Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2896, Did:0, useCase: 0

Latviešu esportista broky komanda "FaZe Clan" izcīna vēl vienu uzvaru un finišē 9. vietā

Agris Suveizda

Latviešu esportista broky komanda "FaZe Clan" izcīna vēl vienu uzvaru un finišē 9. vietā
Helvijs 'broky' Saukants. Foto: HLTV

Devīto vietu datorspēles CS:GO "Intel Extreme Masters" XVI sezonas Eiropas divīzijas rudens pamatturnīrā ieguvusi latviešu esportista Helvija Saukanta jeb broky pārstāvētā komanda "FaZe Clan".

Septembra vidū "FaZe Clan" kvalificējās Eiropas divīzijas pamatturnīram, kurā 24 komandas tika sadalītas četrās apakšgrupās. Apļa turnīrā "FaZe Clan" izcīnīja trīs uzvaras, piedzīvoja divus zaudējumus un ieguva trešo vietu apakšgrupā, netiekot ceturtdaļfinālā un cīņu turpinot par 9.-12. vietu. Mazajā pusfinālā "FaZe Clan" ar 2:1 pieveica OG, bet cīņā par devīto vietu pretī stājās BIG, kas pret "Heroic" (2:0) izcīnīja savu trešo uzvaru sešos mačos.

Sīva cīņa gan izpalika. Pirmajā kartē vienības spēlēja "FaZe Clan" izvēlēto Mirage, un "Faze Clan" pēc līdzvērtīga sākuma ieguva iniciatīvu, no 8:8 panākot 16:9, bet otrajā kartē, spēlējot Overpass, dominēja ar 16:4. Latviešu esportists broky komandā starp pieciem spēlētājiem bija ceturtais gan pēc iegūto un zaudēto dzīvību bilances (30-20), gan arī pēc sakrātā reitinga (1,14).

Par devīto vietu "FaZe Clan" tika pie trīs tūkstošu ASV dolāru prēmijas un 1250 ranga punktiem. Atgādinām, ka CIS (jeb latviski NVS, jeb Neatkarīgo Valstu Sadraudzības) divīzijas pusfinālu sasniedza Mareķa Gaļinska jeb yekindar, kurš līdz ar to kļuva par pirmo latvieti "Major" turnīrā, pārstāvētā "Virtus.pro", kas beigās izcīnīja ceturto vietu, nopelnot piecus tūkstošus dolāru un 2031 ranga punktu.

Izmantotie resursi:
https://www.hltv.org/matches/235189...