Lasītāja raksts: Vīzija par Baltijas Futbola līgu
eSports.lv piedāvā kāda lasītāja ideju kā varētu pacelt Baltijas futbola līmeni, piepildīt stadionus, piesaistīt sponsorus un nodrošināt televīzijas translācijas.
Apzinos faktu, ka diez vai tam piekristu Lietuvas un Igaunijas Futbola Federācijas, zinot, ka Latvijas klubu meistarības līmenis varētu būt augstāks. Piedāvāju izlikt šo projektu līdzjutēju, sponsoru un futbola klubu īpašnieku apspriešanai katras valsts oficiālajās Futbola Federācijas interneta mājas lapaspusēs, lai uzzinātu vai šis projekts gūs atsaucību.
Manā skatījumā kā liela futbola cienītājam un līdzjutējam, šis ir optimālākais variants, lai piesaistītu cilvēkus apmeklēt futbola spēles, kuras aizrautu un būtu interese uz tām nākt.
Uzskatu kaut tai pašā Daugavpilī uz spēlēm nāktu krietni vairāk cilvēku uz spēlēm, ja šai komandai pavērtos iespēja pacīnīties par pirmām divām vietām Baltijas Augstākajā Līgā un iekļūt Baltijas Virslīgā. Tāpat arī pārējām komandām būtu stimuls cīnīties par visaugstākiem mērķiem. Cik tad mēs ilgi varam vārīties savā sulā, pārāk maz spēcīgu komandu virslīgā, lai katru gadu izveidotu intrigu, jo cīnās par titulu pašlaik diemžēl tikai trīs komandas. (šis gads varētu būt izņēmums).
Ja nākotnē ar UEFA spētu vienoties, ka Baltijas Virslīgas pirmajai vietai tiek piešķirta vieta Čempionu līgas kvalifikācijā, 2. līdz 4. vietai - vieta UEFA kvalifikācijas turnīrā un 5. vietai vieta Intertoto kausa izcīņā, tad piekritīsiet, ka cīņa visās līgās būtu nežēlīga, jo būtu uz ko tiekties.
Neliels ieskats, kas ir Baltijas Virslīga (BV) un Baltijas Augtākā Līga (BAL).
Baltijas Virslīga (BV)
Tajā ietilpst katras dalībvalsts 4 spēcīgākās komandas pēc nacionālā čempionāta beigām (Latvijā - "Ventspils", "Liepājas Metalurgs", "Skonto" un "Dinaburg"). Spēles tiek aizvadītas divos riņķos, pēc kuriem divas vājākās komandas pamet Baltijas Virslīgu (BV), neskatoties uz to, kuru valsti pārstāv komanda un pāriet uz Baltijas Augtāko Līgu.
Baltijas Augtākā Līga (BAL)
Tajā ietilpst katras dalībvalsts komandas, kuras pēc nacionālā čempionāta beigām ierindojās no 5. līdz 8. vietai (Latvijā - "Ditton", "Jūrmala", "Rīga", "Dižvanagi"). Spēles tiek aizvadītas divos riņķos, pēc kuriem divas stiprākās komandas automātiski pāriet uz Baltijas Virslīgu (BV), bet 2 vājākās komandas pamet Baltijas Augstāko Līgu (BAL), neskatoties uz to, kuru valsti pārstāv komanda un pāriet uz savas valsts vietējo čempionātu.
Vietējos valsts čempionātus (cik noprotu UEFA pieprasa, ka nepieciešams valsts čempionāts) izspēlē katras valsts uz doto brīdi pastāvošās 1.līgas komandas, kuras cīnās par iekļūšanu Baltijas Augtākajā Līgā (BAL).
Katras valsts čempionāta uzvarētājas izspēlē savā starpā spēles par divām ceļazīmēm uz Baltijas Augtāko Līgu (BAL).
No līgas izveidošanas brīža, spēles norisinās tikai pēc šāda principa un vietējo valsts čempionātu izspēlē pašreizējās 1.līgas komandas.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Vajag veikt radikālas izmaiņas. Atteikties no nacionāliem čempionātiem un katrā valstī atstāt tikai zemākās līgas (II.līga, III.līga,...) un kausu. Kamēr BFL spēlētu pa 6 komandām no katras valsts. Būtu čempis no 18 komandām, kas spēlētu divos riņķos, kurā iekšēji izcīnītu vietas eirokausos, protams saglabājot 2 komandas no katras valsts. Un katru gadu sliktākās divas katras valsts komandas krīt ārā no BFL, kuru vietā nāktu katras valst labākās II. līgas komandas. Un trešo ceļazīmi uz UEFA kausu izcīna katras valsts atsevišķā kausa izcīņā.
[+] [-]
Labākais variants: BFL (Baltijas futbola līga) spēlē katras komandas labākās 6 komandas. Kopējais komandas skaits 18. Komandas spēlē 2 riņķus. Trīs vājākās komandas pamet BFL. Tām pievienojas vietējo čempionātu uzvarētājkomandas.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Šitas vispār ir žetona vērts. Katras valsts čempionāta uzvarētājs piedalās Čempionu līgā. 2-3 vieta piedalās UEFA Kausā. Tātad Baltijas valstis tur pārstāvēs 1. līgas klubi?
