Pasaules peldēšanas rekordi turpina krist
Turpinoties FINA pasaules peldēšanas čempionāta pirmās dienas pusfinālpeldējumiem, laboti vēl vairāki pasaules rekordi, viens no tiem 200 metru kompleksajā peldējumā, kur triumfēja amerikāniete Ariana Kjukorsa.
Ariana Kjukorsa negaidīti pārliecinoši labojusi austrālietei Stefānijai Raisai piederošo pasaules rekordu 200 metru kompleksajā peldējumā (2:08.45 sekundes), finišējot pēc divām minūtēm septiņām sekundēm un trīs simtdaļām (2:07.03), turklāt rekords tika labots Raisai atrodoties blakus celiņā, kura finālpeldējumam kvalificējās kā otrā, finišējot pēc 2:08.58 sekundēm.
"Es esmu ļoti laimīga," pēc distances Eurosport reportieriem stāstīja amerikāniete. "Esmu priecīga, ka varēju peldēt kopā ar Raisu, jo zinu, ka katrs peldējums kopā ar viņu rezultāta ziņā būs ļoti augstvērtīgs. Es ierados šeit kā tumšais zirdziņš, pēdējo divu nedēļu laikā piestrādāju pie sīkām tehniskajām kļūdiņām un rezultāts ir lieliski redzams."
Pēc sieviešu 200 metru kompleksās distances pusfinālpeldējumiem kārta uz starta bija doties sešpadsmit labākajiem īsās tauriņstila distances speciālistiem. Kā pirmais finālpeldējumam kvalificējās pasaules rekordists (22.43 sekundes) šajā distancē spānis Rafaels Munjezs ar rezultātu 22.68 sekundes, otro vietu ieņēma serbs Milorads Kavičs (22.75), bet trešais - brazīlietis Nikolass Santošs ar precīzi 23 sekundēm.
Šīs dienas visgaidītākais peldējums nelika vilties un arī sieviešu 400 metru brīvā stila finālā krita pasaules rekords, ko ar ovācijām pavadīja mājinieces Federikas Pelegrini atbalstītāji. Tieši Pelegrini kļuva par pirmo sievieti vēsturē, kura 400 metru brīvā stila distanci spēja veikt ātrāk par četrām minūtēm. Distanci itāliete iesāka piesardzīgi, un pēc pirmajiem 200 metriem radās šaubas, vai maz Pelegrini spēs turēties pretī britu peldētāju Džoannas Džeksones un Rebekas Adlingtones radītajam spiedienam, kas ne mirkli neļāva Pelegrini atrauties, taču ar katriem nākošajiem 50 metriem mājiniece savu pārsvaru palielināja un pēdējos 100 metros veica lielisku izrāvienu, pārliecinoši labojot sev piederošo pasaules rekordu, finišējot pēc 3:59.15 sekundēm un liekot visai Itālijas publikai sev uzgavilēt. Otrajā un trešajā vietā finišēja Lielbritānijas vidējo distanču speciālistes - sudrabs Džoannai Džeksonei (4:00.60 sekundes), bronza - Rebekai Adlingtonei (4:00.79 sekundes).
100 metru brasa pirmajā priekšpeldējumā lielisku sniegumu demonstrēja 1989. gadā dzimušais lietuvietis Giedrus Titenis, kas savu peldētprasmi nevienu reizi vien ir apliecinājis arī Baltijas mērogā. Šoreiz Titenis nelika mūsu kaimiņiem vilties, izcīnot uzvaru savā priekšpeldējumā ar lielisku laiku 59.43 sekundes, kas gan nedaudz atpalika no viņa priekšpeldējumos uzrādītā rezultāta. Otrais peldējums gan bija spēcīgāks un 100 metru brasa distances finālam lietuvietis kvalificējās vien kā sestais, toties tas nemaina faktu, ka Lietuvai ir reālas izredzes iegūt kādu no pasaules čempionāta medaļām. Finālam kā pirmais kvalificējās Ēriks Šanto (58.96 sekundes), otro vietu ieņēma īsā baseina speciālists no Dienvidāfrikas Republikas Kamerons van den Burgs, kurš finišēja pēc 59.13 sekundēm, savukārt trešajā pozīcijā, atpaliekot vēl divas sekundes simtdaļas, ar rezulatātu 59.15 ierindojās vācietis Hendriks Feldvērts.
+1 [+] [-]
[+] [-]
..kaut gan vēl pirms dažiem gadiem likās ka tam iespējams būs vajadzīgi gadu desmiti...
[+] [-]
un ja ir sportisiti, kas saka, kad tie brinumtērpi neko neietekmējot, tad ir klaja diršana pilsētas centrā