Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

LOK Ukrainas jautājumā aicinās sportistus aktīvāk iesaistīties informatīvajā telpā

Rolands Eliņš

LOK Ukrainas jautājumā aicinās sportistus aktīvāk iesaistīties informatīvajā telpā
Žoržs Tikmers. Foto: Vadims Morozovs, Latvijas Olimpiskā komiteja

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) Ukrainas jautājumā aicinās sportistus aktīvāk iesaistīties informatīvajā telpā, intervijā aģentūrai LETA atklāja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers.

Mēneša sākumā Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) Arbitrāžas komisija atcēla FIL Izpildkomitejas martā pieņemto lēmumu, ar kuru tika noteiktas sankcijas pret Krievijas Kamaniņu sporta federāciju (RLF), tās sportistiem un amatpersonām. Tāpat FIL ārkārtas kongresā biedri balsoja pret RLF izslēgšanu no tās rindām, vadoties pēc tā, lai Krievijas puses apelācijas gadījumā netiktu iesaldēts organizācijas darbs.

Nedēļu vēlāk LOK Izpildkomitejas sēdē tika uzklausīti Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidenta Ata Strengas un FIL prezidenta, vienlaikus LOK viceprezidenta Einara Fogeļa skaidrojumi par Latvijas pozīciju FIL ārkārtas kongresā un Arbitrāžas komisijas lēmumu.

"Ceru, ka šis lēmums tiks pārskatīts jau tuvākajā laikā. Tāpēc LOK izstrādās rekomendācijas jeb vadlīnijas kā rīcības modeli dažādām situācijām olimpiskajām sporta veidu federācijām," teica Tikmers.

Nepatīkams pārsteigums LOK vadībai bijis Latvijas Futbola federācijas (LFF) balsojums Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Kongresā par krievu valodu kā vienu no oficiālajām FIFA valodām.

"Šobrīd LOK strādājam pie vienotu rīcības vadlīniju izstrādes, apkopojot pieredzi no starptautisko un Latvijas sporta organizāciju prakses un pieredzes, lai nebūtu neskaidrību, kā rīkoties kongresos un sacensību laikā. Tāpat aicināsim aktīvāk iesaistīties informatīvajā telpā arī sportistus, kuriem ir iespēja sociālajos tīklos aktīvi paust savu nostāju, taču piespiest nevienu nevaram," stāstīja Tikmers.

Rekomendācijas tiks saskaņotas ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamentu.