Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Pamainās uzvarētāji Latvijas čempionātā galda tenisā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pamainās uzvarētāji Latvijas čempionātā galda tenisā
Finālspēle vīriešiem. Foto:Aksels Ambergs/Latvijas Galda tenisa federācija.

Šajā nedēļas nogalē, 26.-27.martā, Salaspils sporta namā norisinājās Latvijas individuālā čempionāta finālsacensības galda tenisā, noskaidrojot medaļu ieguvējus piecās kategorijās – vīriešiem, sievietēm, vīriešu dubultspēlēs, sieviešu dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. Tikai vienā no šīm piecām kategorijām - sieviešu dubulspēlēs – palika iepriekšējās čempiones, bet pārējās piecās uzvarētāji pamainījās, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Pagājušā gadā kopā ar Baibu Bogdanovu Daniels Kogans uzvarēja jauktajās dubultspēlēs, tiekot pie sava pirmā titula, bet tagad Daniels to paveica vīriešu sacensībās, finālā spraigā cīņā septiņos setos ar 4:3 uzvarot Artūru Reinholdu. Arī pusfinālā Kogans grūtā cīņā uzvarēja ar 4:3, kad pretiniekos bija Aleksandrs Maskoļonoks. Pagājušā gada uzvarētājs un daudzkārtējais čempions Sandijs Vasiļjevs šoreiz apstājās ceturtdaļfinālā, kur ar 1:4 piekāpās Maskoļonokam, kuru pērn bija uzveicis finālā. Maskoļonokam un Oļegam Kartuzovam trešā vieta, jo nevienā no kategorijām spēle par trešo vietu jeb mazais fināls saskaņā ar nolikumu nenotiek, pusfināla zaudētājiem abiem iegūstot trešo vietu.

Sievietēm iepriekšējo gadu fināla atkārtojumā Sabina Musajeva revanšējās Baibai Bogdanovai, uzvarot ar 4:3. Bronzas medaļas tikai Inai Jozepsonei un Margaritai Smirnovai, kuras abas pusfinālā zaudēja ar 0:4, Jozpesonei piekāpjoties Bogdanovai, bet Smirnovai atzīstot Musajevas pārākumu.

Par vīriešu dubultspēļu čempioniem kļuvuši Artūrs Reinholds un Dainis Reinholds, kuri līdzīgā piecu setu cīņā ar 3:2 apspēlēja Danielu Koganu un Artūru Spali, kuri ar tādu pašu rezultātu pusfinālā bija uzveikuši Sandiju Vasiļjevus/Viktoru Tolkačevu. Tādējādi bronzas medaļas tika Vasiļjevam/Tolkačevam un Maskaļonokam/Andrejam Čemirtānam.

Sievietēm dubultspēlēs titulu aizstāvēja Sabina Musajeva un Ina Jozepsone, kuras finālā ar 3:0 pārspēja Baibu Bogdanovu un Intu Ķudu, kuras pusfinālā līdzīgā cīņā ar 3:2 bija uzveikušas Ievu Lepsi/Zani Švarcu-Frīdenbergu, kuras bronzu dalīja ar otrajā pusfinālā zaudējušajām Viktoriju Majorovu/Diānu Afanasjevu. Šogad bez zelta Bogdanova tomēr nepalika, jo jauktajās dubultspēlēs pārī ar Artūru Reinholdu viņi finālā ar 3:1 apspēlēja Oļegu Kartuzovu un Sabini Musajevu. Pie bronzas tika Kogans Daniels/Smirnova Margarita un Maskaļonoks Aleksandrs/Afanasjeva Diāna.

Līdz ar to četriem galda tenisistiem – Artūrs Reinholds (divi zelti un viens sudrabs), Sabina Musajeva (divi zelti un viens sudrabs) un Baiba Bogdanova (viens zelts un divi sudrabi) – izdevās tikt finālā visās trijās iespējamās kategorijās (sava dzimuma vienspēlēs, sava dzimuma dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs). Trīs medaļas nopelnīja Maskoļonoks (trīs bronzas) un Kogans, kuram pilns medaļu komplekts.