Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:374, Did:0, useCase: 3

Salaspilieši triumfē 2015.gada telpu frisbija sezonā

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Salaspilieši triumfē 2015.gada telpu frisbija sezonā
Foto: frisbee.lv

21.martā norisinājās Latvijas Frisbija federācijas (LFF) rīkotais telpu sezonas noslēguma pasākums, kura laikā tika atzīmēta arī Latvijas Frisbija federācijas 15 gadu dzimšanas diena. Pasākuma laikā tika apspriesti aktuālie frisbija jautājumi, paziņoti un sumināti aizvadītās sezonas labākie sportisti, kā arī atskatījāmies uz pavadītajiem 15 gadiem.

Pasākuma pirmajā daļā, no 16:00 līdz 18:30 notika biedru kopsapulce, kurā klubu un komandu pārstāvjiem bija iespēja iepazīties ar valdes darbu un tuvākajiem notikumiem frisbijā. Tāpat šajā sapulcē tika pārvēlēta Latvijas Frisbija federācijas valde, kur atkārtoti par prezidentu tika apstiprināts Mārtiņš Taurenis, par viceprezidentu iecelts Kārlis Kozulāns un par valdes locekļiem - Reinis Otisons, Irbe Tene un Sandis Eņģelis. Vēlam veiksmi un izdošanos jaunajai valdei!

Pēc biedru kopsapulces frisbija tauta pulcējās un aizvadīja LFF Gada Balvas 2015 apbalvošanas ceremoniju. Ar balvu ieguvējiem atnācējus iepazīstināja Ritvars Carevs. Kopumā jāsaka, ka patiesi izdevusies šī sezona Salaspils Frisbija klubam, kuru īpašumā nonāca 14 no 19 apbalvojumiem. Sākumā tika sveikti Latvijas Frisbija līgas 2014/2015 uzvarētāji - "Salaspils FK" sieviešu divīzijā un "Salaspils WT" vīriešu divīzijā. Pēcāk kausi un medaļas Latvijas Frisbija Čempionāta telpās 2015 godalgoto vietu ieguvējiem. Sieviešu divīzijā: 1.vieta "Salaspils FK", 2.vieta "Moments" (Ogre), 3.vieta "KCN Rīga". Vīriešu divīzijā: 1.vieta "Salaspils WT", 2.vieta "Flying Worms" (Ventspils), 3.vieta "Ultimate Decision" (Rīga).

Arī individuālajās nominācijās dominēja Salaspils frisbija kluba pārstāvji. Sievietēm rezultatīvākā piespēlētāja Elza Vulfa ("Salaspils FK"), rezultatīvākā ķērāja Lāsma Kublicka ("Salaspils FK"), rezultatīvākā aizsardzībā Santa Možeika ("Salaspils FK"). Vīriešiem par rezultatīvāko piespēlētāju tika atzīts Kirils Timofejevs ("Sirocco Ultimate"), par rezultatīvāko ķērāju Reinis Otisons ("Salaspils WT") un par rezultatīvāko aizsardzībā Didzis Skrindževskis ("Daugavpils Universitāte"). Par rezultatīvākajiem spēlētājiem šajā sezonā kļuva jau iepriekš minētie Lāsma Kublicka un Reinis Otisons.

Īpašā kapteiņu balsojumā par vērtīgāko finālspēles spēlētāju tika atzīta Dace Cīrule, kur aizvadīja lielisku spēli, tomēr arī tas nelīdzēja izcīnīt zeltu. Vīriem par rezultatīvāko finālspēles spēlētāju tika nosaukts Reinis Otisons. Par labāko jauno spēlētāju 4 izvirzīto kandidātu konkurencē kļuva Māris Jankovskis ("SoulFly UD", Rīga). Savukārt, par labāko treneri frisbija sabiedrība atzina Mārtiņu Gusāru, kurš ikdienā trenē Salaspils kluba komandas.

Spēles gara balvas šoreiz bija nevis divas, kā ierasts, bet gan trīs - sieviešu divīzijā, vīriešu divīzijas pirmajā grupā un vīriešu divīzijas otrajā grupā. Sievietēm šo balvu savā īpašumā ieguva "Salaspils FK", arī vīriešu pirmās grupas spēles gara apbalvojums devās uz Salaspili, pie komandas "Salaspils Jr", bet otrā grupā balvu ieguva "SoulFly UD".

Latvijas Frisbija federācija teica īpašu paldies Eduardam Rancānam (par video tiešraižu filmēšanu, nodrošināšanu, video montāžu), Irbei Tenei (par aktīvu video tiešraižu komentēšanu) un Sergejam Volkovam (par LFČt visu tiešraides spēļu komentēšanu). Tā kā šogad apbalvošanas ceremonija tika atzīmēta kopā ar federācijas 15 gadu jubileju, ciemos ieradās arī vairāki frisbija ieviesēji Latvijā no Zviedrijas.

Par godu šim notikumam - Pauls Eriksons, Anders Backmans, Edmunds Englands un Gabijs Fersans saņēma īpašo "Slavas zāles" jeb "Hall of Fame 2015" apbalvojumu, par frisbija ienešanu un ieviešanu Latvijā. Pasākuma turpinājumā savās atmiņās, pieredzē un zināšanās dalījās Pauls Eriksons, Aiga Grasmane, Sergejs Volkovs un vēl vairāki frisbija aktīvisti, stāstot par frisbija ieviešanu Latvijā. Viņi dalījās iespaidos par to, cik sarežģīti vai vienkārši tas bija, kā tika izveidota federācija, kādi un kurās pilsētās bija frisbija pirmsākumi Latvijā.

Vakara turpinājums aizritēja neformālā gaisotnē, kur frisbija sabiedrība kopīgi atzīmēja sezonas noslēgumu, apsprieda sezonas spilgtākos notikumus un nākotnes plānus. Pasākumu organizēja Latvijas Frisbija federācija, atbalstīja "Fazer" un AS "Ceļuprojekts".

Izmantotie resursi:
Latvijas frisbija federācija |