Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Otrās Eiropas spēles ieplānotas Krievijā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Otrās Eiropas spēles ieplānotas Krievijā
Tomass Bahs, Patriks Hīkijs, Sebastians Ko
Foto: Getty Images / insidethegames.biz

Eiropas Olimpisko komiteju (EOK) prezidents Patriks Hīkijs informē, ka maijā Krievija varētu tikt apstiprināta kā otro Eiropas spēļu rīkotāja. Iecerēts, ka 2019. gada spēles notiks Sočos un/vai Kazaņā.

Šo informāciju plānoja paziņot jau novembrī, taču krievu vieglatlētikas dopinga skandāla dēļ tobrīd nebija piemērots laiks, līdz ar to publiskošana tika atlikta. Kā zināms, Starptautiskā vieglatlētikas federācija ir diskvalificējusi Krievijas Vieglatlētikas federāciju, taču pastāv iespēja, ka jau maijā krievu nometnes tiesības tiks atjaunotas.

"Mēs dodam priekšroku Krievijai," saka EOK vadītājs Patriks Hīkijs. "Notikumi attīstās strauji, esam ciešā kontaktā ar Krievijas Olimpisko komiteju, sagaidām, ka viss nokārtosies. Termiņi mūs nespiež, bet lēmumu vēlamies paziņot 20.-21. maijā."

EOK krievu pārstāvis Aleksandrs Kozlovskis: "Otro Eiropas spēļu rīkošanas galvenā kandidāte joprojām ir Krievija. Bijām gatavi par to paziņot jau novembrī, taču tā saucamā dopinga atmaskošana mūs nostādīja neērtā situācijā. Ceru, ka līdz maijam tiks ieviesta kārtība. Patlaban pasaules sportā ir nopietnas problēmas. Acīmredzot, notiek uzbrukums sporta sabiedrībai un olimpiskajai pasaulei. Šī mērķtiecīgā kampaņa tiek vērsta ne tikai pret Krieviju, bet arī pret pasaules sportu, tomēr Eiropas sporta saime joprojām ciena un novērtē Krieviju."

Kā jau ziņots, pirmās Eiropas spēles pērn notika Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Pirms sacensībām Latvijai tika prognozētas 3-5 medaļas, taču realitātē sanāca tikai divas: necerētu zeltu ieguva pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, savukārt pie bronzas medaļas tika cīkstone Anastasija Grigorjeva.

Azerbaidžānā aizvadītajās pirmajās Eiropas spēlēs tika konstatēti vairāki trūkumi. Nebija pārstāvēti atsevišķi olimpiskie sporta veidi (piemēram, akadēmiskā airēšana, handbols, modernā pieccīņa, svarcelšana, teniss). Futbola un basketbola vietā tika spēlēts bīčfutbols un strītbols, vieglatlētikā notika vien zema līmeņa komandu sacensības, bet peldēšanā sacentās juniori un jaunietes. Eiropas spēles pagaidām vēl nav iekarojušas vietu visu federāciju un sportistu kalendāros, atlētu dalība lielā mērā atkarīga no federāciju nostādnēm un sportistu plāniem saistībā ar citām sacensībām. Pirmajās Eiropas spēlēs cīņa un džudo bija īpašā statusā, jo šajos sporta veidos Baku risinājās kontinentālās meistarsacīkstes.

Eiropas spēles tiek plānots aizvadīt ik pēc četriem gadiem, tās varētu kļūt par sava veida Eiropas olimpiskajām spēlēm. Piemēram, Āzijas spēles šajā reģionā nereti tiek uzskatīts par svarīgāku turnīru nekā pasaules čempionāts.

Izmantotie resursi:
insidethegames.biz
rsport.ru

  +3 [+] [-]

, 2016-01-22 11:39, pirms 6 gadiem
Eiropas spēles Āzijā pie mongoļiem?

  +2 [+] [-]

, 2016-01-22 11:46, pirms 6 gadiem
vēl nav garantēts, rubļa kurss sasniedzis kārtējo anti-rekordu...

     [+] [-]

, 2016-01-22 12:07, pirms 6 gadiem
Putinsatkal iedevis kukuli
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2016-01-22 13:10, pirms 6 gadiem
Tiek darīts viss , lai ļaunuma impēriju izģērbtu līdz kājautiem. Soči, PK futbolā, tagad šitās klaunu spēles. Atceramies Maskavu '80 un sekojošos notikumus.

     [+] [-]

, 2016-01-25 19:25, pirms 6 gadiem
"Eiropas spēles pagaidām vēl nav iekarojušas vietu visu federāciju un sportistu kalendāros", - un shaadaa garaa arii neiekaros, Azerbaidzaanaa un krievijaa notiek speeles? WTF, kas taa par Eiropu? Kaadaa normaalaa valstii jaataisa, tad arii leenam speeles saaks iekarot pasaules uzticiibu.