Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Latvijas pārim uzvara Pasaules kausa izaicinājuma sacensībās Rising Stars Latīņamerikas dejās

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Piektdien Ķīpsalā notikušajā Pasaules kausa izaicinājuma sacensībās Rising Stars jeb uzlecošo zvaigžņu kategorijā Latīņamerikas (LA) dejās uzvaru izcīnīja Latvijas pāris no Rīgas Karls Aņiščenko un Daiana Nikona.

Vakar, 15. decembrī, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā sākās pasaulē populārais sporta deju festivāls “Baltic Grand Prix 2023”. Organizators Aigars Svars atzīmē, ka pirmā sacensību diena prestižajā sporta deju festivālā izvērtās ļoti sekmīga, jo Latvijas pāri vairākās grupās guva panākumus. Mūsu dejotāji ieguva godalgotas vietas un izcīnīja uzvaras, turklāt dienas svarīgākajā notikumā Pasaules kausa izaicinājuma sacensībās Rising Stars kategorijā Latīņamerikas (LA) dejās.

Daudzus gadus zem Kanādas karoga startējušie, bet no gada vidus Latviju pārstāvošie Karls Aņiščenko un Daiana Nikona ieguva pirmās vietas visās piecās LA dejās un svinēja uzvaru. Pasaules čempionātos trīsdesmitniekā tikušie rīdzinieks Aņiščenko un kanādiete Nikona bija vienīgie no Latvijas, kuriem izdevās sasniegt ceturto kārtu jeb fināla sešinieku 25 pāru konkurencē.

Otro vietu ieguva lietuvieši Ritis Dzemida un Akvile Navadničite, bet godalgoto trijnieku noslēdza itāļi Mikele un Johanna Musela, kuri pirms diviem gadiem dejoja finālā pasaules čempionātā U21 un arī jauniešiem LA dejās. Ceturto vietu ieguva Latvijas dejotāji Leonards Petkevičs un Rebeka Čerepanova, kuri pārstāv Azerbaidžānu.

Pirmajā dienā “Baltic Grand Prix” norisinājās arī gada noslēdzošais posms DSE (Dance Sport Europe) Grand Prix junioriem un bērniem. Junioru II (14-15 g.) grupā Latvijai uzvaras abās programmās. Par to parūpējās Ivo Buliņš un Viktorija Smoļina Standartdejās (ST) un Kristiāns Kalvāns un Debora Čerepanova LA dejās, esot tuvu trijniekam arī ST dejās. Trešo godalgu mūsu valstij šajā grupā nopelnīja Roberts Meikšāns/Alise Volkova, kuriem otrā vieta.

Junioriem I (12-13 g.) vislabāk no Latvijas pāriem nostartēja Edvards Zeiza un Paula Linde, iekļūstot trijniekā abās deju programmās. ST dejās Zeiza ar Lindi izcīnīja otro vietu, bet LA dejās ieņēma trešo vietu, kaut arī viņiem bija vienāds punktu skaits ar otro vietu ieguvušajiem austriešiem. Trijnieku ST dejās noslēdza Arsēnijs Lačinovs un Karolina Oševerova-Alenoviča. Abās programmās uzvarēja lietuvieši. Bērnu grupā identisks rezultāts kā Zeizam ar Lindi, proti, otrā vieta ST dejās un trešā vieta LA dejās, bija Markusam Kalniņam un Džesikai Morderei.