Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:116, Did:0, useCase: 0

Runā 1. līga: Tukums, Jēkabpils un "Auda" (1. daļa)

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Runā 1. līga: Tukums, Jēkabpils un "Auda" (1. daļa)
"Audas" komanda
Foto: "Auda"

Latvijas futbola 1. līgas sezona ir galā un piedāvājam jums pirmo no trim daļām, kurā klubi atbild uz Sportacentrs.com apkopojošajiem jautājumiem. Pirmajā daļā varat lasīt "Tukums 2000 TSS/Salaspils", "Jēkabpils" un "Audas" atbildes.

1. Paslavējiet savu komandu - pastāstiet, kas šosezon izdevās un par ko jums ir lielākais prieks?
2. Pakritizējiet savu komandu - pastāstiet, kas šosezon neizdevās un par ko jums ir vilšanās?
3. Kā vērtējat turnīru (organizāciju, tiesāšanu, līmeni) kopumā? Vai vēlaties savu turnīru bez Virslīgas dublieru komandām? Varbūt jau ir kāda skaidrība (sastāvs, budžets) par nākamo sezonu?

„Tukums 2000 TSS/Salaspils”

1. 2013. gada 1. līgas sezonā mums praktiski izdevās viss, ko bijām sev izvirzījuši par mērķiem. Sāk parādīties arvien izteiksmīgāks trenera darbs gan taktiskajā, gan tehniskajā ziņā un paldies par to Kristapam Dišleram. Man ļoti imponē viņa mērķtiecība un degsme darbā ar komandu un lai tā sasniegtu vēlamo rezultātu. Kristaps vienlaicīgi apvieno komandas trenēšanu ar mācībām un darbu. Ceru, ka nākotnē Kristaps Dišlers kļūs par augstas klases futbola treneri, jo ambīciju puisim netrūkst, un tas ir labs dzinulis nākotnei. Domāju arī, ja nebūtu viņa un F. Fjodorova fantastiskā sadarbība pie 1. līgas komandas vadības, diezin vai sezona galotnē izvērstos tik pozitīva. Liels paldies viņiem un, protams, arī puišiem, kas šosezon cīnījās kā lauvas. Jaunie ir ieguvuši pieredzi, kas ir viens no mūsu pamatuzdevumiem 1. līgas turnīrā. Kā arī, lai būtu no kā mācīties, komandai izdevās piesaistīt pieredzējušus spēlētājus J. Kosmačovu, E. Ivaško, A. Abramenko, A. Truševu, D. Kuzminu, kas arī deva redzamus rezultātus. Milzīgs paldies arī šiem kājbumbas meistariem par ieguldījumu FK Tukums 2000 komandas darbā un rezultāta sasniegšanā.

2. Īpaši nav, par ko kritizēt ne atsevišķus spēlētājus, ne komandu kopumā. Nākamajā sezonā, ja, spēlēsim 1. līgā, vēlētos, lai komanda pieliek rakstura, un pārliecības ziņā. Šogad trīs spēlēs uzdāvinājām punktus pretiniekiem, pat no 3:1 atļāvāmies 12 minūšu laikā nokļūt zaudētājos 3:4.

3. Kopējais turnīra organizācijas līmenis apmierināja. Atsevišķs stāsts ir tiesāšana, un vēl jo smieklīgāka liekas inspektoru vaigu pūšana spēļu vietā. Sezonas pirmajā spēlē saņēmām aizrādījumu no inspektora par to, ka nav aizpildīta tabula. Tā arī nesapratām, kas pirmajā kārtā pirms spēles mums bija jāaizpilda. Vienīgā spēle, kurā reāli palīdzēja inspektora dalība un paldies par to, Sergejam Bragam, kas nevis pūta vaigos un tēloja svarīgu personu, bet strādāja spēlē un, atsaucoties uz viņa ziņojumu, DK tika atcelta nepatiesi piespriesta sarkanā kartīte mūsu spēlētājam, pēc RUPJAS atkārtoju - ĻOTI RUPJAS tiesneša kļūdas. Ja Jūs domājiet, ka šis tiesnesis pēc šīs kļūdas tika atstādināts vismaz uz vienu - nākamo kārtu, tad ziniet, Jūs KĻŪDĀTIES. Un tā ir normāla prakse. Atbraukt notiesāt 1. līgas spēli, tikai pēc sev zināmiem spēles noteikumiem, tas ir normāli, un nav nekādas atbildības. Jo arī inspektors neko nedarīs, jo tas ir ziņojums, kas nezin kāpēc jāraksta latviešu valodā, pēc tam jāskaidrojas LFF - kam tas ir vajadzīgs? Vienkāršāk ir sapūst vaigus un neko neizdarīt lieku, nav ne jautājumu, ne nepatīkamu procedūru. Ka tik rubļi ripo. Tāda bezatbildība jau ir kļuvusi par normālu praksi.

