Sestdien Talsu Kamparkalnā norisināsies “Stirnu buka” 4.posms (video)
Šo sestdien, 28.jūlijā, Talsu pusē Kamparkalnā gaidāms ainaviskā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” piektās sezonas 4.posms, pulcējot arī dažus olimpiešus vieglatlētikā un slēpošanā, vairākus Latvijas čempionātu medaļniekus vieglatlētikā, orientēšanās, distanču slēpošanā un vairākos citos sporta veidos. Satraukumam nav pamata – Ziemeļkursas augstākā virsotne ir kūdras ugunsgrēka seku neskarta un gaiss – tīrs: kā radīts karstuma izturības skrējienam.
Iepriekšējos posmos dažādās distancēs ir startējušas un uzvaru izcīnījušas Rio Olimpisko spēļu 61.vietas ieguvēja maratonā Ilona Marhele un Phjončhanas Olimpisko spēļu 44.vietas ieguvēja distanču slēpošanā Patrīcija Eiduka, kā arī vairākkārtējais Latvijas čempions orientēšanās Andris Jubelis, kurš cītīgi gatavojas augusta sākumā Latvijā notiekošajam pasaules čempionātam. Talsos spēcīgi konkurenci visiem sastādīs pasaules čempionātos startējušie vietējie slēpotāji un biatlonisti kā Gints Lūsis, Jānis Šņoriņš, Juris Damškalns, Kārlis Vanags, kas ar labiem panākumiem izcēlušies “Stirnu buka” iepriekšējās posmos. Otro posmu pēc kārtas savu pārākumu centīsies apliecināt vairākkārtējais Latvijas čempions un pasaules čempionāta dalībnieks vieglatlētikā Dmitrijs Serjogins, kuram šīs sezonas pirmie divi posmi dažādu iemeslu dēļ nebija veiksmīgi.
Kā pastāstīja Kampkarkalna saimnieks Almants Kalniņš, pie Talsu novada rietumu robežas notiekošais kūdras ugunsgrēks ir tālu prom no Kamparkalna apvidus un brīvs no sarkanā pūķa draudiem. “Kūdra gruzd 25 km attālumā no Stirnu buka sacensību trasēm un nekāds gaisa piesārņojums nav jūtams,” komentēja A.Kalniņš, “pūš ziemeļu vējš un līdz ar to dūmi no Stiklu purviem virzās citā virzienā.” Veselības inspekcijas norādījusi, ka Talsos gaisa piesārņojums nav konstatēts. Kalna saimnieks norāda, ka gaisa temperatūra Kamparkalnā pietuvojusies +30°C grādu atzīmei. “Es ieteiktu visiem skrējējiem jau iepriekšējā vakarā sākt dzert ūdeni, veidojot organismā nepieciešamās šķidruma rezerves, lai šādā karstumā izvairītos no pārkaršanas vai karstuma dūriena,” teic A.Kalniņš. Pirms paša starta mēģināt uzņemt ūdeni ir par vēlu – slodzes apstākļos karstumā, trūkstot šķidrumam ķermenī, asinis paliek biezas, padarot sportošanu mokpilnu un veselībai pat bīstamu.
A.Kalniņš Kamparkalna apvidus trases raksturo kā izaicinošas. “Skatītājiem būs interesanti, jo startā skrējēji aizskries pa slēpošanas trases lēzenāko nogāzi, bet, izmetuši slaidu loku, pēc brīža atgriezīsies Kamparkalnā pa stāvāko slēpošanas trasi, veicot sprinta etapu.”
Kalnu karaļa sprinta etaps arī Kamparkalnā visiem distanču dalībniekiem būs vienuviet, turklāt jau pašā trases sākumā – jau otrajā trases kilometrā! Vēl pēc 500 metriem – nākamais izaicinājums: Brežģu kalns. Turpat jau arī… Vanagkalns! Interesanti, ka Lūši paskries garām arī Āžu kalnam, lai uzskrietu Milzukalnā. Tā teikt, caur uguni un ūdeni! Vāveres distances dalībnieki provēs 5 km trasi, Zaķu distances dalībnieki skries 11 km, Buki metīs izaicinājumu 22 km skrējienam, bet visizturīgākie Lūši spēkiem mērosies 31 km distancē. Tradicionāli pirmie distancē dosies mazie Susuri (~1 km).
Nelieli mežu masīvi te mijas ar plašiem laukiem, pauguru nogāzes – ar dziļām lejām, kur mirgo mazu ezeriņu acis. Kamparkalns (174,8 m v.j.l.) ir Ziemeļkursas augstienes augstākā virsotne, kas apaudzis ar egļu un bērzu mežu, bet tā virsotnē izbūvēts skatu tornis. Kamparkalna blakusnogāzē ierīkotas kalnu slēpošanas trases ar pacēlājiem. Tieši šeit arī būs sacensību centrs – starta/finiša zona.
Informācijupalīdzēja sagatavoja
Kristaps Zaļkalns