Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Šovakar "Sporta tarkšķī" par olimpisko spēļu un medaļu vērtību Latvijā

Rolands Eliņš

Portāls Sportacentrs.com šovakar turpinās savu jaunu projektu „Sporta tarkšķis”, piedāvājot otro sporta teksta tiešsaistes čatu, kurā iespēja iesaistīties ir visiem portāla apmeklētājiem. Sākums paredzēts 21:00 vakarā, un šovakar čatā tiks apspriesta olimpisko spēļu tēma – cik vērtīgs patiesībā ir olimpiskais zelts un cik ļoti Latvijas sportam uz to būtu jātiecas?

Pēc neatkarības atjaunošanas Latvija bijusi pārstāvēta visās olimpiskajās spēlēs. Vasaras spēlēs Latviju katrā reizē pārstāvējusi delegācija, kura bijusi 32-47 sportistu lielumā, kamēr ziemas olimpiskajās spēlēs mūsu delegācija bijusi gan lielāka (57 sportisti), gan mazāka (23 sportisti). Pēc neatkarības atgūšanas kopumā Latvija piedalījusies 15 olimpiskajās spēlēs, tajās iegūstot 25 olimpiskās medaļas, no tām četras zelta.

Minēto 15 olimpisko spēļu laikā (kopš 1992. gada) kopumā tika sadalīts 2651 medaļu komplekts. Diskutējot par olimpisko medaļu vērtību, jāņem vērā, cik daudz cēlmetālu tiek sadalīts olimpiskajās spēlēs. 15 OS laikā Latvija ir izcīnījusi 0.3% no pieejamā medaļu klāsta un 0.15% no pieejamā zelta medaļu klāsta.

Olimpiskās spēles ir milzīga mēroga sporta pasākums un daudzu sportistu sapnis. Taču vietā ir jautājums, vai olimpiskās spēles laika gaitā nav piekāpušās lielajām profesionālajām līgām un sacensībām, kas notiek krietni biežāk nekā reizi divos gados? Vai olimpisko medaļu skaits vai neesamība ir arguments, ko patiešām var izmantot, lai raksturotu valsts sporta stāvokli?

Latvijas Olimpiskās komitejas 2019. gada budžets bija 5.7 miljonu eiro apmērā, no tiem 1.8 miljoni bija paredzēti tieši OS sagatavošanās programmām. Uz lielā sporta fona tā nav milzīga nauda, galu galā, arī LFF gada budžets ir lielāks. Kā varētu izskatīties Latvijas sports, ja tajā nebūtu iekļautie olimpiskie plāni? Vai tas nebūtu solis virzībā uz prioritāro sporta veidu noteikšanu un ievērošanu? Tas viss pieder pie salīdzinoši nereāliem scenārijiem, taču – kā būtu, ja Latvijā „aizmirstu” par olimpiskajām spēlēm? Jāuzsver, ka vārds "aizmiršana" gan šeit domāts konkrēti nākotnes formā.

Par Sporta tarkšķi un tā formātu

"Sporta tarkšķis" ir diskusija par sportu, kurā aicinām tiešā veidā iesaistīties arī portāla apmeklētājus. Diskusija tiek veidota teksta formātā, reizē atceroties laikus, kad Sportacentrs.com vēl bija eSports.lv. Mūsu portāls jau piedāvā podkāstu "Ārpus Kadra", kas regulāri audio un video formātā piedāvā sporta cilvēku sarunas par aktuālo šajā nozarē, savukārt "Sporta tarkšķis" līdzīgu principu piedāvās teksta formātā, katram vakaram izvirzot savu jautājumu.

"Sporta tarkšķa" ideja nav ierobežota, un portāla apmeklētāji tiek aicināti piedāvāt savus jautājumus, komentārus, piebildes vai precizējumus čata lodziņā. Ieraksts gan sākotnēji būs redzams tikai diskusijas vadītājiem, kuri izvēlēsies, kurus ierakstus un jautājumus publicēt. Attiecīgi aicinām izvairīties no spama, rupjībām un cita veida apvainojumiem - tie apstiprināti netiks, tāpat kā ieraksti un jautājumi par citām tēmām. Tas tādēļ, lai kopīgi uzturētu diskusiju nosacīti vienā virzienā.

