Lemj par Daugavas stadionu
6.martā Izglītības un Zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks sporta jautājumos Edgars Šneps, iepazīstinot valdību ar esošo situāciju saistībā ar Daugavas stadionu, informēja, ka IZM šobrīd paralēli strādā divos virzienos.
Otrs virziens, kurā strādā IZM, saistīts ar iespējamo sadarbību ar Rīgas domi vai atklāta konkursa organizēšanu. Proti, Ministru kabinets aizvakar aicināja IZM atkārtoti vērsties Rīgas domē ar priekšlikumu par iespējamo sadarbību Daugavas stadiona apsaimniekošanā, bet atteikuma gadījumā – sagatavot priekšlikumus, lai varētu izsludināt atklātu konkursu par Daugavas stadiona turpmāko apsaimniekošanu. Gadījumā, ja Rīgas dome atsaka turpmāko sadarbību, IZM lūgs EM palīdzību atklāta konkursa nolikuma izstrādē.
7.martā IZM, atsaucoties uz aizvakar Ministru kabineta sēdē izteikto aicinājumu atkārtoti vērsties Rīgas domē, nosūtījusi vēstuli Rīgas pilsētas domes priekšsēdētājam Jānim Birkam, lai noskaidrotu viņa un domes viedokli par iespējamo stadiona pārņemšanu pašvaldības īpašumā. Iepriekšējais domes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks vēstulē IZM norādīja, ka pašvaldība varētu sadarboties ar ministriju, bet ne pārņemt stadionu savā īpašumā.
IZM tuvākajā laikā aicinās uz sarunu sporta organizāciju un Kultūras ministrijas pārstāvjus, lai kopīgi vienotos par to, kā jāizskatās šim kultūras un sporta objektam. Daugavas stadiona un tam pieguļošās teritorijas pilnīga rekonstrukcija varētu tikt uzsākta pēc Deju svētku norises, t.i. pēc 2008.gada augusta.
Papildus informācija par Daugavas stadionu
Daugavas stadions ir kompleksa sporta bāze, kurā var nodarboties ar dažādiem sporta veidiem (vieglatlētika, futbols, hokejs, teniss u.c.). Daugavas stadions ir vienīgais Latvijā, kas piemērots starptautisku vieglatlētikas sacensību rīkošanai. Tas tiek izmantots valsts un pilsētas izlašu treniņiem, gatavojoties Eiropas un pasaules mēroga sacensībām. Turklāt, šis stadions ir vienīgais, kas piemērots Deju svētku lieluzveduma sarīkošanai.
Stadions būvēts 1927.gadā, tas atjaunots (renovēts) divas reizes: 1958.gadā un 1993.-1995.gadā. Kopējā stadiona un tam pieguļošās teritorijas platība ir 10,6 ha (sportam tiek izmantoti 4,3 ha, t.sk. – 1,7 ha piebrauktuves, tehniskie ceļi, zaļā zona; neizmantoti – 4,6 ha).
Patlaban stadionā ir vairāk nekā 20 nomnieku, taču atsevišķu nomnieku veikto ieguldījumu apjoms ir neskaidrs. Tribīne (kopā 5500 sēdvietas) augšējais bloks (3500 sēdvietas) pēc vizuālās ekspertīzes slēdziena atrodas avārijas stāvoklī. Skatītājiem drošas ir 2000 sēdvietas.
Informāciju sagatavoja:
Agnese Korbe, izglītības un zinātnes ministres padomniece komunikācijas jautājumos
[+] [-]
galvenais ir dejot....
...nopietna attieksme pret sporta veidiem kas tur ir...
[+] [-]
[+] [-]
ja tu gaidiisi labāku Latvijas sporta dzīivi tu to noteikti tā arī nesagaidīisi..vajag riikoties, popularizēt, no latvijas miljonaariem prasiit naudu
[+] [-]
Citāts:
Publicējis rampa2
vareeja jau uz kaut kaadiem noteikumiem atdot Indriksonam... prieksh kam valstij ir shis stadions vajadziigs - nekur civilizeetaa pasaulee stadioni nepieder valstij... lielaakoties tie ir klubu iipashumi vai arii pieder pashvaldiibai...
nu vispaar ne vienmeer tie pieder klubiem - visai bieza prakse ir to iziireet uz sadarbiibas ilgterminja liigumu no pilseetas domes un apsaimniekotaajs ir veel kaada tresaa puse, vai arii ir vienkaarsi komercstruktuura kurai pieder iipasums kas tiek iziireets ilgterminjaa pa nosaciiti leetu naudu, bet tajaa pasaa laikaa sii struktuura ir arii apsaimniekotaaji un iekasee veel arii tekoso naudu!
[+] [-]
[+] [-]
Ko var čakarēt bobi! 80 gadi vinam, tā tribīne jājauc nost un jāceļ jaunas! Visa tā teritorija jāsavāc, jāmodernizē un jāceļ kārtīgs sporta kopleks ar futbola laukumiem, tenisa kortiem, hokeja halli(to mazo), basketbola laukumiem u.t.t.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]