Navratilova: "Transpersonu piedalīšanās sieviešu sportā ir krāpšanās"
Kamēr Lozannā, Šveicē, tiek uzklausīta Kastere Semeņas lieta, kas atstās svarīgu iespaidu uz turpmāko dzimumu regulējumu noteikšanu sportā, par savu izteikto viedokli no LGBT personu biedrības izmesta tenisa leģenda Martina Navratilova. Viņa publicējusi rakstu „Sunday Times” lairakstā, norādot, ka transpersonu dalība sieviešu sacensībās ir krāpšanās.
18 reizes „Grand Slam” turnīros triumfējusī tenisa leģenda Martina Navratilova pazīstama kā viena no avangardistēm, kura jau vairākus gadu desmit publiski iestājusies pret homoseksuālo personu diskrimināciju. Viņa pati no tās cieta savā tenisistes karjerā, kad atklāja savu homoseksuālo orientāciju.
62 gadus vecā Navratilova joprojām aktīvi iesaistīta dažādās organizācijās, kas aizstāv LGBT personu līdztiesību sportā, to vidū līdz šodienai bija arī ASV bāzētā organizācija „Athlete Ally”. Taču pēc Navratilovas publicētā raksta medijā „Sunday Times” šī organizācija apsūdzējusi Navratilovu transfobijā un publiski sarāvusi savus sakarus ar viņu.
Navratilovas rakstītajā vislielāko ažiotāžu sacēla viņas minētie vārdi, ka viņa iestājas par transpersonu līdztiesību, taču šādas personas dalību sieviešu sacensībās neuzskata par godīgu.
„Vīrietis var izvēlēties kļūt par sievieti, lietot tādus hormonus, kādus vien pieprasa attiecīgā sporta federācija, uzvarēt visu pēc kārtas un, iespējams, pat iekrāt nelielu bagātību,” rakstīja Navratilova. „Bet pēc tam var mainīt savu lēmumu un atgriezties pie bērniņu radīšanas, ja tā vēlas. Tas ir traki, un tā ir krāpšanās. Labprāt vēršos pie transpersonas tādā dzimtē, kādu vien viņš vai viņa vēlas, taču es nebūtu priecīga, ja man būtu jāsacenšas ar viņu. Tas nebūtu godīgi.”
„Athlete Ally” savā atbildes paziņojumā norādīja, ka Navratilova publiski izplata nepatiesus stereotipus, kas balstīti „uz nepareizu zinātnisko faktu interpretāciju”, konkrēti gan nepaskaidrojot šo interpretāciju.
Navratilovas komentāri ieguvuši plašu uzmanību laikā, kad aktuāla kļuvusi Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) izskatītā lieta, kurā DĀR vieglatlēte Kastere Semeņja vēršas pret IAAF jaunajiem noteikumiem. IAAF ir pieņēmusi specifiskus noteikumus, kas paredz, ka sportistēm, kurām testesterona līmenis ir augstāks, nepieciešams ar īpašu medikamentu palīdzību to samazināt. Semeņja savā apelācijā uzskata, ka šie noteikumiem, kas pieņemti tikai konkrētās disciplīnās, attiecas tieši uz viņu un nav godīgi, jo liek viņai samazināt savu potenciālu.
CAS prāva norisināsies vismaz mēnesi, un tai var izrādīties ļoti plašas sekas arī citos sporta veidos. Kā vēsta BBC, vairākas vadošās sporta organizācijas seko Semeņjas prāvai, un tajā nolemtais varētu tikt izmantots par precedentu līdzīgos gadījumos, kā arī visai sieviešu sporta klasifikācijai.
Iepriekš tika ziņots, ka IAAF advokāti prāvā gatavojas iesniegt prasību, lai Semeņja tiktu uzskatīta par vīrieti, taču IAAF šo informāciju noliedza. Jāatgādina, ka Semeņja, divkārtējā olimpiskā čempione 800m skrējienā, jaunībā tika aicināta veikt dzimuma pārbaudi, taču IAAF oficiāli pārbaudes rezultātus neatklāja.
Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/news/world-us-c...
https://www.bbc.com/sport/athletics...
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Arī nav slikti...
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
Nesaka jau viņa neko nepareizu, bet par šiem vārdiem masu mediji viņu pamatīgi apmētās ar dubļiem. Šitā var neatgrieziniski sabojāt savu karjeru mūsdienu politkorektuma laikmetā.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Bet pasaki kaut ko publiski- tā uzreiz ir dažādas organizācijas, kas metas virsū, nosoda utt. No kurienes viņi rodas un kādā veidā šādai mazai grupai citādi domājošu cilvēku ir tik liela rezonanse?
[+] [-]
Kaut kā tā.
Pasaulē notiek reāla garīga cīņa starp sātana kalpiem un gaišajiem spēkiem.