Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Nedēļas nogalē sāksies ūdens slēpošanas sezona

Miķelis Osis
Miķelis Osis @MikelisO

Ar Siguldas "Bebru" rīkoto Rīgas rajona atklātā kausa pirmo posmu sestdien, 21. jūlijā pulksten. 12.00 Umera ezera krastā sāksies ūdens slēpošanas sezona. Sacensībās var piedalīties ikviens, bet starplaikā būs iespējas vērot velotriāla šovu.

http://content1-foto.inbox.lv/albums40753928/marsel18/udenssleposana/big-udenssleposana.jpg
Aicināti visi
Sacensību vieta – Umera ezers – kas ir ūdens slēpošanas kluba Siguldas "Bebri" bāze, atrodas Siguldas – Mālpils ceļa sestajā kilometrā. Sacensībās, kas sestdien sāksies pulksten. 12, aicināti piedalīties visi sportot gribētāji, bet šo sporta veidu vēl neizbaudījušajiem aktīvistiem tāda iespēja noteikti būs – ja pēc sacensību vērošanas radīsies vēlme pašiem izbaudīt ūdens slēpošanu, klubs "Bebri" rīko uzņemšanu – bērniem izmēģināt ūdens slēpošanas priekus nemaksās neko.

Rīgas rajona atklātā kausa pirmo posmu arī rīko Siguldas "Bebru" klubs. Sacensību starplaikā skatītājus priecēs vairāki pasākumi – viens no tiem būs velotriāla šovs. Par balvām gādās Latvijā jau pazīstamais "Burusports". Sīkāka informācija par gaidāmajām sacensībām un sporta veidu kopumā pieejama ūdens slēpošanas mājaslapā www.waterski.lv .

Arī Londonas olimpiādē
Latvijā noteikti daudzi nemaz nezina, ka šis sporta veids agrākajos gados bijis visai populārs, bet nu tas atdzimst ne tikai Latvijā – ūdens slēpošanas programma iekļauta arī 2012. gada olimpiskajās spēlēs Londonā. Starp citu – ūdens slēpošanai ir arī visai tāla pagātne – šogad tam aprit 85 gadi. Tieši 1922. gadā Ziemeļamerikā uz ūdens tika eksperimentēts ar ziemas slēpēm. Latvijas PSR tas ienāca piecdesmitajos gados un pastāv vēl šodien.

Kādreiz notika arī PSRS čempionāti ūdens slēpošanā, bet nu sporta veids ilgāku laiku bija pazudis. Pašlaik tas piedzīvo "atdzimšanu", un ir arī pirmie panākumi - starptautiskajās sacensībās slalomā ar Krievijas un Somijas braucēju līdzdalību Kristaps Remess bija trešais “Open” grupā. Sporta veids nav dārgs un sarežģīts, kā tas varētu likties sākumā – lētākās ūdens slēpes ir pieejamas par aptuveni 25 latiem. Protams, uz vietas ekipējumu iespējams īrēt, un slēpes nebūt nav vienīgais nepieciešamais.

http://content1-foto.inbox.lv/albums40753930/marsel18/udenssleposana/big-udenssleposana2.jpg
Būtiski ir tas, ko cilvēks vēlas darīt – vai vienkārši braukt ar slēpēm, vai arī piedalīties sacensībās (figurālā slēpošana, slaloms, tramplīnlēkšana). Ja tikai pavizināties, tad nepieciešams ūdens, laiva, tās vadītājs (ar kvalifikāciju apliecinošu dokumentu), falle vai trose, ūdens slēpes, veste un vēlme braukt. Sportistiem un profesionāļiem ir daudz augstākas prasības un dārgāks inventārs. Labākais sacensībās ir tas, kurš, traucoties pieļaujamā ātrumā (maksimāli 58 kilometri stundā) un turoties pēc iespējas īsākā trosē jeb fallē (sākot no 18 metriem), var veikt pēc iespējas sarežģītākas figūras, ātrāk izbraukt slalomu, vai tālāk aizlēkt.

Ja laiva brauc ar maksimāli pieļaujamo ātrumu (58 kilometri stundā), tad aizmugurē esošais braucējs centrbēdzes līniju šķērso ar ātrumu, kas tuvojas simtam. Visiespaidīgākā ir tramplīnlēkšana, kur sportists virs ūdens aizlido tālāk par 50 metriem. Lai pilnībā izbaudītu šos priekus, jābūt labai fiziskai sagatavotībai un koordinācijai. Protams, neviens taču nesāk ar maksimālo ātrumu un ekstremālākajiem elementiem.

Līdzība ar kalnu slēpošanu
Šo sporta veidu varētu salīdzināt ar kalnu slēpošanu – tiem ir daudz kopīgu iezīmju. Abi arī varētu likties visai ekstrēmi sporta veidi – nodarboties ar kalnu slēpošanu daudzi iemīlējuši ziemā, bet ūdens slēpošana varētu kļūt par vasaras galveno nodarbi. Pašlaik Latvijā aktīvi darbojas pieci ūdens slēpošanas klubi: “Bebri” (Sigulda), “Žuši” (Majori), “Partizānu ugunskurs” (Baldone), “Sosnovka” (Priedaine) un “Baški” (Preiļi). Viens no abu sporta veidu aktīvistiem Dinārs Doršs salīdzina tos: "Salīdzinot kalnu slēpošanu ar ūdensslēpošanu, jāsecina, ka visas braucēja darbības ir pretējas, proti, ja ziemā brauciena laikā sportista ķermenis augšdaļā ir “pret”, tad te – “jāguļas” iekšā. Parasti ūdens slēpotāji smīkņā pa kalnu braucējiem un otrādi. Neskatoties uz to, Latvijas izlases kalnu slēpotāji apmeklē ūdeņus."

Ūdens slēpošanas klubs Siguldas "Bebri" aicina ikvienu sākt nodarboties ar šo sporta veidu. Interesentiem sestdienas sacensību laikā noteikti tiks sniegta vajadzīgā informācija un padomi, lai jau pavisam drīz arī jūs varētu sākt nodarboties ar ūdens slēpošanu. Šis sporta veids pamazām kļūst par iecienītu nodarbi vasarās Latvijā.

Informāciju sagatavoja Dinārs Doršs (Ūdens slēpošanas klubs Siguldas "Bebri").

     [+] [-]

, 2007-07-16 09:57, pirms 17 gadiem
Izrādās, ūdensslēpošana dzīvo! Atceros 90-os gados tikai Preiļos bij palikuši šī sporta entuziasti.