Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:374, Did:0, useCase: 3

Salaspils Frisbija kluba komandas – Baltijas čempiones

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Salaspils Frisbija kluba komandas – Baltijas čempiones
Abas Salaspils frisbija komandas - Baltijas čempiones
Publicitātes foto

28. un 29. martā Salaspils Sporta namā norisinājās pirmais Baltijas frisbija čempionu kauss telpās, kurā, startējot Baltijas labākajām komandām, par čempionēm abās grupās kļuva salaspilieši.

Kausa izcīņā sacentās Lietuvas un Igaunijas čempionvienības, kā arī Latvijas Frisbija čempionāta finālistu komandas gan vīriešu, gan sieviešu grupās. Abās grupās finālos iekļuva abas Latvijas komandas, tādējādi atkārtojot, pirms divām nedēļām notikušo, Latvijas Frisbija čempionātu telpās.

Viens no kausa izcīņas mērķiem bija nodrošināt augsta līmeņa spēles, kas arī veiksmīgi tika izpildīts. Praktiski visas spēles beidzās ar kādas komandas tikai viena vai divu punktu pārsvaru. Īpaši labs starts izdevās komandām no Latvijas, lai arī uzvaras nāca grūti, dažas tikai ar viena punkta pārsvaru, taču latviešu komandas sevi parādīja kā Baltijas reģiona dominējošās vienības.

Nedaudz par spēlēm. Jau pirmās dienas grupu spēlēs latvieši apliecināja savu favorītu statusu. Sieviešu grupā "Salaspils FK" ar divu punktu pārsvaru uzvarēja "Bubblicious" no Lietuvas (13:11), savukārt Latvijas vicečempione "Moments" tikai spēles pēdējā punktā spēja uzvarēt Igaunijas pārstāves "Sexy Legs" (13:12). Savstarpējā Latvijas komandu duelī spēcīgākas izrādījās Latvijas čempiones – "Salaspils FK" frisbijistes, lai arī salaspilietes spēles otrajā pusē spēja izvirzīties vadībā ar triju punktu pārsvaru (10:7), taču atkārtojās LFČt scenārijs un Ogres "Moments" spēja atgūt deficītu un izlīdzināt rezultātu (10:10), taču spēki beigās pietrūka un "Salaspils FK" izcīnīja svarīgu uzvaru. Abu kaimiņvalstu komandu duelī ievērojami pārāka izrādījās lietuviešu "Bubblicious", kas ar 13:8 spēja uzvarēt igauniešu “Sexy Legs”. Atlikušajās dienas spēlēs "Moments" izcīnīja svarīgu uzvaru pār "Bubblicious" (13:11) un izcīnīja tiesības spēlēt finālā. Bet "Salaspils FK", tikai spēles izskaņā, spēja atgūt divu punktu deficītu un uzvarēt mačā ar 13:12. Tādējādi "Salaspils FK" grupu spēlēs izcīnīja pirmo vietu un nodrošināja vietu finālā.

Grupu spēlēs vīriešiem, pirmajā dienas spēlē, galvas sāpes Latvijas čempioniem “Salaspils WT” sagādāja Lietuvas “Vorai”. Jau no spēles sākuma “Vorai” izvirzījās vadībā, pēc puslaika pārtraukuma lietuvieši palielināja savu pārsvaru līdz pat 3 punktiem (9:6). Līdz pat spēles beigām “Salaspils WT” bija iedzinējos, kad “Vorai” atlika gūt vairs tikai vienu punktu līdz uzvarai (12:8), “Salaspils WT” sāka savu uzvaras gājienu un 7 minūšu laikā spēja gūt 5 bezatbildes punktus un uzvarēt mačā. Otra Latvijas komanda “Flying Worms” samērā vieglā spēlē tika galā ar “Tallinn Thunder” no Igaunijas (11:8). Tie paši “FlyingWorms” sīvā, aizsardzībām bagātā un intensīvā spēlē, tikai spēles beigās izcīnīja uzvaru pār Latvijas čempioniem “Salaspils WT” (11:10). Atlikušajās dienas spēlēs “Tallinn Thunder”, kaimiņvalstu derbijā, uzvarēja “Vorai” (13:11). Savukārt “Salaspils WT” spēja, tikai spēles izskaņā, uzvarēt igauņus ar 13:11. Ievērības cienīgu sniegumu parādīja “Flying Worms” spēlē pret Lietuvas “Vorai”, pirmajā puslaikā kaimiņiem neļaujot gūt nevienu punktu (9:0). Pēc spēles beigām tablo vēstīja 13:2 par labu “Flying Worms”, kas izcīnīja pirmo vietu grupu spēlēs un nodrošināja sev vietu finālā.

