Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

LOK Atlētu komisijā strādās Pļaviņš, Vaičule, Akmens, Grigorjeva, Skujiņš, Baško un Silovs

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

LOK Atlētu komisijā strādās Pļaviņš, Vaičule, Akmens, Grigorjeva, Skujiņš, Baško un Silovs
Gunta Baško, Gunta Vaičule, Roberts Akmens, Anastasija Grigorjeva. Foto: olimpiade.lv

Rīgā šodien risinājās pirmais Latvijas atlētu forums, ko organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un kas kopā pulcēja atlētus, nozares pārstāvjus un ekspertus. Tika ievēlēts arī jaunais Atlētu komisijas sastāvs.

Pēc diskusiju noslēgšanās notika LOK Atlētu komisijas vēlēšanas, kur uz septiņām vietām pretendēja 33 atlēti no dažādiem sporta veidiem (saraksts ir raksta beigās).

Jaunā LOK Atlētu komisija, kas darbosies līdz 2026. gadam: Gunta Vaičule (vieglatlētika), Anastasija Grigorjeva (cīņas sports), Gunta Baško (basketbols), Toms Skujiņš (riteņbraukšana), Roberts Akmens (smaiļošana), Mārtiņš Pļaviņš (pludmales volejbols), Haralds Silovs (ātrslidošana).

Atlētu foruma mērķis bija diskutēt par dažādiem aspektiem, kas jāņem vērā profesionālā sportista karjeras attīstībā, tādējādi aktualizējot nozares problēmas un veicinot atlētu kopienas veidošanos. Atlētu forumā kopā ar jomas profesionāļiem un pieredzējušiem sportistiem tika apskatīti galvenie jautājumi, kas palīdz ne tika veidot veiksmīgu sportisko karjeru, bet arī uzlabo katra dzīves kvalitāti.

Pirmajā diskusijā “Vai ar sportu pietiks dzīvei?” tika mēģināts atbildēt uz jautājumiem: kā vislabāk izmantot savu sportisko kapitālu, kā stratēģiski virzīt savu karjeru, raugoties ilgtermiņā, kā visefektīvāk menedžēt savus panākumus, lai gūtu finansiālus panākumus. Ir virkne lēmumu, par kuriem profesionāliem sportistiem ir svarīgi aizdomāties jau šodien, lai vairotu savu nākotnes dzīves labklājību. Šajā diskusijā ar savu pieredzi dalījās olimpisko čempionu treneris Raimonds Feldmanis, vieglatlēts Jānis Leitis, basketboliste Gunta Baško un Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis.

Otrā diskusija bija veltītā psiholoģiskās sagatavotības tēmai: “Kurš stiprāks - Antiņš vai Lāčplēsis?" Sportiskie panākumi nav atkarīgi tikai no fiziskās izturības un ikdienas treniņu slodzes. Lielā mērā sportista panākumu ceļu veido vēl virkne citu faktoru - sākot no mentālās sagatavotības, ikdienas ieradumiem un beidzot ar sporta mentoriem, kas var celt individuālos panākumus ilgtermiņā. Šajā paneļa diskusijā tika noskaidrots, kā visefektīvāk veidot savu panākumu formulu. Tur piedalījās arī Latvijas Olimpiskās vienības sporta psiholoģe Lāsma Liepiņa, Ukrainas basketbola valsts vienības treneris Ainars Bagatskis un vieglatlēte Līna Mūze.

Ikviena profesionāla sportista vārds vienlaicīgi ir arī zīmols, kas pārstāv savas vērtības. Komunikācija ar medijiem, sava tēla uzturēšana un vēstījumi auditorijai mūsdienu sporta pasaulē ieņem aizvien lielāku lomu. Vērojot pasaules izcilākos sportistus un to, kā viņiem veicas uz publiskās skatuves, varam mācīties, lai izmantotu veiksmīgas taktikas, bet neatkārtotu tipiskas kļūdas. Šie jautājumi tika apspriesti trešajā diskusiju panelī ''Sportists kā zīmols'', kurā iesaistījās sporta organizāciju konsultants un sportistu menedžeris Raimonds Zeps, sporta fotogrāfs Mikus Kļaviņš un atlētu mentors Pauls Pujāts.

Forumā piedalījās arī LOK prezidents Žoržs Tikmers un Atlētu komisijas līdzšinējā vadītāja Gunta Vaičule.

33 kandidāti uz Atlētu komisijas septiņām vietām
Artūrs Akmens (badmintons)
Roberts Akmens (smaiļošana)
Kendija Aparjode (kamaniņu sports)
Gunta Baško (basketbols)
Dairis Bertāns (basketbols)
Renārs Birkentāls (biatlons)
Baiba Bogdanova (galda teniss)
Liene Bondare (kalnu slēpošana)
Aļona Fokina (peldēšana)
Patriks Gailums (vieglatlētika)
Anastasija Grigorjeva (cīņas sports)
Daniels Kogans (galda teniss)
Estere Paula Kumpiņa (burāšana)
Oskars Ķibermanis (bobslejs)
Artūrs Liepa (triatlons)
Kristiāna Maskava (triatlons)
Armands Mežinskis (svarcelšana)
Ričards Plāte (vingrošana)
Roberts Plūme (kamaniņu sports)
Mārtiņš Pļaviņš (pludmales volejbols)
Matvejs Prokudins (bokss)
Agate Rašmane (šaušana)
Beatrise Rozentāle (bokss)
Annija Sabule (biatlons)
Anastasija Samoilova (pludmales volejbols)
Haralds Silovs (ātrslidošana)
Toms Skujiņš (riteņbraukšana)
Lauris Strautmanis (šaušana)
Anete Šteinberga (basketbols)
Pāvels Švecovs (modernā pieccīņa)
Endija Lāsma Tērauda (skeletons)
Gunta Vaičule (vieglatlētika)
Raimo Vīgants (slēpošana)

Izmantotie resursi:
LOK komunikācijas dienesta vadītāja Dace Gulbe / olimpiade.lv