Lai gan tehniski iespējams iesūtīt savus ierakstus un jautājumus būs arī pirms sākuma, publiskais tiešsaistes čats tiks sākts 21:00.

Ja kāds sporta sabiedrības pārstāvis vēlas apstiprināt dalību Sporta tarkšķī ar savu īsto vārdu, aicinām painformēt Sportacentrs.com pārstāvjus vai nu privāti, vai uz epastu info@sportacentrs.com, vai uz portāla Facebook.com Messenger".

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 322 komentāri

  -2 [+] [-]

, 2020-04-27 11:11, pirms gada
mierīgi varam aizmirst...

tā vietā visa Latvija,visa pasaule skatīsimies piem. PČ bobsleju un skeletonu katru gadu

  +1 [+] [-]

, 2020-04-27 12:11, pirms gada
Dukuru faniem šovakar būs darbiņš.

     [+] [-]

, 2020-04-27 12:21, pirms gada
Ko tur daudz darboties, ja tāpat skaidrs, ka rene, vienīgā no ziemas sporta veidiem,bija, ir un būs ar perspektīvu uz OS medaļām.

  -1 [+] [-]

, 2020-04-27 12:25, pirms gada
Mums nav jādabū OS medaļas par katru cenu. Lai lielās valstis mērās ar izcīnītajām medaļām. Latvijā jānosaka prioritārie sporta veidi, balstoties uz infrastruktūru, tradīcijām un līdzšinējiem panākumiem, un tie arī vairāk jāatbalsta. Protams, ka renes sporta veidiem jābūt un tie arī būs starp šiem prioritārajiem.

  -1 [+] [-]

, 2020-04-27 12:33, pirms gada
otins rakstīja: Mums nav jādabū OS medaļas par katru cenu. Lai lielās valstis mērās ar izcīnītajām medaļām. Latvijā jānosaka prioritārie sporta veidi, balstoties uz infrastruktūru, tradīcijām un līdzšinējiem panākumiem, un tie arī vairāk jāatbalsta. Protams, ka renes sporta veidiem jābūt un tie arī būs starp šiem prioritārajiem.
Par prioritāro sporta veidu noteikšanu piekrītu, bet par to ka mums nav jācīnās par medaļām nepiekrītu, jo OS jēga ir tajā, ka sportisti cīnās par medaļām, un nevis brauc tikai piedalīties.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-27 12:46, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Ko tur daudz darboties, ja tāpat skaidrs, ka rene, vienīgā no ziemas sporta veidiem,bija, ir un būs ar perspektīvu uz OS medaļām.
Gribu cerēt, ka savas dzīves laikā piedzīvošu kādu ne-renes medaļu ziemas OS.

  -1 [+] [-]

, 2020-04-27 12:49, pirms gada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Gribu cerēt, ka savas dzīves laikā piedzīvošu kādu ne-renes medaļu ziemas OS.
Cerēt jau mēs varam, bet šobrīd neredzu nevienu, kurš, izņemot renistus, var šo cerību attaisnot.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-27 12:50, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Cerēt jau mēs varam, bet šobrīd neredzu nevienu, kurš, izņemot renistus, var šo cerību attaisnot.
Labi ir tas, ka mēs nevaram zināt, kas būs tālākā nākotnē.

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:05, pirms gada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Labi ir tas, ka mēs nevaram zināt, kas būs tālākā nākotnē.
Protams!
Tomēr nekas no gaisa jau arī tāpat nenokrīt. Sportisti ar perspektīvu uz augstiem panākumiem iezīmējas krietni pirms tām pašām OS.
Kurš mums tāds varētu būt uz kura panākumiem nākotnē mēs varam cerēt ?

