Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

''Ārpus kadra'' gada apskats: basketbola izlase, RFS, Briedis un derības

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

''Ārpus kadra'' gada apskats: basketbola izlase, RFS, Briedis un derības
Foto: Ekrānšāviņš

Portāla ''Sportacentrs.com'' raidījumā ''Ārpus kadra'' gada nogalē portāla redakcija atskatījās uz 2022. gadu, analizējot gan gada sasniegumus, vilšanās un daudz ko citu, kas 2022. gadā noticis sporta dzīvē.

Portāla ''Sportacentrs.com'' raidījumā ''Ārpus kadra'' žurnālisti Jānis Celmiņš, Rolands Eliņš un Toms Mālmeisters atskatījās uz 2022. gadu, izveidojot notikumu apskatu tādās nominācijās, kā, piemēram, ''gada virsraksts'', ''gada citāts'', ''gada biļete'', ''gada notikums'', ''gada aplauziens'', ''gada skaistums'', ''gada brigāde'', ''gada trādirīdis'', ''gada āmuriņš'', ''gada šāviens garām'' un ''gada tīģeris''.

Vairākās nominācijas pieminēta tika Latvijas vīriešu basketbola izlase, kas 2022. gadā pirmo reizi kvalificējās Pasaules kausa izcīņai, kas nākamā gada vasaras beigās gaidāma Japānā, Filipīnās un Indonēzijā. Vīriešu izlases mājas spēles gada laikā pulcēja pilnas ''Arēnas Rīga'' tribīnes, bet jaunieceltais treneris Luka Banki ātri atrada kopsaucēju ar Latvijas izlases spēlētājiem, spējot tos motivēt sasniegt augstus mērķus dažādos virknējumos.

Aizmirsta netika arī Virslīgas komandas RFS kvalificēšanās UEFA Eiropas Konferences līgai, rudenī uz Rīgu atvedot tādas Eiropā zināmas komandas kā ''Fiorentina'', ''Basaksehir'' un ''Hearts''. Divos no mačiem Viktora Moroza vadītā komanda izcīnīja punktus, kopumā spēlējot cienīgi. Futbola sakarā karsts temats ir jauna stadiona būvniecība un šeit Jānim Celmiņam bija sava prognoze, kad tāds varētu tikt uzbūvēts.

Pludmales volejbola laukumos daudz skaistu brīžu piedzīvoja Tīna Graudiņa kopā ar Anastasiju Samoilovu, otro reizi karjerā izcīnot Eiropas čempiones titulu, kā arī citos elites turnīros ieņemot augstas vietas. Tenisā atsevišķos turnīros augstā līmenī spēlēja Aļona Ostapenko, bet 3x3 komanda ''Riga'' 2022. gada otrajā pusē izcīnīja rekorda cienīgās 27 uzvaras pēc kārtas.

Viļņveidīgajā 2022. gadā bija arī vilšanās pilni brīži. Pekinas olimpiskajās spēlēs daudzu gaidas bija lielākas par vienu izcīnītu medaļu. Ne to augstāko rezultātu sasniedza brāļi Šici, kuri vēlāk paziņoja par karjeras beigām, to pašu pēc neizcīnītās medaļas darot Martinam Dukuram. Augstākos mērķus nesasniedza hokeja izlases, kas ne tajā augstākajā līmenī spēlēja arī 2022. gada pasaules čempionātā.

Neiztika arī bez notikumiem, kuri raisīja lielas diskusiju vētras. Vasarā Miks Indrašis it kā parakstīja līgumu ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Maskavas ''Spartak'', vēlāk gan tai nepievienojoties. To gan paveica divi citi Latvijas hokejisti - Jānis Kalniņš un Nikolajs Jelisejevs. Visa 2022. gada laikā kritienu pa kalnu lejup piedzīvoja bokseris Mairis Briedis, kurš gada nogalē cenšas izpelnīties Īlona Maska, Zlatana Ibrahīmoviča un citu pasaules zvaigžņu uzmanību. Vai viņš savu pēdējo boksa cīņu ir jau aizvadījis?

Ar 2022. gada apskatu, kurā plašas diskusijas dažādos jautājumos raisījās portāla ''Sportacentrs.com'' žurnālistiem, skaties ŠEIT.