Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Bendika un orientierists Neimanis uzvar ''Latvia Trailrace'' kopvērtējumā, Bricis piektais

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Bendika un orientierists Neimanis uzvar ''Latvia Trailrace'' kopvērtējumā, Bricis piektais
Foto: Latvia Trailrace.

Ikgadējās “Latvia Trailrace” taku skriešanas sacensībās, kas pirmo reizi notika divu dienu garumā un kas bija arī Latvijas kausa pirmais posms, trīs startu kopsummā uzvaras svinēja Eiropas čempione biatlonā Baiba Bendika un orientierists Kārlis Neimanis.

Pagājušajā nedēļas nogalē Daibē, kas atrodas starp Cēsīm un Valmieru, norisinājās tradicionālās taku skriešanas sacensības “Latvia trailrace”, taču šoreiz šīs interesantās un pārbaudījumu pilnās taku skriešanas sacensības bija divu dienu garumā, kam tādam Latvijā notiekot pirmo reizi. Kopā tika vērtēti trīs distanču rezultāti, taču dalībniekiem bija iespēja startēt arī atsevišķās distancēs, proti, vienā vai divās, necīnoties par kopvērtējumu. Šīs sacensības, ko rīko “Latvia trailrace” un biedrība "Ieskrien mežā", ir īpašas ar to, ka daudzas trases takas ir speciāli veidotas iepriekš necaurstaigājamās vietās. Dalībnieki skrēja pa mežiem, pļavām, grants ceļiem, kā arī purviem un grāvjiem, pieveicot arī vairākus kalniņus. Trases bija prasīgas, taču dalībnieki bija gandarīti ar piedzīvoto, tā kā “jākož pirkstos” būs tiem, kas nobijās vai atteicās, paklausot pārspīlētajiem stāstiem par 2020.gadu.

Pirmajā dienā bija divi starti, vispirms veicot 10km, bet vakarpusē mērojot 8,5km. Vēl viena jauna specifika, kas tika ieviesta, bija tas, ka otrajā dienā noslēdzošais trešais starts 22km distancē notika pēc iedzīšanas formāta, proti, pēc pirmajā dienā uzrādītajiem rezultātiem. Tādējādi kopumā dalībnieki veica maratona distancei atbilstošu attālumu. Organizatori un sacensību atbalstītāji, tajā skaitā Cēsu pašvaldība, bija parūpējušies par naudas balvām pirmajam trijniekam kopvērtējumā, uzvarētāji nopelnot 350 euro, bet pirmajam trijniekam katrā distancē atsevišķi vīriešiem un sievietēm nopelnot dāvanu kartes no “Scott”. Lai arī dalībnieku skaits nebija kupls, tomēr viņu vidū netrūka augsta līmeņa sportistu, no kuriem titulētākie bija olimpieši biatlonā Ilmārs Bricis un Baiba Bendika.

Pasaules čempionātos un kausa posmos desmitniekā tikusī Bendika apliecināja galvenās favorītes statusu un izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Viņa pēc pirmās dienas bija iekrājusi septiņu ar pusi minūšu pārsvaru, ko svētdien 22km iedzīšanā vēl palielināja. Otro vietu ieguva Latvijas jauniešu čempionāta medaļniece un Eiropas jauniešu čempionāta dalībniece orientēšanās sportā Leonarda Baltiņa, bet trijnieku noslēdza Latvijas čempionātu medaļniece triatlonā un “Stirnu bukā” trijniekā tiekošā Marta Luīze Pētersone. Visās distancēs un kopvērtējumā trijnieks sievietēm bija nemainīgs. Ceturtā finišēja 2019.gada bronzas medaļas ieguvēja Latvijas čempionātā maratonā Līga Rusiņa, piekto vietu ieņēma 2015.gada Brazīlijas džungļu 254km ultramaratona distances uzvarētāja Alma Vītola, bet sešinieku noslēdza Dārta Otomere.