  +1 [+] [-]

, 2020-04-27 13:06, pirms gada
ice F-1 rakstīja: mierīgi varam aizmirst...

tā vietā visa Latvija,visa pasaule skatīsimies piem. PČ bobsleju un skeletonu katru gadu
Visa pasaule? Pat visām ziemas sportu valstīm bobs, skeletons un kamanas nav topā, kur nu visai pasaulei

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:08, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Protams!
Tomēr nekas no gaisa jau arī tāpat nenokrīt. Sportisti ar perspektīvu uz augstiem panākumiem iezīmējas krietni pirms tām pašām OS.
Kurš mums tāds varētu būt uz kura panākumiem nākotnē mēs varam cerēt uz augstiem panākumiem?
Es jau saku, ka šobrīd tādus neredzu, bet tas nenozīmē, ka tāpat būs pēc 10 vai 20 gadiem.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-27 13:10, pirms gada
piters_kvils_5491377 rakstīja: Visa pasaule? Pat visām ziemas sportu valstīm bobs, skeletons un kamanas nav topā, kur nu visai pasaulei
Novēģija var valstu medaļu ieskaiti vinnēt bez nekādas renes palīdzības.

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:10, pirms gada
piters_kvils_5491377 rakstīja: Visa pasaule? Pat visām ziemas sportu valstīm bobs, skeletons un kamanas nav topā, kur nu visai pasaulei
Ņemot vērā, ka visā pasaulē ziemas klasiskā izpratnē kļūst arvien siltākas, tad ziemas sporta veidu topu transformācija nav nemaz tik neiespējama jau pārskatāmā nākotnē.

  +2 [+] [-]

, 2020-04-27 13:11, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Protams!
Tomēr nekas no gaisa jau arī tāpat nenokrīt. Sportisti ar perspektīvu uz augstiem panākumiem iezīmējas krietni pirms tām pašām OS.
Kurš mums tāds varētu būt uz kura panākumiem nākotnē mēs varam cerēt ?
Vienmēr, pastāv arī izšaušanas variants - praktiski katrā lielajā sporta pasākumā - OS, PČ ir pa kādam negaidītam medaļas ieguvējam, kāpēc, lai 1x tas nebūtu arī no Latvijas?

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:12, pirms gada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Novēģija var valstu medaļu ieskaitu vinnēt bez nekādas renes palīdzības.
Tikai tu runā šobrīd par kaut ko citu. Mūsu renes superfans, saka, ka mierīgi var iztikt bez OS,visa pasaule skatīsies boba un skeleta PČ es atbildu, lai nesapņo, jo pat ziemas sporta valstīs ne tuvu ne visur topā ir rene, kur nu pasaulē. Kāds šeit sakars ar Norvēģiem un ziemas OS medaļām?

  -1 [+] [-]

, 2020-04-27 13:14, pirms gada
piters_kvils_5491377 rakstīja: Tikai tu runā šobrīd par kaut ko citu. Mūsu renes superfans, saka, ka mierīgi var iztikt bez OS,visa pasaule skatīsies boba un skeleta PČ es atbildu, lai nesapņo, jo pat ziemas sporta valstīs ne tuvu ne visur topā ir rene, kur nu pasaulē. Kāds šeit sakars ar Norvēģiem un ziemas OS medaļām?
Nemeklē visur sakaru.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-27 13:15, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Ņemot vērā, ka visā pasaulē ziemas klasiskā izpratnē kļūst arvien siltākas, tad ziemas sporta veidu topu transformācija nav nemaz tik neiespējama jau pārskatāmā nākotnē.
Pēdējos gados biežāk šķiet, ka rene zaudē popularitāti, jo no ziemas sportu lielvalstīm - Šveice, Itālija, Kanāda paliek retāk talanti. Tagad arī skeletonā pakāpeniski parādās vairāk vācu talantu, klāt nākusi Koreja. Nekas neliecina, ka uz skatuves strauji atgriezties taisītos Norvēģija. Tā, kā diez vai tuvākajā laikā rene izies saulītē. Uzpūst sniegu kalnam nav stipri grūtāk, kā uzsaldēt trasi.