Manuprāt, prātīgāk būtu 1. līgā palikt pie tāda formāta kā šosezon. Laba, stipra konkurence, pietiekoši labs spēļu daudzums un galvenais no ārpuses izskatāmies pietiekoši nopietni. 10 komandas Virslīgā, 16 – 1. līgā. Par iekļūšanu gan tur, gan tur nopietnas pārspēles vai finālturnīrs, kas ļauj saglabāt kvalitatīvus turnīrus. Sarunas par to, ka tīrajiem 1. līgas klubiem jācīnās par iekļūšanu Virslīgā ar dublieriem, manuprāt, neiztur kritiku. Ja Tu nespēj apspēlēt dublierus, tad ko Tev darīt Virslīgā? Nodalot dublierus no pirmās līgas, mēs spēļu kvalitāti un kopējo turnīra līmeni pazemināsim būtiski.

Par nākamo gadu: sastāva komplektācija būs kā katru gadu: savi jaunieši un pieaicināti pieredzējuši futbolisti. Tieši uz nākamo, 2014 gada sezonu, skatāmies ar zināmām bažām un neesam pārliecināti par dalību šai turnīrā. Ja starp sezonā izdosies iekārtot/pārdot vairākus jaunos spēlētājus, tad var rasties situācija, ka trūks tieši savu jauno spēlētāju, ar ko pārstāvēt 1. līgas sacensības. Līdz ar to šis projekts kļūst neefektīvs un paredzētos līdzekļus lietderīgāk novirzīt FK Tukums 2000 jaunatnes futbolam, kur šobrīd trenējas ap 170 jauno censoņu.

„Jēkabpils”

1. Pirms čempionāta ar komandu bijām vienojušies, ka visi, kas ieguva tiesības 1.līgā, paliks sastāvā. Spēles parādīja, ka iztikt tikai ar saviem spēkiem ir ļoti grūti, tāpēc tika aicināti jauni spēlētāji, kuri uzlaboja komandas sniegumu. Lielākais prieks ir tas, ka lielais futbols atgriezās Jēkabpilī. Liels paldies mūsu līdzjutējiem par atbalstu. Skatoties uz statistiku, mūsu stadions bija viens no visapmeklētākajiem ne tikai 1.līgā , bet arī Virslīgā. Komandai uzdevums bija būt desmitniekā - tas neizdevās, bet arī tas, ka nepalikām pēdējie starp nedublieru komandām, arī ir labi. Kā labāko spēli gribu atzīmēt mājas spēli ar Rēzeknes komandu, kad mēs parādījām raksturu un mazākumā spējām atspēlēties un izraut uzvaru!

2. Diemžēl dažādu iemeslu dēļ ļoti maz spēles aizvadījām optimālajā sastāvā, kas arī iespaidoja mūsu rezultātus . 2. aplī pasliktinājās attieksme pret treniņiem, jo nebija īstas konkurences, uz ko cerējām pirms čempionāta.

3. Kopumā turnīrs organizēts labi. Runājot par tiesāšanu, - jā, bija dažas spēles, kad tiesnešiem gribētos uzdot pāris jautājumus par viņu kvalifikāciju, bet vispār pretenziju nebija daudz - tiesā kā māk. Nākamgad noteikti spēlēsim 1.līgā, par visu pārējo skaidrības vēl nav.

„Auda”

1. un 2. Pirmkārt, apsveicam BFC „Daugava” ar pelnītu uzvaru 1.līgā un iekļūšanu futbola virslīgā!

Pirms šīs sezonas strādājām kā nekad, uzsākām gatavoties jau pirms Ziemassvētkiem, komplektācijas ziņā bija konkurence uz katru pozīciju, aizvadījām daudz pārbaudes spēļu. Trenējāmies tuvu profesionālas komandas līmenim. Lai gan neizdevās pirmā čempionāta spēle pret Liepājas metalurga otro komandu, tālāk jau komanda uzlaboja sniegumu ar katru spēli, bet tad, diemžēl, īsā laikā palikām bez 7 spēlētājiem, kuri pārgāja uz klubiem Serbijā, Maltā, Šveicē un Latvijas virslīgā, bet visvairāk spēlētājus satrieca trenera Andreja Kaļiņina paziņojums par kluba pamešanu. Pirmais riņķis vēl nebija pusē, kad viņu jau sāka „lenkt” Skonto FC un pēc ilgām pārdomām Andrejs tomēr piekrita šim jaunajam izaicinājumam. Tad arī komandā pazuda “dzirkstelīte” un zaudējām, iespējams, svarīgākās spēles aizgājušajā sezonā (Jēkabpils, Rēzekne, Jelgava-2, Daugava/ŠFS).

