Saeima pieņem jaunu likumu par nacionālajām sporta bāzēm
Saeima šodien vienprātīgi galīgajā lasījumā pieņēma nacionālās sporta bāzes statusa likumprojektu, ar kuru plānots noteikt šāda statusa piešķiršanas kārtību, reglamentēt nacionālās sporta bāzes darbību un to uzraudzības kārtību.
Likuma mērķis ir veicināt nacionālo sporta bāzu attīstību, lai radītu apstākļus Latvijas sportistu veiksmīgai dalībai starptautiskās sacensībās, kā arī sekmētu starptautisku sporta sacensību norisi Latvijā.
Plānots noteikt, ka nacionālās sporta bāzes statusa iegūšanai tās īpašniekam vai valsts sporta bāzes valdītājam būs jāiesniedz pieteikums Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Ministrija iesniegumu izskatīs divu mēnešu laikā, ņemot vērā Latvijas Nacionālās sporta padomes atzinumu.Rīkojumu par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu turpmāk izdos Ministru kabinets.
Likums arī noteiks, ka nacionālās sporta bāzes statusu varēs iegūt speciāli sporta vajadzībām celta vai piemērota būve, kā arī vide – laukumi, celiņi sporta nodarbībām, veselības takas – neatkarīgi no tā, kā īpašumā šī būve vai vide atrodas.
Lai pretendētu uz nacionālās sporta bāzes statusu, sporta bāzei jābūt piemērotai pasaules un Eiropas līmeņa sacensību rīkošanai, tai jānodrošina regulārs nacionālo izlašu dalībnieku treniņprocess, kā arī jārīko bērnu, jauniešu un invalīdu sporta pasākumi.
Paredzēts, ka likums stāsies spēkā 1.augustā un līdz ar to spēku zaudēs Latvijas Republikas Augstākās Padomes 1992.gada 3.novembra lēmums "Par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu".
Sporta bāzes, kuras nacionālās sporta bāzes statusu būs ieguvušas līdz 31.jūlijam, to saglabās līdz pat 2010.gada beigām. Lai nacionālās sporta bāzes statusu saglabātu arī turpmāk, tām būs jāveic atzīšanas procedūra jau saskaņā ar jauno likumu.
Patlaban nacionālās sporta bāzes statuss piešķirts 32 sporta bāzēm, tostarp Liepājas Olimpiskajam centram, Rīgas Tehniskās universitātes peldbaseinam, tenisa centram "Lielupe", Daugavas sporta namam, bobsleja un kamaniņu trasei Siguldā, kā arī spīdveja stadionam "Lokomotīve".
Izmantotie resursi:
BNS
-1 [+] [-]
Rīgas Nacionālā sporta manēža.
un jau nobijos, ka arī vēl joprojām ēka ar ironisko nosaukumu Latvijas Nacionālās sporta skolas sporta nams, Sporta ielā, netālu no Arēnas Rīga.
katrā ziņā, gan jau arī Dpils Olimpiskais centrs to nacionālo bāžu skaitā tiks.
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
A kas notiek Arēnā un Skonto stadionā? Kaut kas notiek, jo tur ir privātīpašums un īpašnieki domā, kā veidot naudas plūsmu. Arēna ir multifunkcionāla bāze, tāpēc tur sadzīvo gan sports, gan kultūra un bizness. Tiesa, kādam var nepatikt, ka abas manis pieminētās bāzes sākotnējo impulsu dabūja caur lētu zemes iegūšanu, tai skaitā Skonto caur vecā Dinamo stadiona teritorijas nopirkšanu par sviestmaizi. Var pārmest, ka nemākam noteikt pareizo cenu, bet no otras puses, vai būtu labāk, ja vēl arvien tur stāvētu apdrupuši grausti vai augtu balandu lauki? Varbūt mazliet pārspīlēju, bet valsts nozīmes sporta bāzes ir tikai vēl viens perēklis un barotava, kur piezīdušies vecie padomju laika sporta funkcionāri un politiķi.
Sāpīga tēma, bet domāju, vajag pārdot pilnīgi visas valstij un pilsētai piederošās sporta bāzes, vienlaikus stingri nosakot, ka izmantošanas mērķis sporta darbībai nav maināms ne pie kādiem apstākļiem vismaz turpmākos 99 gadus, citādi tur protams ātri vien tiks nojauktas trases un sliesies ofisi, kazino un vis kas cits, kas varētu dot ātrāku un lielāku peļņu. Es vairs neticu, ka Latvijas valsts spēj būt labs un godprātīgs saimnieks, kas domā par savu tautu! Nevienā dzīves nozarē, par ekonomiku jau nu vismazāk ilūziju.
Tautas sportam vajag sakārtotus un parkus un vienkāršus sporta plačus, nevis dārgas celtnes, kurās laiž iekšā tikai par naudu.
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]