Vīriešiem cīņa par uzvaru un godalgoto vietu sadali norisinājās daudz spraigāk un interesantāk. Pirmajā dienā abos startos ātrākais bija Latvijas čempions jauniešiem un junioriem un kausa posma uzvarētājs pieaugušajiem orientēšanās sportā Matīss Saulīte, kurš arī iedzīšanu uzsāka līderpozīcijās. Taču Eiropas jauniešu čempionātu dalībnieks trases vidū nepamanīja zīmi un noskrēja lieku puskilometru, tādējādi palaižot garām 40 sekundes vēlāk startējušo orientieristu Kārli Neimani, kurš tad arī noturējās līderpozīcijās līdz pat beigām. Saulītem līdz ar to nācās samierināties ar otro vietu, bet pēc ziemas un vasaras sporta veida meistara Andra Robalda izstāšanās potītes pamežģīšanas dēļ uz trešo vietu pakāpās “Bada spēles” uzvarētājs Artūrs Kārkliņš.

Vislielāko kāpumu otrajā dienā veica skrējiena Rīga-Valmiera 2018.gada uzvarētājs un daudzu ultramaratonu dalībnieks Konstantīns Biktimirovs, kurš no desmitās vietas pakāpās uz ceturto. Piekto vietu ieņēma pasaules čempionātu medaļnieks biatlonā Ilmārs Bricis kurš bija labākais veterānu grupā, bet sešinieku noslēdza jauniešu grupu medaļnieks orientēšanās sportā un sacensību rīkotājs Edijs Dzalbs, kurš pirmo reizi sacensībās veica paša veidotās trases. Aiz sešinieka vairāk 50 dalībnieku konkurencē ierindojās orientierists Rubens Šulcs un daudzsološais Kristofers Kanenbergs.

Bendika un Neimanis kā uzvarētāji ieguva tiesības pārstāvēt Latviju 2023.gada kalnu un taku skriešanas pasaules čempionātā (PČ) 40 km distancē.

  -6 [+] [-]

, 2022-05-30 20:46, pirms 2 mēnešiem
Nez, Bendika izmantos iespēju nākamgad skriet PČ takās?

  -2 [+] [-]

, 2022-05-30 21:41, pirms 2 mēnešiem
Bricis tomēr ielika Baibai kloķi, apsteidza par 5,5 minūtēm. 🙂 Izteikšu minējumu, ka Bricis šajā skrējienā būtu apsteidzis visus aktīvos Latvijas biatlonistus (izņemot Rastorgujevu).

Kāpēc tik maz dalībnieku? Tikai 43 veica pilnu distanci.

  -7 [+] [-]

, 2022-05-30 22:11, pirms 2 mēnešiem
damokla_zobens_22 rakstīja: Bricis tomēr ielika Baibai kloķi, apsteidza par 5,5 minūtēm. 🙂 Izteikšu minējumu, ka Bricis šajā skrējienā būtu apsteidzis visus aktīvos Latvijas biatlonistus (izņemot Rastorgujevu).

Kāpēc tik maz dalībnieku? Tikai 43 veica pilnu distanci.
diezgan grūts un specifisks formāts. Domāju, ka Latvijas skriešanas publika vēl nav pie šādiem pieradināta. Šis ir "divdiennieks", parasti mačos noskrien un brauc mājās. Šķiet, ļoti masveidīgs nepaliks, bet populārāks noteikti, ja labi iepakos ideju.

  +1 [+] [-]

, 2022-05-30 22:57, pirms 2 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Nez, Bendika izmantos iespēju nākamgad skriet PČ takās?
Domāju, ka viņai tas nav aktuāli. Labi, ka šādi sportisti piedalās taku skriešanā Latvia trailrace. Bet dalībnieku tiešām maz...

     [+] [-]

, 2022-05-30 23:14, pirms 2 mēnešiem
jazepsL rakstīja: Domāju, ka viņai tas nav aktuāli. Labi, ka šādi sportisti piedalās taku skriešanā Latvia trailrace. Bet dalībnieku tiešām maz...
man arī šķiet, ka nav, bet dažreiz jau sportistiem patīk izmēģināt spēkus citos veidos.