Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

LOK gada budžets 8,7 miljoni, prezidents turpmāk varēs pildīt vien divus termiņus

Emils Ozerinskis

LOK gada budžets 8,7 miljoni, prezidents turpmāk varēs pildīt vien divus termiņus
LOK prezidents Žoržs Tikmers. Foto: LOK

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālā asambleja 26. martā akceptēja būtiskus grozījumus organizācijas Statūtos, kas nosaka LOK vēlēto amatpersonu ievēlēšanu termiņus un kārtību, kādā var tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas locekļu – federāciju prezidentu vidū.

Statūtu grozījumi, kas stājas spēkā nākamajās LOK vēlēšanās 2024.gadā, paredz, ka LOK prezidents var tikt ievēlēts amatā ne vairāk kā uz 8 gadiem (divi amata termiņi), savukārt LOK ģenerālsekretāru un LOK Izpildkomitejas locekļus amatos var ievēlēt ne vairāk kā uz 12 gadiem (trīs amata termiņi), katru amatu uzskaitot atsevišķi. Savukārt ar LOK Ģenerālas asamblejas lēmumu atsevišķos gadījumos varēs tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas vēlēto locekļu - federāciju prezidentu vidū.

LOK prezidents Žoržs Tikmers: “Statūtu grozījumi ir vēl viens būtisks pagrieziena punkts, atjaunojot LOK reputāciju kā dialogam atvērtu, domāšanā modernu un rīcībā apņēmīgu sporta organizāciju, kas spēj sasniegt tai izvirzītos mērķus.”

Vienlaikus tika uzklausīts ziņojums par LOK 2021.gada budžetu, kas ir 8 743 597 eiro apmērā, no kā 76% līdzekļu tiks novirzīti Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam.

LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks atzīmē: ”Izvirzot par galveno mērķi veidot bezdeficīta budžetu, esam spējuši konsolidēt LOK, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Olimpiešu sociālā fonda finanšu resursus, ievērojami samazinot administratīvos izdevumus un realizējot vienas pieturas aģentūras modeli (viena federācija - viens līgums). Tā ir jauna pieeja budžeta izdevumu sadaļas veidošanā, prioritāri atbalstot labākos sportistus un nododot visu finansējumu Olimpisko sporta veidu federāciju rīcībā .”

LOK budžeta izdevumu sadaļa veidota atbilstoši Sporta likuma 11.panta 2.daļas 1.-5. punktam, nosakot Olimpiskās izglītības programmu, Olimpiskās kustības jaunatnes programmu, Olimpiskās kustības reģionālās attīstības programmu, Sporta veidu attīstības programmu, Valsts labāko sportistu atbalstu, kā arī organizācijas pamatdarbības nodrošināšanu.

Minētās programmas tiek īstenotas sadarbībā ar 38 Olimpisko sporta veidu federācijām, prioritāri finansējot sportistu -Tokija2020 un Pekina2022 komandu kandidātu vajadzības.
LOK 2021.gada budžeta ieņēmumu sadaļu veido Starptautiskās Olimpiskās komitejas finansējums, Valsts budžeta līdzekļi un citi ieņēmumi.

Papildus informācija:
ĢA prezentācijas - https://olimpiade.lv/lv/lok-generala-asambleja-2021
LOK gada pārskats - https://olimpiade.lv/upload/content/lok-gada-parskats-2020.pdf
LOK budžets 2021 - https://olimpiade.lv/lv/lok/finanses/budzets

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta institucionālie partneri - Latvijas izglītības un zinātnes ministrija, AS “Latvijas Valsts Meži” un SOK Olimpiskā Solidaritāte; LOK Zelta partneri - mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un AS “LNK Industries”; LOK informatīvie partneri - SIA “Izdevniecība “Rīgas Viļņi” un AS ”Radio SWH”.

Informāciju sagatavoja:
Dace Gulbe, LOK mārketinga dienesta vadītāja

     [+] [-]

, 2021-03-26 15:55, pirms 9 mēnešiem
Kas ir "tremiņi"?
Vismaz virsrakstu var pārlasīt?