Paldies spēlētājiem, kuri nospēlēja līdz sezonas beigām un tiem, kuri nospēlēja tik, cik veselība atļauj, jo sezonas beigas bija tiešām smagas. Kartiņas, traumas un jau tā īsais rezervistu soliņš...

Liels paldies mūsu skatītājiem. Šosezon viņi bija skaļākie un atpazīstamākie ne tikai mājas, bet arī daudzās izbraukumu spēlēs. Šogad organizējām līdzjutēju izbraucienus uz spēlēm Gulbenē, Valmierā, Jēkabpilī, Ventspilī... Un, protams, paldies mūsu atbalstītājiem “Triobet”, “Spin FM” un “Rantzows sport”.

3. Pats turnīrs bija interesants, ar spēkā līdzīgām komandām. Jaunie noteikumi par tikai trīs galvenās komandas spēlētāju izmantošanu dublieru komandās izlīdzināja arī spēku samērus ar dublieru komandām.

Spēļu organizācijā nekas nemainās. 1. līga ir interesanta un nepieciešama tikai pašiem klubiem. No Latvijas Futbola federācijas puses joprojām nekāda interese šo turnīru veidot pievilcīgāku, nekāda interese par klubiem, to problēmām, par iespējām tiem palīdzēt vai vismaz novērtēt klubu ieguldīto darbu... Vienīgās aktivitātes - informācija par kārtējo licencēšanas procesa uzsākšanu un rēķini par naudas sodiem…

Nākamgad būšot jauna čempionāta kārtība un tajā vairs nespēlēs dublieri. Sportiskā ziņā līmenis noteikti kritīsies, taču ļaus piedalīties vairāk komandām no reģioniem. Pēc sportiskā principa mums 1. līga jāatstāj, taču esam saņēmuši uzaicinājumu startēt 2014. gada 1. līgas čempionātā. Cik zināms, šādu uzaicinājumu saņēmušas arī daudzas 2. līgas komandas un interesi jau izrādījuši Preiļi, Pļaviņas, Carnikava, Saldus, „Dinamo”, RTU u.c. Ar pilnu pārliecību tiek runāts, ka izdosies nokomplektēt turnīru ar vismaz 12 komandām. Interesanti tikai, kā atkal ar to licencēšanu. Pirms šīs sezonas tā tika pārtraukta, jo lielākā daļa klubu vienkārši tai nebija gatava…

  +1 [+] [-]

, 2013-11-19 19:15, pirms 8 gadiem
Interesanti palasīt, bet derētu minēt, kas tad tie par pārstāvjiem dalās ar savām pārdomām. Citādi sanāk tādi anonīmie ziņojumi.

  +5 [+] [-]

, 2013-11-19 19:27, pirms 8 gadiem
Jo arī inspektors neko nedarīs, jo tas ir ziņojums, kas nezin kāpēc jāraksta latviešu valodā , pēc tam jāskaidrojas LFF - kam tas ir vajadzīgs?

WTF - ķīniešu?

     [+] [-]

, 2013-11-19 19:44, pirms 8 gadiem
St_Germain rakstīja: Jo arī inspektors neko nedarīs, jo tas ir ziņojums, kas nezin kāpēc jāraksta latviešu valodā , pēc tam jāskaidrojas LFF - kam tas ir vajadzīgs?

WTF - ķīniešu?
Nu futbolā jau vispār tikai dažu komandu spēlēs uz laukuma var dzirdēt latviešu valodu. Un spēles inspektori, cik sanācis dzirdēt runājam, ļoti reti ir izmantojuši valsts valodu. Pārsvarā viņi kirilicā runā.

  +1 [+] [-]

, 2013-11-19 20:33, pirms 8 gadiem
1. Trešdaļu visu spēļu tiesāja 2.kategorijas tiesneši (respektīvi, viņu līmenis šobrīd atbilst 2.līgai).
2. ''Jēkabpils'' mājas spēles tiešām (vidēji) apmeklēja vairāk cilvēku, nekā ''Daugavas'' (D), ''Ilūkstes'', ''Jūrmalas'' mājas spēles. 1.līgā otrs labākais rādītājs (aiz ''Valmieras'').
3. Kāds būtu otpimāls spēļu skaits (ja piedalīsies ne 12, bet 10 komandas)? Ar 18 spēlēm (pēc 30 šosezon) būtu par maz.