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:15, pirms gada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Es jau saku, ka šobrīd tādus neredzu, bet tas nenozīmē, ka tāpat būs pēc 10 vai 20 gadiem.
Iespējams ir viss, bet.............tās maigās Latvijas ziemas liek aizdomāties par ziemas sporta veidu attīstību LV.

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:16, pirms gada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Dukuru faniem šovakar būs darbiņš.
jūs jau tieši esat tie lielākie fani ar Bimbi priekšgalā,kas notur virs ūdens visus šitos 'sīksportus
tak sekojiet tikai tiem klasiskajiem PRO sportiem OS, tad ātri vien izpederēs visus minorsportus no OS,jo nebūs auditorijas.

tak reiz sākat rīkoties visi pasaules bimbji-google trendisti

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:17, pirms gada
piters_kvils_5491377 rakstīja: Tikai tu runā šobrīd par kaut ko citu. Mūsu renes superfans, saka, ka mierīgi var iztikt bez OS,visa pasaule skatīsies boba un skeleta PČ es atbildu, lai nesapņo, jo pat ziemas sporta valstīs ne tuvu ne visur topā ir rene, kur nu pasaulē. Kāds šeit sakars ar Norvēģiem un ziemas OS medaļām?
bet ziemas OS rene ir viens no skatītākajiem veidiem

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:18, pirms gada
piters_kvils_5491377 rakstīja: Vienmēr, pastāv arī izšaušanas variants - praktiski katrā lielajā sporta pasākumā - OS, PČ ir pa kādam negaidītam medaļas ieguvējam, kāpēc, lai 1x tas nebūtu arī no Latvijas?
Tādi brīnumi kā Vihrova uzvara 2000.gada vasaras OS notiek ļoti reti. Tuvākajās ziemas OS bez renes sportiem tā varbūt varētu izšaut daiļslidotājs Vasiļjevs, vairāk es nevienu neredzu pjedestāla tuvumā.

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:19, pirms gada
piters_kvils_5491377 rakstīja: Vienmēr, pastāv arī izšaušanas variants - praktiski katrā lielajā sporta pasākumā - OS, PČ ir pa kādam negaidītam medaļas ieguvējam, kāpēc, lai 1x tas nebūtu arī no Latvijas?
Varbūt Tev ir arī kāds piemērs, kad kāds mazpazīstams sportists tā pēkšņi paņēma medaļu?
Tā izšaušana notiek gana loģiski izskaidrojama, un no gaisa nekas tāpat nenokrīt.

  -1 [+] [-]

, 2020-04-27 13:20, pirms gada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Dukuru faniem šovakar būs darbiņš.
Pierādīt āmurgalvām pašsaprotamas lietas ir bezjēdzīga laika tērēšana, es ar to netaisos nodarboties.

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:23, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Varbūt Tev ir arī kāds piemērs, kad kāds mazpazīstams sportists tā pēkšņi paņēma medaļu?
Tā izšaušana notiek gana loģiski izskaidrojama, un no gaisa nekas tāpat nenokrīt.
2018.g. OS liela sensācija bija snovbordistes Ledeckas zelts kalnu slēpošanas supergigantā.

