Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

LOK olimpiskā drafta sešiem finālistiem sadalīs 90 000 eiro finansējumu

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Pirms mēneša Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) pieteica jaunu programmu “Olimpiskais drafts”, kuras mērķis ir identificēt un atbalstīt individuālo Olimpisko sporta veidu jaunos, talantīgos atlētus vecumā no 16 līdz 20 gadiem, motivējot sasniegumiem pārejas periodā uz pieaugušo sportu. Šodien publiskoti seši finālisti, no kuriem trīs saņems 25 000, bet trīs tiks pie 5 000 eiro. Konkursa rezultāti būs 30. martā.

LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors Kārlis Lejnieks: “ Latvijas Olimpiskā komiteja saņēma 81 jauno sporta talantu pieteikumu, un mēs esam patīkami pārsteigti par federāciju lielo atsaucību, apzinot un izvirzot sava sporta veida jaunos talantus šai programmai. Finālistu izvēle bija patīkami grūta un atbildīga, kurā galvenie kritēriji bija šādi: jaunā talanta sportisko rezultātu progress un reitings pārstāvētajā sporta veidā, motivācija uzlabot sasniegtos rezultātus un iespēja startēt olimpiskajās spēlēs nākotnē. Par katru no finālistiem var teikt - viņu paveiktais jau tagad ir unikāls devums ne tikai paša atlēta sportiskajā karjerā, bet arī katra pārstāvētā sporta veida attīstībā un izaugsmē.”

Programmas “Olimpiskais drafts” finālisti

Distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka

“Olimpiskais drafts" fināliste Patrīcija Eiduka ir distanču slēpotāja ar spēcīgu raksturu. Viņas griba, darbaspējas, talants un kuplās slēpotāju ģimenes atbalsts aizveda sportisti līdz dalībai 2018. gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs un augstajai septītajai vietai šāgada pasaules U23 čempionātā.

Kamaniņu braucējs Gints Bērziņš

"Olimpiskais drafts" finālists Gints Bērziņš ir viens no talantīgākajiem jauniešiem kamaniņu sporta vēsturē un jau 18 gadu vecumā spēj konkurēt ar visiem pasaules labākajiem kamaniņu braucējiem. Jau šobrīd viņa kontā ir olimpiskā zelta medaļa - no 2020. gada Jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm. Atliek pierādīt sevi arī pieaugušo sportā - Pekinas 2022. gada ziemas olimpiskajās spēlēs.

Ziemeļu divcīņnieks Markuss Vinogradovs

"Olimpiskais drafts" finālists Markuss Vinogradovs četru gadu vecumā sāka nodarboties ar ziemeļu divcīņu un jau 16 gados piedalījās pasaules čempionātā pieaugušajiem. Gūtā pieredze palīdzēja saprast, ka, ieejot lielajā sportā, būs nepieciešama nopietna sporta bāze. Markusa tuvākie mērķi - stabilitāte Pasaules kausa sacensībās un veiksmīgi starti nākamajās ziemas olimpiskajās spēlēs.

Pludmales volejbola tandēms Anete Namiķe un Varvara Brailko

"Olimpiskais drafts" finālistes Anete Namiķe un Varvara Brailko - pludmales volejbola tandēma dalībnieces - pēc uzvaras 2020. gada Eiropas U20 čempionātā stiprināja pārliecību par saviem spēkiem un guva motivāciju strādāt tālāk. Tomēr talanta attīstīšanai nepietiek tikai ar smagiem treniņiem un labu treneri - nepieciešama augsta līmeņa spēļu pieredze, ko var nodrošināt tikai starptautiskas sacensības.

Bokseris Ņikita Gorbunovs

"Olimpiskais drafts" finālists Ņikita Gorbunovs ir apņēmīgs bokseris, kurš vienmēr ar maksimālu atdevi pabeigs iesākto. 17 gadu vecā Latvijas boksa izlases dalībnieka un čempiona līdz šim augstākais sasniegums - otrā vieta Eiropas junioru čempionātā pagājušā gada nogalē. Ņikita grib pārstāvēt savu valsti augstākajā līmenī, un, iespējams, tieši "Olimpiskais drafts" kļūs par viņa atspēriena punktu.

