Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

Oficiāli: no 10. jūnija Latvijā varēs atsākties sporta sacensības

Rolands Eliņš

Oficiāli: no 10. jūnija Latvijā varēs atsākties sporta sacensības
Foto: RFS

Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija publicējusi šodien pieņemto lēmumu, kas dod zaļo gaismu profesionālo sporta sacensību norisei Latvijā pēc ārkārtējas situācijas beigām, proti, no 10. jūnija. Uz to jau reaģējusi Latvijas Futbola federācija, apstiprinot, ka Virslīgas sezona sāksies 15. jūnijā.

IZM šodien ziņo par vairāku ārkārtējas situācijas ierobežojumu atcelšanu vai mīkstināšanu, no kuriem vairāki attiecas uz sportu:

•Sporta treniņu un sacensību laikā sportisti un sporta darbinieki var neievērot 2 metru distanci. Šis nosacījums ir attiecināms arī uz amatieru sportu.
• Sporta nodarbībās treniņgrupā vienlaikus organizēti pulcējas ne vairāk kā 30 personu, turklāt bez vecuma ierobežojuma. Uz vienu cilvēku jānodrošina ne mazāk kā 4m2 platības. Vienlaikus var norisināties vairāku treniņgrupu aktivitātes, ja to atļauj norises vietas kapacitāte.
• Atļauts rīkot sporta sacensības, ievērojot vispārējos pulcēšanās ierobežojumus.
• Ja sporta pasākums notiek iekštelpās, kuru kopējā platība ir mazāka nekā 1000m2, skatītājiem līdz 31.jūlijam pasākumā nav atļauts piedalīties.

Līdz ar to jau no rītdienas Latvijā būs atļauta sporta sacensību rīkošana, kas tika prognozēts jau iepriekš. Apstiprinājies arī tas, ka tajās būs iespējama skatītāju klātbūtne, ņemot vērā ierobežojumu par ne vairāk kā 300 cilvēku pulcēšanos ārā un līdz 100 cilvēkiem iekštelpās.

Ministru kabinets šodien arī apstiprinājis drošības pasākumu noteikumus, kuri skatāmi šeit.

Šie pieņemtie noteikumi ļaus beidzot sākties arī futbola Virslīgai, kas bija ieplānota jau marta vidū. Futbola federācija apstiprinājusi iepriekš izskanējušo pieņēmumu par sezonas sākšanos jūnija vidū, proti, 15. jūnijā ar RFS-„Ventspils” un „Daugavpils”-„Liepāja” mačiem. Tajā pašā vakarā būs arī „Riga” un „Valmiera” mačs, kamēr otrdien, 16. jūnijā, paredzēta „Metta”-„Spartaks” spēle un „Tukums 2000/TSS” debija Virslīgā, tiekoties ar „Jelgavu”.

LFF sanitārais protokols būs pieejams atsevišķi pēc tā apstiprināšanas LFF valdē. Citu saistošo informāciju par sacensībām, to norisi un spēļu pieejamību tiešraidēs sniegs arī Biedrība "Latvijas Futbola virslīga".

Tuvākajā laikā sacensības plāno atsākt telpu futbola virslīgas un 1. līgas čempionātos, noslēdzot iepriekš pārtraukto sezonu. Saistošo informāciju par sacensībām un to norisi sniegs arī Latvijas Telpu futbola asociācija.

„Šie apstākļi pie arī turpmākas labvēlīgas epidemioloģiskās situācijas valstī ļaus drīzumā sākties sacensību norisei citos LFF organizētajos turnīros. Tam nepieciešama kā minimums 2-3 nedēļu ilga pilnvērtīga treniņu procesa norise, kas ir iespējama, sākot no 10. jūnija,” ziņo LFF.

Jāatgādina, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ iesāktās sezonas Latvijas hokeja un basketbola augstākajās līgās jau tika noslēgtas, neizspēlējot līdz galam.

Izmantotie resursi:
https://izm.gov.lv/lv/aktualitates/...
https://lff.lv/zinas/12623/atlauta-...

Slēpts komentārs: ice F-1

  +4 [+] [-]

, 2020-06-09 17:26, pirms gada
ice F-1 rakstīja: Atkal pieaugušie cilvēki varēs nodarboties ar bērnišķīgām darbībām....PROFESIONĀLI

Apsveicu!!!
amatieri tak arī var bliezt.

šļūkātāji atkal sāks klaņčīt naudu

  -4 [+] [-]

, 2020-06-09 18:23, pirms gada
Līdz ar ārkartas situācijas beigām..piidargaiļiem treknais miljardu izšķērdešanas pavasaris ar noslēdzies

     [+] [-]

, 2020-06-10 23:04, pirms gada
Kā tirgos tās 240 biļetes?