     [+] [-]

, 2013-11-19 23:53, pirms 8 gadiem
St_Germain rakstīja: Jo arī inspektors neko nedarīs, jo tas ir ziņojums, kas nezin kāpēc jāraksta latviešu valodā , pēc tam jāskaidrojas LFF - kam tas ir vajadzīgs?

WTF - ķīniešu?
Ir inspektori, kam latviešu valoda sagādā lielas problēmas un domāju rakstīšana ir kā tiešām ķīniešu ābece.

  +1 [+] [-]

, 2013-11-20 00:28, pirms 8 gadiem
Kāpēc 1-am tāds pesimisms par komandu skaitu? Ja piedalītos visas Audas pārstāvja nosauktās, tad jau būtu 15. Protams, kāda vēl atkritīs, bet kāda varbūt vēl pienāks klāt, ja reiz tāda iespēja tiek dota. Bet, ja nu tiešām būtu 10, tad jau spēlētu vismaz trīs apļos, 27 spēles.

  +2 [+] [-]

, 2013-11-20 12:53, pirms 8 gadiem
Ar Novicki runāja:
no Tukuma 2000 - Artjoms Grudcins vai Ainārs Vahtelis
no Jēkabpils - Imants Siliņš
no Audas - Juris Gorkšs

Edmund, ceru ka palabosi mani, ja kas

  +1 [+] [-]

, 2013-11-20 15:15, pirms 8 gadiem
Atkrītot dublieriem 1.līgas čempionāts kļūs par gandrīz tīru amatieru turnīru.Nav jāizdomā ritenis,jo parēķinot brīvdienu skaitu no aprīļa beigām līdz novembra sākumam,redzam ,ka brīvdienās varam aizvadīt vismaz 30 kārtas ,tas nozīmē maksimāli 16 komandas varam atļauties 1.līgā.Domāju,labi ja salasīs 14 komandas un tad divos riņķos nav nekādu problēmu aizvadīt šo turnīru.Tikai viena piebilde.Būtu mana teikšana,pie tādas sistēmas, es rīkotu pārspēles starp 1.līgas uzvarētāju un virslīgas pēdējās vietas īpašnieku.Iemesls pavisam vienkāršs.Nopietns klubs,kurš gribēs iekļūt virslīgā,bez problēmām apspēlēs virslīgas autsaideru,ja nē,tupi tālāk 1.līgā.

     [+] [-]

, 2013-11-21 19:49, pirms 8 gadiem
alguns rakstīja: Atkrītot dublieriem 1.līgas čempionāts kļūs par gandrīz tīru amatieru turnīru.Nav jāizdomā ritenis,jo parēķinot brīvdienu skaitu no aprīļa beigām līdz novembra sākumam,redzam ,ka brīvdienās varam aizvadīt vismaz 30 kārtas ,tas nozīmē maksimāli 16 komandas varam atļauties 1.līgā.Domāju,labi ja salasīs 14 komandas un tad divos riņķos nav nekādu problēmu aizvadīt šo turnīru.Tikai viena piebilde.Būtu mana teikšana,pie tādas sistēmas, es rīkotu pārspēles starp 1.līgas uzvarētāju un virslīgas pēdējās vietas īpašnieku.Iemesls pavisam vienkāršs.Nopietns klubs,kurš gribēs iekļūt virslīgā,bez problēmām apspēlēs virslīgas autsaideru,ja nē,tupi tālāk 1.līgā.
Mūsu Virslīga ir pusamatieri. Pirmā līga jau tagad ir pilnīga amatieru līga.

     [+] [-]

, 2013-11-21 22:28, pirms 8 gadiem
Pret Alguna ierosināto pārspēļu variantu ir arguments, ka jebkurš "nopietns klubs", kurš ir uzvarējis pirmajā līgā un gatavojas spēlēt Virslīgā, pastiprinās pirms starta Virslīgā, bet nav nekādas jēgas savākt Virslīgas stipruma komandu, lai spēlētu pirmajā līgā. Un arī gadījumi, kad pirmās līgas uzvarētājam neizdodas noturēties Virslīgā, ir pilnīgi normāli, to mēs it bieži redzam jebkuras valsts čempionātos, bet tāpēc taču nedrīkst apturēt komandu apmaiņu starp līgām.