Tenisists Kārlis Ozoliņš

“Olimpiskais drafts" finālists Kārlis Ozoliņš apņēmīgi iet uz savu mērķi - iekļūt pasaules tenisa elitē. Jau šobrīd astoņpadsmitgadīgais tenisists veiksmīgi apvieno dalību gan junioru, gan pieaugušo konkurencē - ITF junioru reitingā Kārlis ieņem augsto 6. vietu, bet 2020. gadā debitēja Latvijas izlases sastāvā Deivisa kausa posmā Ēģiptē.

Kļūstot par programmas finālistiem, jaunie sporta talanti var cīnīties par 3 finanšu atbalstiem 25 000 eiro apmērā katram un par 3 finanšu atbalstiem 5000 eiro apmērā katram gadā. Atbalsts tiek piešķirts treniņu darba nodrošināšanai un dalībai sacensībās. Līgumi ar LOK tiek slēgti uz 2021. gadu, kas tiek pagarināts uz 2022. gadu, ja ir partneru un privāto uzņēmēju finansējums šim mērķim.

Katra finālista finansējuma apjomu noteiks žūrija šī gada 30. martā.

Šī programma tiek finansēta tikai no piesaistīto sadarbības partneru līdzekļiem, un valsts budžeta līdzekļi tai netiek tērēti. Projekta partneri ir akciju sabiedrība “Latvijas Valsts Meži”, akciju sabiedrība “LNK Industries” un kompānija “Amber Beverage Group”.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Olimpiskā komiteja

  +3 [+] [-]

, 2021-03-17 13:38, pirms gada
Diezgan skarba sadale - trijiem 25k un trijiem 5k.

  +3 [+] [-]

, 2021-03-17 13:39, pirms gada
Pēc uzvārdiem 25k man sanāk Eiduka, Ozoliņš un Namiķe/Brailko.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-17 13:40, pirms gada
Skatoties reāli, 25k noteikti dabūs Eiduka un Ozoliņš, bet trešo grūti prognozēt.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-17 13:42, pirms gada
Manā skatījumā konkursa autsaiders ir tikai Vinogradovs.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-17 13:48, pirms gada
herkulez rakstīja: Manā skatījumā konkursa autsaiders ir tikai Vinogradovs.
Paldies par analīzi, taču drīzāk pludmales volejbolistes, jo viņām vienīgajām aprakstā ir kritiska piebilde!!!

  +3 [+] [-]

, 2021-03-17 13:57, pirms gada
Vienīgais, ko drusku nesaprotu- viņi visi, atskaitot laikam Vinogradovu, jau ir LOV sastāvā. OK, pat ja šī ir nevis valsts, bet sadarbības partneru nauda, dalītāji jau tie paši paliek...

  +1 [+] [-]

, 2021-03-17 14:38, pirms gada
herkulez rakstīja: Skatoties reāli, 25k noteikti dabūs Eiduka un Ozoliņš, bet trešo grūti prognozēt.
Bērziņš?

  +2 [+] [-]

, 2021-03-17 14:40, pirms gada
točka rakstīja: Paldies par analīzi, taču drīzāk pludmales volejbolistes, jo viņām vienīgajām aprakstā ir kritiska piebilde!!!
Namiķe/Brailko ir vienas no favorītēm uz 25k. Iespējams, iedos tieši viņām, tad katrai sanāktu pa 12,5k. Tādā veidā sadalē būtu sakarīga pāreja no 5k uz 25k.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-17 14:43, pirms gada
Damokla zobens rakstīja: Bērziņš?
Varētu būt, ja vien tādā veidā zieminieki ar 2-1 nevinnētu vasarniekus. Manuprāt, 25k sakarā attiecībai jābūt 2-1 par labu vasarniekiem.

     [+] [-]

, 2021-03-17 18:13, pirms gada
Objektīvi spriest par izvēlētiem sportistiem varētu tikai tad, ja zinātu visu 81 pretendentu vārdus. Pieļauju, ka olimpisko spēļu kontekstā daudzi citi pretendenti bija spēcīgāki par Vinogrādovu, Ozoliņu vai Gorbunovu.

     [+] [-]

, 2021-03-17 18:20, pirms gada
Uzskatu, ka jaunajiem sportistiem 25 tūkstoši ir neadekvāti liela summa. Sanāk, ka reāli medaļu pretendenti OS: strītbolisti, Dukurs, Šici, Ķibermanis, bīčisti, iespējams Mūze, Ikauniece gatavojoties cīņai par medaļām saņems kā minimums uz pusi mazāku atbalstu nekā jauns censonis, kura mērķis ir kvalificēties startam OS. Šim atbalstam nevajadzēja būt lielkākam par LOV C sastāva sportistu finansējumu.