Otrajā dienā tikai aizvadītas spēles par medaļām. Sievietēm bronzas godalgas ar rezultātu 12:9 izcīnīja “Sexy Legs” no Igaunijas, tādējādi revanšējoties lietuvietēm par zaudējumu grupu spēlē. Savukārt vīriešiem spēlē par 3. vietu, labāku sniegumu rādīja “Tallinn Thunder”, kas salīdzinoši vieglā spēlē ar rezultātu 15:9 aiz sevis atstāja Lietuvas “Vorai”.

Cīņā par čempionu titulu sieviešu grupā tikās abas komandas no Latvijas: “Salaspils FK” un “Moments” (Ogre). Līdzīgi kā grupas spēlē, abas komandas bija neapturamas uzbrukumā un spēle ritēja punkts punktā līdz pat spēles beigām. Spēles beigās, kad rezultātu tablo vēstīja 12:12, “Salaspils FK” spēja izvirzīties vadībā ar divu punktu pārsvaru, uz ko “Moments” atbildēja tikai ar vienu gūtu punktu. Iespējams, pārāk īsais rezervistu soliņš “Momentam” liedza revanšu par LFČt piedzīvoto zaudējumu finālā. Par Baltijas čempionēm kļuva “Salaspils FK” frisbijistes.

Savukārt cīņā par čempionu titulu vīriešu grupā tikās abas labākās Latvijas komandas – “Salaspils WT” un “Flying Worms”. Līdzīgi kā pirms divām nedēļām notikušajā LFČt finālspēlē, spēle iesākās intensīvi, abas komandas lika lielu uzsvaru uz aizsardzību, taču komandu uzbrūkošās maiņas savu darbu darīja ļoti labi, gūstot vienu punktu pēc otra. Spēle ritēja punkts punktā līdz pat otrā puslaika vidum, kad rezultātu tablo vēstīja 11:10 par labu “Salaspils WT”. Spēles beigās vairāk kļūdījās ventspilnieki un ar rezultātu 14:11 par Baltijas čempioniem kļuva “Salaspils WT” frisbijisti. Neskatoties uz to, “Flying Worms” šī sezona ir bijusi viena no labākajām pēdējo 3 gadu laikā, atzīstami starti ikvienā čempionātā un vairākas godalgotās vietas.

• Rezultāti un spēlētāju statistika pieejama šeit.
• Spēļu ieraksti apskatāmi LFF Youtube kontā.
• Bildes no spēļu dienām pieejamas šeit, šeit, šeit, šeit, šeit un šeit.
• Vairāk par kausa izcīņu var lasīt BUCCi Facebook kontā.

Īpaši lielu paldies vēlamies teikt mūsu sponsoriem, kuri nodrošināja ne tikai balvas, bet arī rūpējās par spēlētāju labsajūtu un enerģijas atgūšanu. Lūk šie ir tie uzņēmumi, bez kuriem nebūtu iedomājams BUCCi: SIA “Fazer Latvija”; vitamīni.lv; fitnesaveikals.lv; Gfitness; Cafe929 un Lucky-grass.com.

Sacensības organizēja biedrība "Salaspils Frisbija klubs" sadarbībā ar Latvijas Frisbija federāciju.

Rakstu sagatavoja:
Ģirts Betmanis
Salaspils Frisbija klubs