Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

Jānim Kuzminam jauns pasaules rekords un uzvara Pasaules kausā

Ansis Rudzāts
Ansis Rudzāts

Jānim Kuzminam jauns pasaules rekords un uzvara Pasaules kausā
Lienīte Skaraine un Jānis Kuzmins
Foto: Ansis Rudzāts, Sportacentrs.com

Iepriekšējās brīvdienās Francijas pilsētā – Grenoblē, notika Pasaules kausa posms slaloma skeitbordā. Pēc neveiksmīgā Eiropas čempionāta Jānis Kuzmins un Lienīte Skairaine beidzot stājās uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Īsi pirms sacensībām iedzīvojies traumā, šī gada bronzas medaļnieks Eiropas čempionātā – Gustavs Gailītis, kuram nācās izlaist šo posmu.

Pirmajā dienā (piektdiena) sportisti devās pievarēt gigantslaloma disciplīnu. Lai gan šī disciplīna nekad nav bijusi parocīga latviešu sportistiem, tomēr Jānim izdevās sasniegt godpilno trešo vietu. Mūsu skeitbordists piekāpās tikai šīs disciplīnas „vaļiem” Ramonam Konigshauzenam (Šveice) un Dominikam Kovaļskim (Vācija). Diemžēl šo disciplīnu izlaida Lienīte Skairaine, jo trases konfigurācija bija pārāk neatbilstoša viņas braukšanas stilam. Vienīgā sieviete, kas veica šo disciplīnu bija Katrīna Zēle (Vācija). Trase atgādināja downhill nobraucienu ar dēļiem, kur tiek uzņemti lieli ātrumi (ap 100 km/h), tāpēc no dalības šajā disciplīnā atteicās arī daudzi vīrieši.

Otrajā dienā sportisti stājās uz starta, lai sacenstos paralēlajā slalomā, kas jau ir Jāņa Kuzmina viena no mīļākajām disciplīnām. Lai arī Jānim un Lienītei Eiropas čempionāts bija izgāšanās (gaisa satiksmes traucējumu dēļ tika nokavēta pirmā diena un otrās dienas treniņbraucieni), tad šajā posmā tika gūts revanšs pār abiem šī gada Eiropas čempioniem – Ramonu Konigshauzenu un Katrīnu Zēli. Jānim fināls izvērtas visai saspringts, jo pēc pirmā brauciena bija iedzinējos, tomēr ļoti labi aizvadītais otrais brauciens ļāva izcīnīt uzvaru šajā disciplīnā, savukārt, Lienīte abos braucienos stabili kontrolēja finālbrauciena gaitu, uzvarot abus braucienus.

Tās pašas dienas vakarā sportisti centās pārspēt 50 konusu līnijslaloma pasaules rekordu. Lai rekords tiktu uzskatīts par pārspētu ir jāizbrauc pilnībā tīra distance, nenogāžot nevienu konusu.

Video no 2008. gada sacensībām Jūrmalā

Katram braucējam tika doti četri mēģinājumi, lai pārspētu pasaules rekordu. Jāatgādina, ka līdz šim pasaules rekords piederēja Gustavam Gailītim (Latvija) un Dominikam Kovaļskim (Vācija) 9.82 sekundes. Pirmajos braucienos nevienam no sportistiem rekordu neizdevās labot. Otrajā braucienā rekordu laboja Ramons Konigshauzens, kurš uzrādīja rezultātu – 9.79 sekundes. Trešajā braucienā rekordu laboja Jānis Kuzmins uzlabojot rezultātu par 0.01 sekundi. Ramons vēl divas reizes uzrādīja rezultātu 9.79 sekundes, tādejādi nepārspējot mūsu sportista jaunizcepto rekordu. Sekojoši kopš 2010. gada 26. jūnija, pasaules rekords 50 konusu līnijslalomā pieder Jānim Kuzminam – 9.78 sekundes.

Noslēdzošajā dienā sportisti devās speciāla slaloma disciplīnā. Svētdien galvenā intriga vīriešu konkurencē bija par to, kurš uzvarēs šī posma kopvērtējumā. Jau kvalifikācijas braucienos Jānis uzrādīja labāko rezultātu, kas izšķirošajās sacensībās deva vājākus pretiniekus. Finālā satikās divi nesamierināmie pretinieki – Jānis Kuzmins un Ramons Konigshauzens (šīs disciplīnas 2010. gada Eiropas čempions), kur pārāks bija Jānis, tādejādi gūstot uzvaru arī kopvērtējumā. Lai arī Lienīte Skaraine bija pārākā pār Katrīni Zēļi, tomēr kopvērtējumā nācās piekāpties, jo netika ņemta dalība gigantslalomā.

Revanšs par Eiropas čempionātu ir sanācis, bet galvenais starts abiem sportistiem būs jūlija beigās pasaules čempionātā.

 +15 [+] [-]

, 2010-06-29 21:30, pirms 11 gadiem
Nu baigais skeiters mums izaudzis.Jau kuro gadu topā...

  +3 [+] [-]

, 2010-06-30 09:09, pirms 11 gadiem
Virsraksts labs!

 +16 [+] [-]

, 2010-06-30 09:11, pirms 11 gadiem
bac, ka vispar tas iespejams, tos konusus ta apbraukt... super

  +4 [+] [-]

, 2010-06-30 11:04, pirms 11 gadiem
nu aarpraac, kaa taa var izbraukt... labs, latvieshiem veiklas kaajas

     [+] [-]

, 2010-06-30 13:53, pirms 11 gadiem
psc. Tāds čalis. Kā tā vispār var izbraukt!