Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:810, Did:0, useCase: 3

Autors: Helmuts Rodke

Helmuts Rodke atbild - 2. daļa

Helmuts Rodke atbild - 2. daļa
Helmuts Rodke
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

Publicēju atbildes uz nākamajiem jautājumiem.

85:
paldies par ideju parādīt vingrinājumus! tik viens ieteikums!
vajadzētu arī piedomāt par atkārtojumu skaitu utt.

Būs.

llalexll:
sie vingrinajumi palidz trenet ari atsperienu austuma?

Ja domāta augstlēkšana, tad viennozīmīgi- jā!

Karl:
l-dien, paldies par esošo materiālu. Man būtu jautājums par pareizu un precīzu izklupienu veikšanu.. cik tālu jāsper solis un priekšu/dziļi jāieliecas ceļgalā/kas notiek ar pēdām

Izklupienu video ar komentāriem plānoti drīzumā.

RD OZO-8:
un vel viens jautajums kadu vingrinajumus jaizpilda lai locitavas vairak nekrakstetu precizak plaukstas locitavas un kaa saviem spekiem atbrivoties no meniska bursita

Lūdzu noprecizēt priekš sevis diagnozi, jo bursīts ir locītavas somiņas iekaisums, un meniska problēmas ir kaut kas pilnīgi cits. Jebkurā gadījumā iesaku vispirms samazināt slodzi, apmeklēt sporta ārstu, un rūpīgi pārskatīt treniņu programmu. Kā jau rakstīju- par daudz specializācijas, un par maz vispārējās fiziskās sagatavotības noved pie traumām, un sportista karjeras pāragrām beigām. Plaukstu locītavas labi jāiesilda, un jāveic dažādi nostiprinošie vingrinājumi ar espanderiem un tml. Jāizvairās no pārslodzēm. Iespējams būs video drīzumā.

basiiiccc:
Kādi vingrinājumi derētu ceļgalu nostipirnāšanai? Paldies!

Saliekšana un iztaisnošana ar dažādu pretestību pilnā, nepārspīlētā amplitūdā.

belluschi:
Agrāk līdz 12 klasei trenējos vieglatlētikā un tad kā jau daudzi pēc videnes pametu sportu, taisīju daudzcīņu un par traumām nesūdzējos, tfu tfu tfu nekas nopietns man nebija, izņemot dažas sīkas mikrotraumas. Tagad jau gadus 6 spēlēju hokeju un nesaprotu, kas notiek, visu laiku baigi sāp mugura un nevaru saprast no kā? Pirms treniņiem regulāri iesildos un nostiprinu muguru kā to mēs darījām vieglatlētikā pirms kačalkas, bet nu sāpes citreiz ir pilnīgi neciešamas, varat pateikt, kas par vainu, kur ir problēma? Esmu regulāri sportojis visu mūžu bez lielām pauzēm.

Neesmu sporta ārsts, šādi nevaru, un arī neesmu tiesīgs noteikt diagnozi, nepieciešama pilna izmeklēšana. Var būt osteohondroze, diska trūce, pat problēmas ar nierēm. Vispār jau lielākajā vairumā gadījumu ir vienkārši jāuztrenē visi abdominālie muskuļi.

psycho :
kā var uzlabot celja saishu stiprumu peec smagas celja traumas !?

Veicot ārsta norādītos vingrinājumus, vēlākā atveseļošanās fāzē neatlaidīgi trenējot, pakāpeniski palielinot slodzi. Saliekšanas un iztaisnošanas kustības, arī speciālos trenažieros.


Vingrinājumi

Vingrinājumi, kas uzlabo pārvietošanos sportā. Ātrumu, atsperīgumu un veiklību. Lai arī ir simtiem vingrinājumu un to variāciju, esmu izvēlējies nedaudzus, kas novērš visbiežāk novērotās kustību problēmas. Balstoties uz savu pieredzi, konsultācijām ar citiem treneriem un daudziem pētījumiem, esmu īpaši izdalījis trīs vingrinājumu grupas atsevišķām ķermeņa daļām/kustībām, kā arī esmu pievienojis dažus iedarbīgus kompleksos vingrinājumus.

NEkusties kā Džegers

Kad 16 gadīgā Mira Andrejeva trieca raketi pret nevainīgo Vimbldonas zālienu un saņēma par to sodu, pēc mača viņa demonstratīvi nepaspieda roku “vainīgajam” tiesnesim. Taču nelielā drāmiņa jeb liela čempiona atdarināšana nu nekādi netuvināja viņu Serēnas Viljamsas līmenim tenisā, kurai arī patika “flirtēt” ar soģiem. Lai nu kā, viena tīņu izgājienu dēļ neviens jau arī uzreiz nepiešķir titulu “sweet but psycho” vecumā, kad sportists ir knapi iespurdzis pieaugušo pasaulē.

Helmuts Rodke: komandu sporta spēļu sezonas gals

Sāpoši ceļi vai iekaisuši Ahilleji? Samocīts ķermenis pirms atbildīgiem fināliem? Tas izklausās nevis pēc sezonas ar pievienoto vērtību, bet drīzāk ar atvienoto. Ja trūkst pareizas slodžu periodizācijas, reālu (nevis kā pagadās), profesionālu fizisku treniņu, gadu no gada sportista kondīcija iekrīt lejupejošā spirālē, kas padara viņu arvien traumatiskāku un mazāk spējīgu uztrenēties nākotnē.