs Barsas vai Reāla fans.
+2 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Pēdējā laikā atceros tikai vienu gadījumu, kad epl komandai tiešām vajadzēja uzvarēt EL un tas bija pagājšgad ar Pooli, jo epl tabulā pēc traģiskās ziemas situācija iekļūt CL zonā izskatījās nudien bēdīgi.
Kas no tā sanāca?- sadragāja Mančesteru, uzvarēja Dortmudi, deklasēja arī Villareal un tikai finālā pakāsa Seviļai. Lieki salīdzināt kādās vietās finišēja visas minētās komandas savos čempionātos.
Bet LaLiga fani tik un tā spītīgi atsakās ticēt, ka epl EL nav vajadzīga, sauc tās tikai par atrunām un patiesībā ''epl grib bet nevar''...
Lai nu tā būtu. Katram savas brilles tā teikt.
-3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Piemin Juvi, Barsu, CL utml, bet tās ir tikai atsevišķas komandas.
Itālijas līgu angļi bieži vien neuztver pārāk nopietni, sakot, ka tā ir garlaicīga. Nekā tamlīdzīga - "Juventus" varētu pārspēt jebkuru Premjerlīgas komandu."
Vai šis ir nopietns arguments?
Par kosmiskajām summām jau atkal jāsaka, ka lai ieskatās transfēru tirgū un pajautā sev kurš ir tas īstais tirgus purgātājs.
Par Messi, Neimāriem, Beiliem nav pat ko piebilst- viņi spēlē top3 klubos Eiropā un neredzu arī iespēju, ka kāds no viņiem varētu pārcelties uz to pašu Juvi, vai nedod dievs Dortmundi, kas vispār kļuvusi gandrīz vai par fārmklubu Bayernam- vai tas liecina par spēcīgu līgu? Tieši otrādi- tas ir nožēlojami skumji.
Lielākā problēma mūsdienu futbolā ir ārprātīgā noslāņošanās, ko veicina 2.klases klubu nespēja finansiāli pretoties topklubu piedāvājumiem un šeit lielākie grēkāži ir ne jau Anglija. CL kļūst arvien neskatāmāka vismaz daļēji dēļ tā, ka vismaz 2 pusfināla komandas jau ir skaidrs ka būs vismaz 2 no lielā trijnieka. Vai tur ir vainīgi angļi ar saviem sponsorlīgumiem? Nē- vainīga ir citu līgu vidējo klubu nespēja kaut ko likt pretī augšgalam.
Salīdzinam kaut vai divu CB transfērus šogad- Stounsu un Hummelsu.
Cik viegli un par kādu summu Dortmunde atdeva Hummeli un cik sparīgi turējās pretī Everton. Visas futbola pasaules interesēs būtu, lai būtu vairāk tādi klubi kā Everton, kas tomēr neatdod savus labākos spēlētajus par grašiem. Ja lielie grib, tad lai maksā. Vidējais par iegūto naudu vismaz varēs vietā dabūt kaut ko līdzvērtīgu.
Un es nemaz nesākšu runāt par tv ienākumu sadali utml lietām.
[+] [-]