Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Kalnu slēpotājam K. Zvejniekam otrā vieta PK posmā skrituļslalomā

Kalnu slēpotājam K. Zvejniekam otrā vieta PK posmā skrituļslalomā
Publicitātes foto

Labākais Latvijas kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, Spānijas pilsētiņā Villablino notiekošajā Pasaules kausa posmā skrituļslalomā, izcīnījis otro vietu, no uzvarētāja - vācieša Marko Valca - atpaliekot par nieka 0,01 sekundi. Kristapa brālis Miks Zvejnieks izcīnīja augsto piekto vietu, kas ir viņa pagaidām labākais sasniegums karjerā.

Sacensībās sākās jau sestdienā, kad dalībnieki sacentās milzu slaloma disciplīnā. Tur uz pjedestāla spēja kāpt abi Latvijas pārstāvji. Kristaps izcīnīja otro pozīciju, kamēr Mikam trešā vieta. Vēlāk sestdienā norisinājās arī paralēlā slaloma sacensības, kurās uzvaru izcīnīja Marko Valcs, bet Kristapam Zvejniekam vēl viena otrā vieta. Miks paralēlajā slalomā zaudēja itālim Masimiliano Losio, un gala rezultātā viņam ceturtā vieta.

Svētdienā notika nedēļas nogales galvenais notikums, Pasaules kausa sacīkstes slaloma disciplīnā. Pēc pirmā sacensību brauciena Kristaps līderim zaudēja 0,07 sekundes, kamēr Miks atradās sestajā vietā. Otrajā braucienā laikus uzlabot spēja gan Kristaps, gan Miks. Kristaps gan nespēja pakāpties augstāk, taču pietuvojās uzvarētājam līdz minimālam atstatumam. Savukārt Miks spēja pacelties uz piekto vietu, apsteidzot itāli Losio. Trešo vietu sacensībās izcīnīja cits Vācijas sportists Svens Ortels, kurš iepriekšējā dienā kāpa uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena milzu slalomā.

Starp sievietēm šoreiz nebija neviena no Latvijas pārstāvēm, bet uzvaru izcīnīja Mona Zinga no Vācijas. Arī otrajā vietā vāciete Jana Boersiga, bet pjedestālu noslēdza Čehijas sportiste Gabriela Kudelaskova.

Miks Zvejnieks pēc sacensībām stāsta: "Ļoti aizraujošas un garas divas dienas ar trīs disciplīnām, tiešām ideāla atmosfēra mazajā pilsētā. Arī ar rezultātiem esmu ļoti apmierināts - negaidīta trešā vieta milzu slalomā, pārsteigts biju arī par aizkļūšanu līdz "mazajam finālam" paralēlajā slalomā cīņā par trešo vietu, kurā tomēr paliku ceturtais. Pasaules kausa galvenajā disciplīnā, slalomā, izdevās labs pirmais brauciens, bet īsti negribēju samierināties tikai ar sesto vietu. Ļoti labs izdevās otrais brauciens, jau finišā jutu, ka būs labi un pakāpšos augstāk. Par piekto vietu esmu ļoti apmierināts!"

Spānijā skrituļslaloma Pasaules kausa posms notika pirmo reizi, un izcēlās ar vairākiem jaunumiem. Pirmkārt bija ievērojams skatītāju daudzums, kas skrituļslalomā nav pierasta lieta, un otrkārt - video tiešraide internetā.
Līdz šim mūsu sportistiem Pasaules kausa sezonā gājis dažādi. Pirmajā posmā, Čehijā, Miks spēja izcīnīt septīto vietu, taču Kristaps nestartēja. Otrajā posmā, Itālijas ciematiņā Pisonjē, abiem brāļiem Zvejniekiem izstāšanās pirmajā braucienā.

Nākamais Pasaules kausa posms skrituļslalomā norisināsies Austrijā, jau nākamnedēļ, 23. augustā.

Informāciju sagatavoja:
Edgars Beļakovs