Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

LOK: Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība olimpiskajās spēlēs ir nepieļaujama

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

LOK: Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība olimpiskajās spēlēs ir nepieļaujama
Foto: Reuters

Trešdien Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) paziņoja, ka aicina pētīt veidus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties starptautisko sacensību apritē. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) šodien paudusi, ka argresorvalstu sportistu dalība olimpiskajās spēlēs ir nepieļaujama.

SOK prezidents Tomass Bahs pauda, ka sportu nevajadzētu jaukt ar politiku un ka Krievijas sportistus nevajadzētu sodīt par viņu valsts izvērsto karu Ukrainā. Paziņojumā tika norādīts, ka jārīkojas saskaņā ar Olimpisko hartu, cienot visu sportistu tiesības un izslēdzot diskrimināciju. Ukraina vēlāk paziņoja, ka boikotēs 2024. gada Parīzes olimpiskās spēles, ja ļaus piedalīties Krievijas un Baltkrievijas sportistiem.

"Nē, es nekādā veidā nevaru piekrist, ka, kamēr šāda agresija notiek, Krievijas un Baltkrievijas sportistiem ļauj piedalīties. Manuprāt, tas ir amorāli. Lai kā stāstītu, ka sportu ar politiku nejauc, tieši autoritārie režīmi ir tie, kuri sportu vislabāk izmanto saviem mērķiem," pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņš sagaidīja, ka LOK paudīs principiālu nostāju šajā jautājumā.

Reaģējot uz ministra teikto, LOK nākusi klajā ar paziņojumu: "Mūsu nostāja bija, ir un būs nemainīga un principiāla – kamēr notiek karš Ukrainā, Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība olimpiskajās spēlēs zem jebkāda karoga ir nepieļaujama."

Ar paziņojumu klajā nākusi arī Saeimas Sporta apakškomisija: "Apakškomisijas deputāti asi nosoda SOK paziņojumu un uzskata, ka lēmums neliegt Krievijas un Baltkrievijas sportistiem dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs ir klajā pretrunā ar starptautiskās sporta pasaules un pašas SOK definētajām vērtībām."

Sporta apakškomisijas deputāti arī aicināja Latvijas sporta federācijas un sportistus publiski un tieši paust savu vērtējumu par SOK lēmumu, tā starptautiskajā telpā skaidri un nepārprotami demonstrējot Latvijas sportistu uzticību tiem principiem, kas vieno sporta un visu demokrātisko pasauli.

     [+] [-]

, 2023-01-27 14:02, pirms 4 mēnešiem
Bail pat iedomāties cik daudz kremļa prostitūtu ir salīdušas pasaules sporta organizācijās, tikai vēl jau viņas nesaprot, ka klients ir impotents un naudas viņam arī tik daudz vairs nav.
Lai abas parašas rīko alternatīvās olimpiādes ar eritreju, ziemeļkoreju un nauru...

  +3 [+] [-]

, 2023-01-27 14:02, pirms 4 mēnešiem
Vnk krievija solidus kukuļus ir samaksājusi, lai ļauj piedalities, tas skaidrs ka diena. Bet, protams, viņu daliba ir nepieļaujama. Ceru, ka jebkura normala valsts šādu pasākumu boikotētu, ja ne valsts, tad sportisti.

  +1 [+] [-]

, 2023-01-27 14:06, pirms 4 mēnešiem
Kmaēr karš nav beidzies un Ukraina atgriezusies svaās vecajās robežās, jautājuma izskatīšana par Rus un BLR atgiršanos ir nepieļaujams.

  -2 [+] [-]

, 2023-01-27 14:13, pirms 4 mēnešiem
Pilniigi piekriitu,tikai lai neaizmirst asv,izraeelu,savaadaak divaini sanaak,amerikaani tuvos austrumus pilniibaa izniicinaat driikst un nekaada aizlieguma

  +3 [+] [-]

, 2023-01-27 14:19, pirms 4 mēnešiem
SOK - starptautisā okupantu komiteja

  -1 [+] [-]

, 2023-01-27 14:19, pirms 4 mēnešiem
Curtiys rakstīja: Kmaēr karš nav beidzies un Ukraina atgriezusies svaās vecajās robežās, jautājuma izskatīšana par Rus un BLR atgiršanos ir nepieļaujams.
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

     [+] [-]

, 2023-01-27 14:20, pirms 4 mēnešiem
#22924 rakstīja: Bail pat iedomāties cik daudz kremļa prostitūtu ir salīdušas pasaules sporta organizācijās, tikai vēl jau viņas nesaprot, ka klients ir impotents un naudas viņam arī tik daudz vairs nav.
Lai abas parašas rīko alternatīvās olimpiādes ar eritreju, ziemeļkoreju un nauru...
🤣🤣🤣🤣🤣😅😅😅😅

     [+] [-]

, 2023-01-27 15:34, pirms 4 mēnešiem
Krievi var pat necerēt.