Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Gaiziņkalnā noskaidroti Latvijas čempioni nakts orientēšanās

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Gaiziņkalnā noskaidroti Latvijas čempioni nakts orientēšanās
Aija Skrastiņa. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Gaiziņkalnā aizvadīts 2022. gada Latvijas čempionāts nakts orientēšanās, kā arī sezonas 12. Latvijas kausa posms "Mežmalu kauss", pulcējot vairāk kā 400 dalībnieku.

Gan Latvijas čempionāta naktī, gan Mežmalu kausa sacensību arēna atradās pašā Gaiziņkalna pakājē, un distances veda gan pa salīdzinoši līdzenāku apvidus daļu ar maziem purviņiem un strautiņiem, gan arī augšā Gaiziņkalna virsotnē.

Par Latvijas čempionu vīru elitē kļuva Mārtiņš Sirmais (Meridiāns OK), kurš sudraba godalgas ieguvēju Jāni Krūmiņu (Briksnis SK) apsteidza par 11 minūtēm, bet bronzas ieguvēju Kristapu Jaudzemu (Saldus OK) par 15 minūtēm. Vairāk kā puse no visiem dalībninekiem, kuri stājās uz starta līnijas, nefinišēja.

"Jāsaka, ka amizants plānojums, jo neierasti, ka 1. kontrolpunkts ir tauriņa vidus punkts. Saprotu, ka tas uzreiz pieļauj ātru izsijāšanu, tā arī notika. Pēc pirmā punkta vairs nesanāca skriet kopā ne ar vienu citu. Jābrauc uz Gaiziņu trenēties, reti kur Latvijā tik labi izkoptu mežu var piedzīvot. Pirmā mirklī šķiet viegls apvidus, bet tā nemaz nav. Nefinišējušo skaits jau to parāda," komentē Mārtiņš Sirmais.

Vairākas ļoti lielas kļūdas distancē pieļāva Rūdolfs Zērnis (Saldus OK), kurš bija galvenais pretendents uz čempiona titulu, taču pēc pieļautās kļūdas izstājās.

Dāmu elitē finišēja visas četras dalībnieces, kuras stājās uz starta, un par čempioni kļuva Irita Puķīte (Kāpa OK). Trīs minūtes vairāk kā uzvarētāja distancē pavadīja Ieva Rukšāne (Kāpa OK), kura finiša spurtā bija trīs sekundes ātrāka kā bronas ieguvēja Ilona Daģe (Alnis OK/JNSC).

Nākamajā dienā Mežmalu kausā dalībnieki startēja viējā distancē un savu pirmo uzvaru vīru elitē šogad izcīnīja Artūrs Pauliņš (Azimuts OK/Sm BJSS). Otrā vieta Jānim Krūmiņam (Briksnis SK), bet trešajā vietā finišēja Jānis Baunis (Madonas BJSS/OK Arona). Dāmu elitē jau piekto uzvaru šosezon izcīnīja Aija Skrastiņa (Briksnis SK), otrā cēsniece Leonarda Baltiņa (Meridiāns OK/CPSS), bet trešā Laura Vīķe (Kāpa OK).

Sacensības organizēja orientēšanās klubs "Mežmalas" un Latvijas Orientēšanās federācija.

Izmantotie resursi:
◪ Latvijas Orientēšanās federācija - Sākums

     [+] [-]

, 2022-06-16 13:21, pirms 2 mēnešiem
LOF mājas lapas rakstā arī kartes fragments ar veikto ceļu, ka viens no izlases līderiem kļūdās uz pirmo distances kontrolpunktu. Sarežģīts apvidus tumsā pat labākajiem rada nopietnas problēmas.

https://lof.lv/os-zinas-arhivs?id=3...