Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Šāvējai Rašmanei ceturtā un sestā vieta Pasaules kausa posmā Indijā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Šāvējai Rašmanei ceturtā un sestā vieta Pasaules kausa posmā Indijā
Agate Rašmane centrā. Foto: Latvijas Šaušanas federācija

Indijas galvaspilsētā Ņūdelī risinās Pasaules kausa posms šaušanā. Latvijas šāvēja Agate Rašmane nopelnīja ceturto un sesto vietu, turklāt duetā ar Lauri Strautmani ierindojās sestajā pozīcijā.

Latvijas šaušanas izlases sportisti vispirms startēja šaušanā ar pneimatisko pistoli no 10 m distances. Agate Rašmane pamatvingrinājumā sasniedza 571 punktu no 600 iespējamiem un iekļuva sacensību finālā, kur par uzvaru cīnījās astoņas labākās pamatvingrinājuma sportistes. Agate finālā sasniedza sesto labāko rezultātu, kas ir viens no pēdējo gadu augstvērtīgākajiem sasniegumiem Latvijas šaušanas sportā. Par uzvarētāju tika kronēta indiete Jašasvini Singha Desvala, kura nopelnīja 238,8 punktus. Otrās vietas ieguvēja Manu Bakera (Indija) iekrāja 236,7 punktus, bet Viktorija Čaika no Baltkrievijas finišēja ar 215,9 punktiem.

Atzīstami startēja arī mūsu vīriešu izlases līderi – Emīlam Vasermanim 576 punkti un devītā vieta, Laurim Strautmanim 568 punkti un 17. vieta. Vasermanim pietrūka tikai viena punkta, lai iekļūtu labāko astotniekā un varētu finālā cīnīties par medaļām.

Savukārt jaukto komandu disciplīnā, šaujot ar pistoli no 10 m distances, Agate Rašmane un Lauris Strautmanis ierindojās sestajā pozīcijā. Pirmajā kvalifikācijas kārtā Latvijas duets summā nopelnīja 568 punktus, kas ļāva ieņemt piekto vietu deviņu komandu konkurencē. Otrajā kvalifikācijas kārtā iekļuva astoņas komandas. Latvijas pārim divās šāvienu sērijās izdevās sakrāt 377 punktus, tādējādi apsteidzot Ekvadoras un ASV pārus. Rašmane un Strautmanis sacensības noslēdza sestajā vietā. Jauko komandu sacensību finālā Indijas pirmā komanda uzvarēja Irānu, bet bronzas cīņā Indijas otrā komanda pārspēja Turciju.

“Protams, pēc viena gada pārtraukuma, kad Covid-19 ierobežojumu dēļ nenotika ne vietējā, ne augsta līmeņa sacensības un tika pārtraukts viss treniņu process, starts visiem trim sportistiem vērtējams kā teicams. Spriedze bija liela un likmes augstas - Starptautiskās Šaušanas sporta federācijas (ISSF) reitinga punkti Tokijas olimpisko spēļu ceļazīmei. Lēnām atgriezīsimies normālā treniņu procesā, atgūsim tehnisko un fizisko formu un uz Eiropas čempionātu maijā būsim gatavi. Izteikti bija redzams, ka gan mūsu izlases sportistiem, gan pārējiem pasaules sportistiem ir zudusi augsta līmeņa sacensību spriedzes pārvarēšanas prasme. Strādāsim un piepildīsim savus izvirzītos mērķus. Jo lielāks mērķis, jo vieglāk trāpīt,” atzīst Latvijas izlases treneris Vilnis Celmiņš.

Šodien šaušanā ar mazkalibra pistoli no 25 m distances Agate Rašmane pamatvingrinājumā sasniedza 575 punktus no 600 iespējamiem un iekļuva sacensību finālā, kur par uzvaru cīnījās astoņas labākās pamatvingrinājuma sportistes. Sacensību finālā punktu dod tikai par trāpījumu, kas ir vērtībā no 10,2 līdz 10,9. Finālā mūsu sportiste sakrāja 20 punktus un ierindojās uzreiz aiz pirmā trijnieka - ceturtajā vietā.

Foto: ISSF

“Pēc gada “lokdauna” startēt šāda līmeņa sacensībās un izcīnīt vietu finālā, pēc vakardienas vētras un šodienas spožās saules mērķu līnijā... Ir iegūta neatsverama pieredze. Agate finālā pierādīja, ka mēs spējam cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu starp Pasaules klases sportistēm. Noderētu mazliet veiksmes trāpījumos - 10.1 vienā sērijā 3 gab., ieskaitīts punkts trāpījums 10,2,” norāda Latvijas izlases treneris Vilnis Celmiņš.

Pasaules kausa Indijas posmā labi nostartēja arī Lauris Strautmanis un Emīls Vasermanis, par ko jāsaka paldies arī abu sportistu trenerim Zigfrīdam Markainim, kurš gadu gaitā ieguldījis darbu viņu izaugsmē.

Latvijas sportistiem nākamais starts būs no 20. maija līdz 6. jūnijam, kad Horvātijas pilsētā Osijekā tiks izcīnītas Eiropas čempionāta medaļas visās šaušanas sporta disciplīnās.

Izmantotie resursi:
saufed.lv     [+] [-]

, 2021-03-24 23:07, pirms 4 nedēļām
Prieks, ka veidojas Kuzmina tradīciju turpinātāji. Būtu jauki, ka mūsu morālais pabalsts ar mūsu nodokļu maksātāju naudu to vēl vairāk veicinātu!