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:26, pirms gada
piters_kvils_5491377 rakstīja: Pēdējos gados biežāk šķiet, ka rene zaudē popularitāti, jo no ziemas sportu lielvalstīm - Šveice, Itālija, Kanāda paliek retāk talanti. Tagad arī skeletonā pakāpeniski parādās vairāk vācu talantu, klāt nākusi Koreja. Nekas neliecina, ka uz skatuves strauji atgriezties taisītos Norvēģija. Tā, kā diez vai tuvākajā laikā rene izies saulītē. Uzpūst sniegu kalnam nav stipri grūtāk, kā uzsaldēt trasi.
Es nekur nerakstīju, ka viss notiks absolūtos rādītājos, jo visur un vienmēr būs kādi izņēmumi.
Tu kļūdies, ja domā, ka uzpūst mākslīgo sniegu ir ļoti vienkārši. Ja gaisa temperatūra ir plusos, tad viņš ātri vien pārvēršas putrā, kura nav domāta slēpošanai.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-27 13:27, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Par prioritāro sporta veidu noteikšanu piekrītu, bet par to ka mums nav jācīnās par medaļām nepiekrītu, jo OS jēga ir tajā, ka sportisti cīnās par medaļām, un nevis brauc tikai piedalīties.
Ja reiz ir noteikti prioritārie sporta veidi, tad tajos nesasniegt augstus rezultātus būtu pamatīgs aplauziens sportistiem un sistēmai kopumā.

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:28, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Varbūt Tev ir arī kāds piemērs, kad kāds mazpazīstams sportists tā pēkšņi paņēma medaļu?
Tā izšaušana notiek gana loģiski izskaidrojama, un no gaisa nekas tāpat nenokrīt.
Jau pieminētais Vihrovs, neteiktu arī ka Rubļevska bija top supersportiste. Arī Koha (kura gan palika bez medaļas, bija ļoti tuvu) būtu bijis šāds ne no kurienes, jo lai arī jauniešos kotējās augstu, uz to brīdī pieaugušo konkurencē vēl neko ļoti lielu nebija sasniegusi pasaules mērogā. EČ Zigja Sirmā zelts bija pārsteigums. Tas tā ātri pārskrienot tikai mūsu sportistu sasniegumiem.

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:29, pirms gada
H.E.N.R.Y. rakstīja: 2018.g. OS liela sensācija bija snovbordistes Ledeckas zelts kalnu slēpošanas supergigantā.
Par cik snovbordam nesekoju, tad par šo nebūs komentārs.
Es vairāk biju domājis sporta veidus, kuros mūsējie startē.

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:30, pirms gada
piters_kvils_5491377 rakstīja: Pēdējos gados biežāk šķiet, ka rene zaudē popularitāti, jo no ziemas sportu lielvalstīm - Šveice, Itālija, Kanāda paliek retāk talanti. Tagad arī skeletonā pakāpeniski parādās vairāk vācu talantu, klāt nākusi Koreja. Nekas neliecina, ka uz skatuves strauji atgriezties taisītos Norvēģija. Tā, kā diez vai tuvākajā laikā rene izies saulītē. Uzpūst sniegu kalnam nav stipri grūtāk, kā uzsaldēt trasi.
Pirms laiciņa lasīju, ka tiekot gudroti un izmēģināti kaut kādi mākslīgie materiāli, ko renē ieklāt ledus vietā. Droši vien kaut kas līdzīgs tām plāksnēm, ko piedāvā hokejistiem, lai vasarā varētu trenēties vadīt ripu uz šāda seguma. Ja izdotos lietojams produkts, tad laikapstākļi vairs nebūtu problēma.

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:31, pirms gada
Baraks Osama rakstīja: Ja reiz ir noteikti prioritārie sporta veidi, tad tajos nesasniegt augstus rezultātus būtu pamatīgs aplauziens sportistiem un sistēmai kopumā.
Atkarībā, kas kuram ir augsts rezultāts.
Ir sporta veidi, kuros milzīgā konkurence jau 10 vietu liek uzskatīt par milzu panākumu.

