878 sporta pedagogi un treneri decembrī paaugstinājuši kvalifikāciju
2013. gada nogalē notikušajos bezmaksas sporta izglītības semināros savu kvalifikāciju visā Latvijā paaugstināja 878 sporta pedagogi un treneri. Seminārus sporta speciālistiem bez maksas nodrošināja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Swedbank, sadarbībā ar sporta labdarības pasākumu Nike Riga Run. Ar savām zināšanām un prasmēm semināros dalījās gan sporta un veselīga dzīvesveida eksperti, gan Olimpiskās kustības dalībnieki. Semināri notika Talsos, Saldū, Preiļos, Cēsīs, Madonā, Tukumā un Rīgā. To dalībnieki saņēma Valsts izglītības satura centra apstiprinātus sertifikātus, saskaņā ar Ministru kabineta noteikto Pedagogu profesionālās pilnveides kārtību.
Šis bija jau otrais semināru cikls, kurā sporta pedagogi un treneri ieguva papildus zināšanas un prasmes bērnu un jauniešu piesaistei sportam. Šoreiz īpaša uzmanība tika pievērsta bērnu un jauniešu motivācijai, radošai pieejai sportā un veselīga uztura nozīmei bērnu un jauniešu ikdienā. Sporta pedagogi un treneri apguva dažādu motivējošu elementu izmantošanu bērnu un jauniešu pievēršanai sporta aktivitātēm un vērtēšanas kritēriju lomu motivācijas uzturēšanā – attieksme, disciplīna un rezultāti; izzināja saistību starp uzturu un bērnu un jauniešu fizisko sagatavotību, pievēršot uzmanību arī liekā svara problēmai un kaitīgo vielu lietošanai. Savukārt semināra praktiskās daļas laikā tika apgūti vingrinājumi, kas piemēroti gan individuāliem, gan komandas treniņiem, izmantojot dažādu aprīkojumu, vai iztiekot bez tā. Praktiskajā nodarbībā tika izmantotas prasmes, vingrinājumi un principi, pēc kuriem trenējas pasaules klases sportisti.
Aldons Vrubļevskis, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents, uzrunājot sporta pedagogus un trenerus cikla noslēdzošajā seminārā, uzsvēra: „LOK galvenā rūpe šobrīd ir gan darbs pie Latvijas Ziemas Olimpiādes, gan Olimpiskās komandas gatavošana dalībai Soču Olimpiskajās spēlēs. Taču tā ir jau sportiskā virsotne, un lai līdz tai nonāktu, daudzi cilvēki iegulda savas zināšanas un pieredzi, lai jaunieši Latvijā iemīlētu sportu, nodarbotos ar to. Sporta pedagogi dara vienu no cienījamākajiem darbiem, un tieši pedagogiem un treneriem jārūpējas par to, lai bērni un jaunieši ne tikai nodarbotos ar sportu, bet arī lai šī nodarbe viņiem kļūtu patīkama un tiktu īstenota veselīgā veidā. Bez gudriem un varošiem pedagogiem cerēt uz lieliem panākumiem sportā ir neiespējami. Semināru organizētāji ir pārliecināti, ka aizsāktais darbs sporta pedagogu un treneru izglītošanā, motivēšanā un kvalifikācijas paaugstināšanā ir būtisks sporta attīstībai Latvijā un palielina iespēju ieinteresēt bērnus un jauniešus pievērsties aktīvam un veselīgam dzīvesveidam, tādēļ arī nākamajā gadā sporta pedagogu un treneru apmācību programma tiks turpināta.“
Semināru nodarbības šajā ciklā vadīja sporta un veselīga dzīvesveida eksperti: Jānis Razgalis (treneris un viens no šī brīža Latvijas labākajiem vidējo distanču skrējējiem), Dr. Andis Brēmanis (Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs) un Ralfs Upmanis (Nike meistartreneris Latvijā un fitnesa eksperts). Katrā no cikla semināriem piedalījās arī kāds no Olimpiskās kustības dalībniekiem – treneri vai sportisti, kas piedalījušies Olimpiskajās spēlēs. Semināros Madonā, Tukumā un Rīgā ar savām zināšanām dalījās Guntars Gailītis, lodes grūšanas treneris. Cēsīs semināra dalībniekus uzrunāja Māris Urtāns, lodes grūdējs un Pekinas un Londonas Olimpisko spēļu dalībnieks. Savukārt, semināros Talsos un Saldū par savu pieredzi sportā stāstīja Gundars Upenieks, bijušais Latvijas biatlona izlases un četru Olimpisko spēļu dalībnieks, bet Preiļos - Edvīns Krūms, Latvijas vieglatlētikas izlases galvenais treneris.
Informāciju sagatavoja
Mārtiņš Mālmeisters
LOK preses sekretārs