Par manipulācijām piedāvā cietumsodu līdz pieciem gadiem
Tieslietu ministrija sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, piedāvājot iekļaut pantu par manipulācijām ar sporta sacensībām, par ko draudēs cietumsods līdz pieciem gadiem.
Tāpat kā citur pasaulē, arī pie mums spēļu sarunāšanā iesaistītos ir ļoti grūti saukt pie atbildības, tāpēc tiek domāts, kā uzlabot tiesisko regulējumu. Kā zināms, Latvijas sportā lielākie spēļu sarunāšanas skandāli bijuši futbolā un basketbolā.
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers uzskata, ka manipulācijas ar sporta rezultātiem ir vērstas pret būtiskām sporta pamatvērtībām, tādām kā godīga spēle, savstarpēja cieņa un sacensību noteikumu ievērošana. “Latvijas Olimpiskai komitejai un citām sporta organizācijām ir jābūt nulles tolerances politikai, kad ir konstatēts jebkurš no šo vērtību pārkāpumiem. Mēs esam pārliecināti, ka šis ir ļoti spēcīgs instruments cīņā par godīgu Latvijas sportu.”
Izglītības un Zinātnes ministrijas sagatavotajos grozījumos Sporta likumā ir definēts termins “manipulācijas ar sporta sacensībām”. Norādīts, ka sporta manipulācijas ir aizliegtas. Par manipulācijām ar sporta sacensībām likumā tiek definēta jebkāda darbība, kas vērsta uz sacensību gaitas vai rezultāta neparedzamības pārkāpšanu vai izdarīta ar nolūku ietekmēt sporta sacensību gaitu vai rezultātu.
Tieslietu ministrijas darba grupa sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, paredzot to papildināt ar jaunu pantu - "Manipulācijas ar sporta sacensībām" - par spēļu sarunāšanu varētu sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Savukārt par tādām pašām darbībām, ja tās saistītas ar materiālām vērtībām, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, nodošanu vai piedāvāšanu, var sodīt ar trīs gadu cietumsodu vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Par tādiem pašiem noziegumiem, ja tos izdarījusi organizēta grupa vai lielā apmērā, var sodīt ar piecu gadu cietumsodu vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Šobrīd tiek plānots, ka minētie grozījumi stātos spēkā 2016.gada 1.janvārī.
Izmantotie resursi:
www.olimpiade.lv
+3 [+] [-]
+4 [+] [-]
[+] [-]
+5 [+] [-]
neko nesarunā
bet bumbojas kā VAC ar AUT 1982, lai izslēgtu ALŽ...
-4 [+] [-]
+4 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
Šādai definīcijai atbilst jebkura piespēle, nemaz nerunājot par sitienu pa vārtiem. Vai nu nepietiekami precīzi atstāstīts vai arī definīcija vēl jāpilnveido. Jāatzīst, ka definēt tiešām ļoti grūti.
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Ar tādu panta formulējumu,jebkurš sportists un treneris var trapīties.Tas ir ko gribēju pateikt.Par kriminallikumu pat nebija jautājumu,tur viss tapat skaidrs.
+1 [+] [-]
Es gan nesaprotu joprojām ar ko komerckrāpšana atšķiras no krāpšanas futbola spēles laikā, lai apkrāptu toto kantorus!?!?!
-1 [+] [-]
Tur atšķīrības ir divas:
1) grūti , praktiski neiespējami, pierādīt pašu faktu.
2) cietusi puse- toto kantoris- bieži nenojauš,ka ticis apkrāpts, vai nu arī pat ja nojauš vienīgais instruments,var pārtraukt pieņemt likmes.Nebiju dzirdējis,ka toto kantoris publiski piedālās tādu gadījumu izmēklešanā.
+1 [+] [-]
[+] [-]
Pierāda, tieši tāpat, kā toto gadījumos noklausoties telefonsarunas, pārtverot e-pastus u.t.t. Pagaidām vēl neviens pasaulē nav notiesāts pamatojoties tikai uz bukmeikeru koeficientu svārstībām.
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
"Pagaidām vēl neviens pasaulē nav notiesāts pamatojoties tikai uz bukmeikeru koeficientu svārstībām". Pasaulē ir daudz gadījumu,kad cilvēki tiek iesēdināti,tieši "pamatojoties tikai uz bukmeikeru koeficientu svārstībām"... Tālu nav jāiet Bet kaut-ka nav dzirdēti gadījumi, ka "bez koeficientu svārstībām" tiktu saukti pie kriminālatbildības sarunāto spēļu organizatori un dalībnieki. Jo bez "svārstībām" neviens pat neķersies izmēklēt.