  -2 [+] [-]

, 2020-04-27 13:33, pirms gada
ice F-1 rakstīja: bet ziemas OS rene ir viens no skatītākajiem veidiem
Ziemas OS, kad blakus ir tonna ar 101 veida slēpošanām, kērlingiem un citiem sporta veidiem, kas pa lielam ir ļoti līdzīgi (katrs atsevišķi, protams) Turklāt, renei auditoriju uztur tas, ka rene ir pie sirds lielvalstīm - ASV, krievija, Vācija. Tur arī rodās liela auditorija. Bet no sportiskās intereses renei vairāk zūd nekā parādās spēcīgas dalībvalstis. Kanāda ir kļuvusi vājāka, Itālija, Šveice tikpat kā pazudusi no bobu kartes. Jau pieminētie vācieši un skelets nozīmē to, ka tur arī veidosies noslāņošanās, kas interesi nepalielinās. Arī Latvijā rene zaudēs interesi, kad no skatuves noies Dukuri, labākie kamaniņnieki, jo liela daļa par reni interesejās tikai uz lielajiem forumiem - OS, PČ, EČ un jo mazāk iespēju uz medaļu, jo mazāka interese, ažiotāžā utt. Var sanākt tā, ka pēc pāris gadiem 95% uzmanības tiks bobiem, jo tur Prūsis ir nostrādajis perfekti - pēctecība pastāv, galvenais, lai ir tehnika.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-27 13:34, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Atkarībā, kas kuram ir augsts rezultāts.
Ir sporta veidi, kuros milzīgā konkurence jau 10 vietu liek uzskatīt par milzu panākumu.
Arī fakts. Ja par prioritāriem sporta veidiem noteiks futbolu un vieglatlētiku, es nepieprasīšu futbolistu iekļūšanu visos finālturnīros vai latvieti (kā vienīgo balto?) olimpiskajā vai pasaules sprinta finālā.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-27 13:36, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Par cik snovbordam nesekoju, tad par šo nebūs komentārs.
Es vairāk biju domājis sporta veidus, kuros mūsējie startē.
Kas skaitās mazpazīstams sportists? Es pie pārsteigumiem liktu šādas medaļas - Ozols šosejas riteņbraukšanā 1992.gadā, Vasiļevskis un Kovals šķēpmešanā.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-27 13:36, pirms gada
piters_kvils_5491377 rakstīja: Ziemas OS, kad blakus ir tonna ar 101 veida slēpošanām, kērlingiem un citiem sporta veidiem, kas pa lielam ir ļoti līdzīgi (katrs atsevišķi, protams) Turklāt, renei auditoriju uztur tas, ka rene ir pie sirds lielvalstīm - ASV, krievija, Vācija. Tur arī rodās liela auditorija. Bet no sportiskās intereses renei vairāk zūd nekā parādās spēcīgas dalībvalstis. Kanāda ir kļuvusi vājāka, Itālija, Šveice tikpat kā pazudusi no bobu kartes. Jau pieminētie vācieši un skelets nozīmē to, ka tur arī veidosies noslāņošanās, kas interesi nepalielinās. Arī Latvijā rene zaudēs interesi, kad no skatuves noies Dukuri, labākie kamaniņnieki, jo liela daļa par reni interesejās tikai uz lielajiem forumiem - OS, PČ, EČ un jo mazāk iespēju uz medaļu, jo mazāka interese, ažiotāžā utt. Var sanākt tā, ka pēc pāris gadiem 95% uzmanības tiks bobiem, jo tur Prūsis ir nostrādajis perfekti - pēctecība pastāv, galvenais, lai ir tehnika.
Beidz muldēt - Šveicei bija bronza pēdējā EČ boblejā, praktiski pazuduši.

     [+] [-]

, 2020-04-27 13:36, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Par prioritāro sporta veidu noteikšanu piekrītu, bet par to ka mums nav jācīnās par medaļām nepiekrītu, jo OS jēga ir tajā, ka sportisti cīnās par medaļām, un nevis brauc tikai piedalīties.
Es neteicu, ka nav jācīnās par medaļām. Es teicu, ka tās nevajag par katru cenu - ieguldot milzīgus līdzekļus, rīkojot dārgas nometnes ārzemēs, maksājot milzīgas prēmijas, nemaz nerunājot par dopinga lietošanu. Es vienmēr priecājos par OS medaļām, bet nekad neraudu, ja to nav - kā tas bija Rio spēlēs.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 322 komentāri