[+] [-]
[+] [-]
Vajag veikt radikālas izmaiņas. Atteikties no nacionāliem čempionātiem un katrā valstī atstāt tikai zemākās līgas (II.līga, III.līga,...) un kausu. Kamēr BFL spēlētu pa 6 komandām no katras valsts. Būtu čempis no 18 komandām, kas spēlētu divos riņķos, kurā iekšēji izcīnītu vietas eirokausos, protams saglabājot 2 komandas no katras valsts. Un katru gadu sliktākās divas katras valsts komandas krīt ārā no BFL, kuru vietā nāktu katras valst labākās II. līgas komandas. Un trešo ceļazīmi uz UEFA kausu izcīna katras valsts atsevišķā kausa izcīņā.
[+] [-]
Ja tagad Čempionu līgā ir pārstāvēti 3 klubi, UEFA kausā - 6, Intertoto 3, summā - 12 klubi, tad tajā varaintā sanāk tikai 5 klubi.
[+] [-]
[+] [-]
tātad jautājums ir vienīgi par Baltijas labāko komandu turnīra formātu. uzskatu, ka perspektīvs nav arī pašreizējais variants spēlēt martā uz mākslīgajiem vai hallēs, tas sanāks ķeksīša pēc nevis līdzjutējiem.
[+] [-]
1) par Eirokausiem: taa vietaa lai uz Eirokausiem dotos 4 komandas no katras valsts (kopaa 12), Tu suuti tikai kopaa piecas!
2) vieteejais cempis tiek norakts veel trakaak kaa Basketbolaa! Kur tad iespeeja tikt komandai pie SAVAS valsts čempiona titula, ja par to ciinaas komandas saakot ar aptuveni 9. speeciigaako
3) peec kaada principa papildinaasies Tavupāt BAL? Naaks taas valsts komandas, kuras ir izkritusjas, vai komandu skaits tiks paarveidots peec stipraako komandu rezultaatiem (kaa baltijas Basketbola liigaa)?
4) Peec Tava speelju grafika sanaak, ka komandas gadā spēlē 22 spēles... Tas ir mazaak kaa tagad (28). Baltijas komandas nav tik stipras lai koncentreetos Eirokausiem
Manupraat vajag palaist naakamsezon Baltijas futbola liigu taadu kaa ir Federaacijaam ieplaanots, tad skatoties uz apmekleejumu un izmaksaam varees mekleet sajaa projektaa vaajaas vietas un iespeejas papildinaajuma risinaajumiem.
[+] [-]
"Apzinos faktu, ka diez vai tam piekristu Lietuvas un Igaunijas Futbola Federācijas, zinot, ka Latvijas klubu meistarības līmenis varētu būt augstāks."
[+] [-]
Augstaakajaa liigaa sezonas garumam vajadzeetu buut apmeeram 34 speeles... Piemeeram, 18 komandas divos rinkjos vai 12 komandas 3 rinkjos (nepaara skaits rinkju - nu un?)
[+] [-]
BFL spēlē katras valsts 6 labākās komandas. Kopā 18 komandas. 2 kārtās. Katras valsts labākā komanda iegūst vietu UEFA čempionu līgā, 2 un 3 vieta UEFA Kausā .
Līgu atstāj 3 pēdējās vietas (neatkarīgi no pārstāvētās valsts), Līgai pievienojas katras valsts uzvarētājkomanda. Līdz ar to ir ievērots sportiskais princips (vājākās komandas atstāj līgu) kā arī valstiskais (katras valsts lokālā čempionāta uzvarētājs pievienojas līgai, līdz ar to nevar veidoties situācija, ka kāda valsts nav pārstāvēta).
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Rietumeiropā čempī nedaudz garākā sezonā izspēlē čempi ar ~40 kārtām, divas kausa izcīņas, eirokausu spēles un izlašu spēles. diemžēl mums federācija jau kuru gadu nevar saplānot daudz mazāku spēļu skaitu.
[+] [-]
[+] [-]
Modelis jau labi izstradats...bet saubos vai kadreiz ta notiks...
[+] [-]
tātad, par eirokausies, nu bet ja pirmajām trijām vietād dotu iespēju spēlēt ČL? 1.vieta tiek 4.kārtā, 2-3., 3-2 vai 1? tad būtu cīņa par pirmo trijnieku. līdzīgi ar uefa tikšanu. tādejādi klubiem arī vismaz būtu vēl 2 spēles
vēl jau paliek katras valsts kausu spēles. tātad vēl nāktu klāt spēles.
[+] [-]
[+] [-]
Tad jau raksta autora variants ir daudz jēdzīgāks.
[+] [-]
Ideja nav slikta, bet nav arī reāla!
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Klubu izmaksas pieaugs straujak neka ienakumi.
Lai shadu sistemu izveidotu par rentablu pasakumu:
1) Japalielina iedzivotaju skaits Baltija;
2) Jaattista sporta transleshanas bizness;
3) Jasacelj normali stadioni un jaatista klubu marketings
Citadi tam visam nav pilnigi nekadas jegas.
Tatad pirmais, kas jadara - valstij jasaved imigranti vai 3reiz japalielina dzimstiba; savukart klubiem jaattista normala fanu kultura. Shobrid ta ir briesmiga.
[+] [-]