Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:810, Did:0, useCase: 3

Autors: Helmuts Rodke

Helmuts Rodke atbild - 1.daļa

Helmuts Rodke atbild - 1.daļa
Helmuts Rodke
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

Publicēju atbildes uz pirmajiem jautājumiem.

blink :
Kā ar iesildīšanos pirms trenniņu vingrinājumu izpildes? Ko iesakat?

Daži no šiem vingrinājumiem paši ir iesildīšanās sastāvdaļa, kā piemēram 1P, kuru vēlams izpildīt pat pirms iesildīšanās. Kaut minimāla iesildīšanās ir nepieciešama, la uzlabotu asins cirkulāciju, un aktivizētu smadzeņu darbību. Noteikti jāizpilda arī lokanības vingrinājumi.

Ekologs:
Cik bieži šādus vingrinājumus būtu jāiekļauj treniņos ? Cik atkārtojumi (piegājieni) ? Runa iet par pusaudžiem 12 - 16 gadi. Basketbols, florbols...

Atkarībā no mērķa un nepieciešamības, 1 līdz 3 reizes nedēļā. Orientējošais piegājienu un atkārtojumu skaits būs norādīts kā papildinājums tekstā pirms vingrinājuma video.

RD OZO-8:
ES nodarbojos ar canoe airesanu un vēlos uzlabot iriena speku un paaugstinat taa tempu! varetu ueteikt vingrinajumus kas palidzetu to izdarit,pec iespejas atrak jo fiziski esmu loti stiprs ! kaa ari velos uzinat vingrinajumu kas palidzetu uztrenet bicepsu un tricepsu kaa ari tveriena muskuli ( nezinu kaa to sauc) paldies jau iepriekss un man ir 14 gadi bet varat iedot ari vingrinajumus kas domati bisku vecakiem par mani

Pirmais ieteikums 14- gadīgam sportistam – neforsēt! Ir jāuzlabo vispārējā fiziskā sagatavotība, jānostiprina visa ķermeņa muskulatūra, lai varētu izpildīt ļoti jaudīgus vingrinājumus, kas strauji uzlabos rezultātus canoe airēšanā. Tas nav ne mēneša, un pat ne viena gada jautājums.

Uzdod jautājumu Helmutam Rodkem!


Vingrinājumi

Vingrinājumi, kas uzlabo pārvietošanos sportā. Ātrumu, atsperīgumu un veiklību. Lai arī ir simtiem vingrinājumu un to variāciju, esmu izvēlējies nedaudzus, kas novērš visbiežāk novērotās kustību problēmas. Balstoties uz savu pieredzi, konsultācijām ar citiem treneriem un daudziem pētījumiem, esmu īpaši izdalījis trīs vingrinājumu grupas atsevišķām ķermeņa daļām/kustībām, kā arī esmu pievienojis dažus iedarbīgus kompleksos vingrinājumus.

NEkusties kā Džegers

Kad 16 gadīgā Mira Andrejeva trieca raketi pret nevainīgo Vimbldonas zālienu un saņēma par to sodu, pēc mača viņa demonstratīvi nepaspieda roku “vainīgajam” tiesnesim. Taču nelielā drāmiņa jeb liela čempiona atdarināšana nu nekādi netuvināja viņu Serēnas Viljamsas līmenim tenisā, kurai arī patika “flirtēt” ar soģiem. Lai nu kā, viena tīņu izgājienu dēļ neviens jau arī uzreiz nepiešķir titulu “sweet but psycho” vecumā, kad sportists ir knapi iespurdzis pieaugušo pasaulē.

Helmuts Rodke: komandu sporta spēļu sezonas gals

Sāpoši ceļi vai iekaisuši Ahilleji? Samocīts ķermenis pirms atbildīgiem fināliem? Tas izklausās nevis pēc sezonas ar pievienoto vērtību, bet drīzāk ar atvienoto. Ja trūkst pareizas slodžu periodizācijas, reālu (nevis kā pagadās), profesionālu fizisku treniņu, gadu no gada sportista kondīcija iekrīt lejupejošā spirālē, kas padara viņu arvien traumatiskāku un mazāk spējīgu uztrenēties nākotnē.