Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Aizvadīts ikgadējais Latvijas Skolu orientēšanās kauss

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Aizvadīts ikgadējais Latvijas Skolu orientēšanās kauss
Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Jau septīto reizi Mežaparka Lielajā pļavā norisinājās Latvijas Skolu orientēšanās kauss, kurā piedalījās skolēni no skolām visā Latvijā, noskaidrojot labākos skolēnus katrā dalībnieku grupā un labāko skolas komandu – Latvijas Skolu kausa ieguvēju.

Sacensības tika rīkotas ar mērķi veicināt orientēšanās sporta attīstību Latvijas vispārizglītojošās mācību iestādēs un iesaistīt jaunatni orientēšanās sporta apguvē. No katras skolas komandā startēja vismaz trīs skolēni, un katru skolu drīkstēja pārstāvēt neierobežots skaits šīs skolas skolēnu, kā arī beigās par “daudzskaitlīgāko” skolu jeb skolu, no kuras startēja visvairāk dalībnieku, tika atzīts Rīgas Franču licejs.

Latvijas Skolu orientēšanās kausā dalībnieki vispirms startēja kvalifikācijas skrējienā, no kura labākie tika uz pusfinālu, bet beigās paši labākie sacentās finālā. Dalībnieku vidū bija gan orientēšanās entuziasti, gan arī Latvijas čempionātu medaļnieki un Eiropas čempionātos startējušie.

Skolu kopvērtējumā līderos ierindojās: Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, iegūstot 1. vietu ar 2950 punktiem, 2.vieta Rīgas Centra humanitārajai vidusskolai ar 2846 punktiem, bet godalgoto trijnieku noslēdza Ikšķiles vidusskola, iegūstot 3. vietu ar 2824 punktiem. Labākā skola saņēma bezmaksas orientēšanās dienu un “daudzskaitlīgākā” skola - sporta kreklus no uzņēmuma “Mintprint”.

Informāciju palīdzēja sagatavot
Matīss Ratnieks
Sacensību galvenais tiesnesis