Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:374, Did:0, useCase: 3

Frisbija turnīrā "Rīgas Rudens 2018" triumfē salaspilieši

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Frisbija turnīrā "Rīgas Rudens 2018" triumfē salaspilieši
Salaspils frisbijisti. Foto: frisbee.lv

Lāčplēša dienas noskaņās Ogrē un Lielvārdē jau 21. reizi norisinājās starptautisks telpu frisbija turnīrs "Rīgas Rudens 2018", kurā kā sieviešu, tā arī vīriešu konkurencē triumfēja Salaspils frisbija komandas, kas finālā pārspēja komandas no Krievijas. Vīriešu divīzijā uzvarētāju laurus plūca "Wild Things 1", bet sievietēm - "Salaspils FK", kas tika arī pie Spēles gara balvas.

Turnīrs "Rīgas Rudens 2018" šoreiz pulcēja 39 komandas no septiņām valstīm, kas divu dienu garumā trijās sporta zālēs aizvadīja apmēram 130 spēles. Turnīra galvenais organizators jau tradicionāli bija Ogres Frisbija klubs.
Vīriešu divīzijas finālā īpaši saspringta izvērtās principiālo pretinieku cīņa starp Salaspils "Wild Things 1" un "Real Five" no Krievijas. Jau no pirmajiem punktiem spēlētāji nepiekāpīgi cīnījās par katru laukuma centimetru, kas likumsakarīgi noveda līdz izšķirošajam punktam, ko ar uzbrukumu sāka krievu frisbijisti. Pēc teicamā spiediena aizsardzībā "Real Five" nebija piespēļu opcijas, disku iegūstot salaspiliešiem, taču kļūda deva otru iespēju Krievijas frisbijistiem. Tomēr jau atkal "Wild Things 1" aizsardzība bija līmenī, ļaujot latviešiem pārtvert disku, kam sekoja precīza piespēle zonā un Salaspils vienības uzvara ar 11:10.

Tikmēr sieviešu divīzijā savu titulu nosargāja "Salaspils FK" meitenes, kas finālā tikās ar jauno, bet fiziski spēcīgo Krievijas komandas "South West" sastāvu. Arī šajā spēlē bija manāma izteikti fiziska cīņa, sportistēm nesaudzējot savus ķermeņus cīņa par katru disku. Lai gan abu komandu sniegums lielākajā spēles daļā bija līdzvērtīgs, pārākas beigās ar 11:8 bija Salaspils frisbijistes.

Vīriešu cīņā par trešo vietu bija vērojams divu Latvijas vienību duelis – Rīgas "Hardcore Ultimate" spēkojās ar Salaspils "Wild Things A". Teju visa mača garumā vadības groži piederēja salaspiliešiem, kuri droši soļoja pretim bronzai, tomēr "Hardcore" neatlaidība ļāva paveikt teju neticamo - gūt trīs punktus pēc kārtas, izraujot uzvaru no "Wild Things A" rokām (13:12). Sievietēm trešo vietu ieguva Igaunijas "Flying Lemons", kas ar 9:6 pieveica Krievijas "Banshee".

Vīriešu divīzijā devīto vietu izcīnīja "Ventpils Frisbija klubs", 11. vietā ierindojās Rīgas "Sirocco", divas pozīcijas zemāk bija "Valmiera", bet Rīgas "Ultimate Decision" ieņēma 23. vietā, kamēr Ogres "Night Watch" ierindojās 25. vietā. Savukārt sievietēm sesto vietu ieguva mājinieču komanda "Moments", astotajā vietā ierindojās bija Rīgas "Sirocco", bet divpadsmitajā - "Ventspils frisbija klubs". Pie Spēles gara vīriešiem tika Vācijas komanda "14482zwo", bet sieviešu konkurencē - čempione "Salaspils FK". Turnīra rezultatīvākie spēlētāji bija Antons Butikovs (Real Five) un Lāsma Kublicka (Salaspils FK).

Paldies par atbalstu un sadarbību: Ogres novada pašvaldībai, Ogres novada sporta centram, Ogres 1. vidusskolai, Lielvārdes novada sporta centram, Ogres "Čilli pica" un "Fazer Latvija"!

Vairāk informācijas pieejama turnīra Facebook lapā.