Noslēgušās pirmās "Red Bull Gravity Challenge" sacensībās
Ar panākumiem un ievērojamu studentu uzmanību un atbalstu noslēgušās pirmās "Red Bull Gravity Challenge" sacensības Latvijā, kas 27. septembra pēcpusdienā norisinājās Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Jelgavā.
Tajās ar maksimālo punktu skaitu uzvarējusi studentu komanda "Cālīši", kuras sastāvā startēja Ivars Bahmanis, Andris Mašlakovs un Jānis Aizups.
Pirmajās "Red Bull Gravity Challenge" sacensībās Latvijā uz starta stājās divdesmit piecas studentu komandas, kuras demonstrēja savu izdomu un fantāziju. Visas studentu komandas bija izstrādājušas dažādas sarežģītības pakāpes risinājumus Ņūtona vispasaules gravitācijas likuma apiešanai – vienkāršākajos risinājumos olas tika aprīkotas ar izpletņiem no iepirkumu maisiņiem, bet sarežģītākie izcēlās ar dažādām konstrukcijām trieciena spēka slāpēšanai un konstrukcijām olas izripināšanai no lidojošās ierīces uz zemes. Sarežģītāko lidojošo iekārtu vidū bija redzamas gan lelles, gan lidojošas kapsulas, gan svešām civilizācijām raksturīgi lidaparāti.
Diemžēl gravitācija ir nepielūdzama un ar to sastapās neviena vien komanda, jo tikai dažām komandām izdevās apsteigt reiz sera Īzaka Ņūtona atklāto zemes pievilkšanas spēku un nogādāt olu līdz zemei nesaplīsušu. Sacensību laikā "Red Bull Gravity Challenge" žūrija secināja, ka vislielāko problēmu komandām sagādāja rast risinājumu tam, lai ola pieskaras zemei, bet tajā pašā laikā nesaplīst. Vairākas komandas šo uzdevumu nebija izpildījušas, tādēļ tās nesaņēma maksimālo iespējamo punktu skaitu. Savukārt citām komandām neveicās un olas līdz ar pieskaršanos zemei saplīsa.
Par pirmo Latvijas "Red Bull Gravity Challenge" sacensību uzvarētājiem kļuva Ivara Bahmaņa, Andra Mašlakova un Jāņa Aizupa komanda "Cālīši". Šīs komandas stilizētā buļļa lelle, kas bija veidota no miskastes maisiem un baloniem, piezemējās ļoti maigi un apgāžoties izripināja vistas olu uz zemes. Šī bija vienīgā komanda, kas ne tikai spēja pārvarēt gravitāciju, bet arī panāca to, ka ola pieskaras zemei un nesaplīst. Tādejādi, ņemot vērā gan vizuālo, gan tehnisko risinājumu, sacensību žūrija piešķīra maksimālo punktu skaitu – 18 punktus. Šī komanda saņēma sacensību galveno balvu - tandēma izpletņlēkšanu no "Latvian Freefly Pepper team".
Otro vietu šajās sacensībās izcīnīja komanda "Lidojošā Slodze", kuras sastāvā startēja Gatis Učs, Valdis Kleinbergs un Mareks Kairišs. Šī komanda bija izstrādājusi stilizētu vistas lelli, kurā bija ļoti sarežģīta konstrukcija olas izripināšanai. Diemžēl šī konstrukcija pat ar īpaši izveidoto muzikālo pavadījumu komandu pievīla un ola palika "neizdēta", bet vesela. Par lielisko vizuālo risinājumu un sarežģīto tehnisko ieceri, komanda saņēma 15 punktus un otrās vietas balvu - komandas lidojumu "Aerodium".
Trešo vietu uz pārsteiguma balvu no "Red Bull" ar četrpadsmit punktiem izcīnīja Gata Vidiņa, Lāsmas Straustiņas un Olivera Linšena komanda "Studenti". Šī komanda bija radījusi apgrieztu piramīdu ar izpletni, kas piezemējās ļoti lēnām, bet neizripināja olu uz zemes.
Kompānija "Red Bull" pateicas visiem pirmo Latvijas "Red Bull Gravity Challenge" sacensību dalībniekiem un līdzjutējiem, un aicina visu augstskolu studentus un mācību spēkus pieteikties šīs sezonas otrajām sacensībām, kas norisināsies 4. oktobrī pulksten 15:00 Ķīpsalā pie Rīgas Tehniskās universitātes.
[+] [-]
nu ko RTU - gatavojaties
citādu LLU mehi sasitīs jūs savā laukumā(vismaz tāda doma ir)
P.S protams tur jau būs pavisam citas idejas